Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Wydech

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[ALL] Wydech

Post autor: Radar »

Tańsze napewno jak wydech od Subaru.
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Wydech

Post autor: tony »

ale tylko do użytku wewnętrznego więc lansu nie będzie o który zapewne chodziło :lol:
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[ALL] Wydech

Post autor: tomektak »

tony pisze:ale tylko do użytku wewnętrznego więc lansu nie będzie o który zapewne chodziło :lol:

Odpowiedni subwoofer zapewne załatwiłby i tę sprawę :-D :-D :-D
Było
Obrazek
Jest
Obrazek
Awatar użytkownika
Tolo20V
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 wrz 2011, 12:11

[ALL] Wydech

Post autor: Tolo20V »

Wiem panowie spokojnie wiem ze to głupie pytanie ale tak z ciekawosci sie zaptalem bo tu chodzi o parametry 2,0 Subaru ma 125 koni 4 cylindry a Nasze Tolki maja 1,8 125 koni i tez 4 cylindry , a pisalem ze jestem cienki w tych sprawach a wy na mnie wsiadacie :lol: wiec sorry za glupote i Pozdrawiam :-D
Moc Jest Bogiem Prędkość Nałogiem Seat Podstawą 20V Zabawą :]
Awatar użytkownika
Procent
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 20 sie 2012, 01:05

Modyfikacja wydechu TDI

Post autor: Procent »

Witam. Tak jak w opisie interesuje mnie modyfikacja układu wydechowego silnika AGR w moim Tolku. Dokładniej chodzi mi o astmatyczny odgłos turbiny.Coś w ten deseń
https://www.youtube.com/watch?v=Lb-XWDC ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=7lj1hIcvWyU
Myślałem żeby wyciąć kata i wspawać rurkę, ale jak miałem tak w moim byłym mk3 TDI to kolo się burzył że w tym roczniku kat był i być powinien.Ewentualnie kupić puszkę samą po kacie i ją wspawać w miejsce ori, a swojego bym sprzedał. Jeżeli to nie da rady to chyba tylko zostaje bebeszenie tłumika środkowego. Proszę o poradę w tej kwestii bo nie do końca jestem pewien tych modyfikacji.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Wydech

Post autor: migacz1981 »

Procent, Wyjmujesz kata bierzesz wiertarke z dłuuugim wiertłem i przewiercasz wkład w nim i resztki z niego wysypujesz i kontaktujesz się ze skupem i sprzedajesz.Natomiast jeżeli chodzi o pustą już puszke dobierasz cieńko-ścienną rurke z kwasiaka o takiej średnicy żeby weszła do puszki obspawujesz żeby się nie ruszała i montujesz z powrotem i masz kata dalej namiejscu ;-) przynajmniej tak myśli pan diagnosta na przeglądzie :roll: <zygi> :lol:
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Procent
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 20 sie 2012, 01:05

[ALL] Wydech

Post autor: Procent »

chyba że zrobię inaczej. Kupię jakiegoś kata starego, albo samą puszkę. Tamten się wytnie i sprzeda w całości i samą puchę wspawam no bo po co ta rura w środku z kwasiaka??. Tylko chodzi mi o astmatyczny odgłos, a nie wiem czy z AGR-a to wykrzesam. Zmiennej geometrii łopatek chyba tu nie ma. Mam power boxa belgijskiego także ciśnienie pewnie zdeczka większe to powinno coś chulać podobnie jak w linkach.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Wydech

Post autor: Kitaj »

Można też naciąć wzdłuż kata, wyrzucic z niego środek później zaspawać i wstawić w środek rurke. I tą częścia spawaną dać do podwozia zeby diagnosta nie widział.

A rurke się daje po to żeby nie było niepotrzebnych zawirowań powietrza w puszce ;-)

Skoro tak diagności się czepiają to co mają powiedzieć do konkretnych wydechów robionych w firmie od podstaw do końca z np rury 3 calowej bez żadnych katów i tłumików? :-? :-?
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Wydech

Post autor: goomis86 »

Ja to u siebie 2,5 roku temu rozwiązałem tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
Procent
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 20 sie 2012, 01:05

[ALL] Wydech

Post autor: Procent »

goomis86, i jak efekt? chodzi mi o akustyke
ODPOWIEDZ