Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
Vai66
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2012, 18:58

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: Vai66 »

Witam wszystkich, zamierzam stać się szczęśliwym posiadaczem Toledo i po wielu dniach przemyśleń zdecydowałem że najbardziej odpowiadać mi będzie to z silnikiem 1.8. Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i wiele z tego co piszecie będzie wielce przydatne przy kupnie auta ale mimo wszystko bardzo proszę o pomoc przynajmniej w miarę waszych możliwości w ocenie kilku aut (linki poniżej kolejność przypadkowa). Dodam że na oględziny będę mógł się wybrać za parę dni bo wtedy zacznie mi się urlop więc będę wdzięczny za sugestie na co zwrócić uwagę przy konkretnych modelach i czy w ogóle warto jechać je oglądać.

1) http://otomoto.pl/seat-toledo-ful-opcja ... 86645.html
2) http://otomoto.pl/seat-toledo-klima-4x- ... 39196.html
3) http://otomoto.pl/seat-toledo-full-opcj ... 38149.html
4) http://otomoto.pl/seat-toledo-1-8-signo ... 07873.html
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: kornat »

1) Za wiele nie widać, wydaje mi się że lampy z przodu mają inne szczeliny między maską oraz materiał z boczka drzwi pasażera się odkleja.
2) Mieszek zmieniony i ta kierownica coś matowa, być może zregenerowana.
3) Zdjęcia to chyba kalkulatorem zrobił.
4) Brak zdania.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: marek_igor »

1 - na zdjeciach wygląda nieźle - ale to może być tylko podpicowanie pod sprzedaż. Plak aż kapie, po co to wymył pod maską.... nie wygląda źle, cena też nie jest CCC , felga mi się podoba, wydaje mi się że malowane drzwi kierowcy.
Handlarz - dokumentację przebiegu o ile jest wypadałoby dobrze prześledzić :)
Świeci jakaś konttolka na desce przy odpalonym silniku.

2 - drzwi wydają się mieć różniące sięodcienie, kierownica albo nowa albo świeżo obszyta, mieszek lewarka nowy, brak zaślepki gniazda diagnostycznego, jakieś tandetne dywaniki wycięte nożem :D,
zegary jeszcze starego typu (inne niż w aucie z 1 linka) pod maską niestety też wymyte,
wg mnie bardziej podejrzany i mniej mi się widzi niż opcja nr 1

3 - już sam kupujący nie zaznaczył opcji "bezwypadkowy" więc będzie wiedział co się działo.
Na plus że auto od właściciela, choć najprawdopodobniej jest nim jakiś młodzian i tutaj może być różnie :)
Należy uwzględnić jak długo auto jeździ na gazie, zdjęcia prze ciulowe, kierownica jakaś podejrzana albo ma jakiś futerał czy coś ale mało widać :) napewno nie myty pod maską na szczęście.
Tych pieniędzy ile chce nigdy nie weźmie - nawet jeśli auto jest doinwestowane. Taki niestety Polski rynek. W tej cenie można kupić młodszego Diesla...
Potrzyma trochę ogłoszenie i sam zjedzie z ceny bo nie będzie zainteresowania...

4 - tutaj zalecam czujność, zdjęcia albo podciągane albo odchodziła konkretna polerka. Auto z Holandii (do weryfikacji przebieg i to w 1 kolejności i tu trzeba być uczulonym - Holandia+hak+polski handlarz) nie zbyt dobre połączenie. Po zdjęciach trudno oceniać bo zrobione tak żeby nie było nic widać. Kierownica skózana, ale lewarek CHYBA nie (a też powienien być skórzany)


Na + dla Ciebie we wszystkich przypadkach to to,że nie szukasz najtańszych egzemplarzy "igiełek" po 8-9 tysięcy :)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: kornat »

Małe sprostowania
marek_igor pisze:Świeci jakaś konttolka na desce przy odpalonym silniku.

Czerwona od hamulca postojowego, żółta to rezerwa.
marek_igor pisze:zegary jeszcze starego typu (inne niż w aucie z 1 linka)

W obu przypadkach blaty są starego typu przecież w nowych m.im. dolny wyświetlacz od temp. był zaślepiane ;)
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: marek_igor »

faktycznie masz rację, mój błąd.
Vai66
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2012, 18:58

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: Vai66 »

Dzięki za szybka odpowiedź :-)

Raczej zrezygnuję z opcji 2 i 4 bo mam trochę nie po drodze no i ta 2 też jakoś najsłabiej ją widzę.
Opcja nr 3 : dzwoniłem do gościa i gaz jest od 4 lat a na kierownicy jest jakiś pokrowiec, co do wspomnianego zainteresowania to niestety dla mnie jest i jutro mam dzwonić czy nada aktualne. (nie wiem czy trochę nie robię falstartu bo autka oglądać będę mógł dopiero po 02.09 :-/ )

Mam jeszcze ze dwa egz. na oku ale może poczekam parę dni z zamieszczaniem linków bo nie wiadomo czy do tego czasu nie pójdą (a wasza pomoc jak się okazało jest błyskawica) :mrgreen:

[ Dodano: 2012-09-01, 15:19 ]
Witam ponownie, nareszcie nadszedł czas urlopu i poważnych poszukiwań auta :-) W związku z czym proszę was o pomoc w ocenie tego autka:

http://otomoto.pl/seat-toledo-C25707370.html

co prawda jest od handlarza no ale niestety w ostatnim czasie mało jest interesujących ofert a jeśli już są to bez klimatroniku, a raczej mi na nim zależy (no chyba że te manualne klimatyzacje dają radę to może jeszcze zmienię zdanie)
danieldeni20
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:41

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: danieldeni20 »

Gajek
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2012, 15:54

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: Gajek »

Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: macsta12 »

Gajek, Moim zdaniem maska i tylne lewe drzwi malowane, chyba że ci to nie przeszkadza :-)
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

Toledo II z silnikiem 1.8 20V

Post autor: wojtekm »

macsta12 pisze:Gajek, Moim zdaniem maska i tylne lewe drzwi malowane, chyba że ci to nie przeszkadza :-)


Po czym to stwierdzasz?
ODPOWIEDZ