[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: misiekbig »

Dzięki, dziś popatrze i zamówie sobie częsci jutro wolne więc może dam rade wymienić.

[ Dodano: 2012-10-13, 16:36 ]
Kupiłem dzis termostat firmy Vernet i koncentrat g12 firmy Venol. niestety nie podjołem sie wymiany termostatu bo troche póżno juz było a niestety nie mam dzis dostępu do garażu. Zmieniłem natomiast płyn(choc i przy tym było sporo zabawy) po zalaniu nowego okazało sie że cieknie z kranika przy chłodnicy. Wydaje mi sie że samochód troche szybciej łapie temperature i wskazówka już tak nie spada podczas jazdy,ale po podłączeniu pod VAGa pokazuje temp 78 a wskazówka 90. Dolna rura teraz lekko ciepła a przed wymianą była chłodna. Chyba jednak termostat do wymiany :-/

[ Dodano: 2012-10-14, 11:58 ]
Panowie wsadzić ten termostat Verneta czy kupic orginał?
barthez1184

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: barthez1184 »

Witam mam pytanie czy termostat z 110KM od toledo2 rózni sie czyms od termostatu z toledo2 ARL
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

misiekbig pisze:ale po podłączeniu pod VAGa pokazuje temp 78 a wskazówka 90


Wskazowka stoi na 90st w zakresie temp. od 85-105st. lub cos kolo tego.
Michal
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: misiekbig »

No to spoko. Tylko zmieniłem czujnik na febi i w ostatnich dniach jak temperatury sa niskie wskazówka bardzo ospale sie podnosi. podczas normalnej jazdy nie przekracza pierwszej kreski po 60 albo przekracza minimalnie. Jak juz dojdzie do 90 w jakims korku albo na postoju to po paru kilometrach jazdy z predkascia 60-90 km/h spada prawie do 60. Kupiłem juz termostat wahlera i postaram sie wymienić go na dniach i zobacze czy bedzie poprawa,bo już mie to zaczyna denerwować. Dodam że ogrzewanie działa normalnie więc troche mnie dziwi zachowanie wskazówki.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 10:44 przez misiekbig, łącznie zmieniany 1 raz.
suhhar

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: suhhar »

dokładnie to że wskaznik na blacie pokazuje ci ze jest 90 stopni nie znaczy ze plyn ma tyle mi na vagu w polo pokazywał 81 stopni a na blacie 90 i tak ma byc ;)
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Pendzik »

Pytanie do właścicieli 1.8 20V, po jakim czasie wskazówka od temperatury cieczy pionuje się w waszych autach, bo u mnie w tej chwili przy ok 3 stopniach powyżej zera to po około 6 km. Czy to normalne czy trochę za długo się grzeje???
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: misiekbig »

Jestem świeżo po wymianie termostatu i u mnie przy takiej temperaturze wskazówka jest w pionie po 3-5 km w zależności od stylu jazdy, wieć myśle że nie ma tragedii u ciebie.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Szymek08 »

Chłopaki dobrze łapie wam temperaturę w końcu zimno jest na zewnątrz i chłodnica jest owiewana zimnym powietrzem. Ja to bym chciał aby mój TDi nagrzał się po takim dystansie ale mogę sobie o tym pomarzyć :-D
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Szymek08 pisze:Ja to bym chciał aby mój TDi nagrzał się po takim dystansie ale mogę sobie o tym pomarzyć :-D


Wystarczy podlubac jak tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 9c3020dc12 :mrgreen:
Michal
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Kitaj »

Szymek08 pisze:Ja to bym chciał aby mój TDi nagrzał się po takim dystansie ale mogę sobie o tym pomarzyć :-D


Ja jak co roku gdy temp zbliża się do 0stopni walnełem takture na cała chłodnice zostawilem 10 cm pasek u góry i 10cm pasek od str wentylatora. Po przejechaniu 40km z prędkoscią 80-120 podnosze maske dotykam węża powrótnego i zimny :-P
Wskazówka od temp stoi w pionie i ani nie drgnie. Po 3-4 km mam na wskazówce jakies 70 stopni. Gdyby nawet temp skoczyła to wyciagniecie jej zajmuje sekund 5 a na dniach jeszcze założe osłone silnika i będzie się jeszcze szybciej nagrzewał także polecam taki mod :-P :):

[ Dodano: 2012-11-08, 10:27 ]
szymekgd pisze:Wystarczy podlubac jak tu: http://www.elektroda.pl/r...c3db59c3020dc12 :mrgreen:


Tekst z zapakowaniem łosia do matiza mnie zniszczył, jeszcze jak z tym HDS dowalił :509:
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ODPOWIEDZ