[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Filtrona nie polecaja na forach vw.

Filtr paliwa (mann) staram sie co 3y lata zmieniac ;)
Michal
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: regii.kr »

raczej rozpadł się bo ktoś dolał benzyn w większej ilości
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Bartosz_n »

no właśnie dziwiło mnie to jak może uleć zniszczeniu powierzchnia filtracyjna.
Przecież jest to materiał papierowy jednolity. przez niego przepływa jedynie paliwo w jaki sposób może to uszkodzić ten wkład. ? a pośrodku znajduje się rdzeń z gęstą siatką więc kawałki papieru(bibuły) TEORETYCZNIE nie powinny przepłynąć dalej.
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Marios »

Jak sami zauważyliście w środku filtra jest papier, który raczej później jak wcześniej może ulec rozkładowi - szczególnie, gdy np. jakiś producent zrobi jakiś eksperyment i spróbuje zaoszczędzić parę groszy. Chyba jest jakiś powód dlaczego na forum VW nie polecają Filtrona. Gdy ostatnio sam wymieniałem filtry trochę czytałem na ich temat i pamiętam, że każdy raczej polecał filtry Mann lub Knecht. Niestety wtedy musiałem czekać na inne filtry niż Filtrona ( a w kilku sklepach mi je polecali), więc kupiłem Filtrona.
W sumie to narazie jestem naprawdę bardzo zadowolony z filtra paliwa Filtrona (dla przypomnienia jest to PP 960/1). Zeszłej zimy nie miałem żadnych problemów z parafiną w paliwie . Jak filtr jest "zaciasny" to w zimie wydziela się parafina z paliwa i filtr nie przepuszcza - objawa się to tym, że samochód odpala a po chwili gaśnie (nawet paliwo z najdroższych stacji nie pomaga) , lub samochód wogóle nie odpala, co oczywiśnie nie koniecznie oznacza, że to wina zbyt "ciasnego" filtra. Dodam, że pomimo tych siarczystych mrozów samochód palił mi, a miałem problemy z akumaltorem (musiałem go trzymać w cieple, bo inaczej nie miał siły przełamać rozrusznika). Jakie są Wasze odczucia dotyczące filtrów paliwa? Jakiej firmy montujecie?
Awatar użytkownika
Kuri22
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 16 mar 2012, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 8V AKL
Skąd?: Piaseczno/Warszawa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Kuri22 »

szymekgd pisze:Filtrona nie polecaja na forach vw.


A to dziwne ... OEM VW jest produkowany w Gostyniu w fabryce WIX Filtron :)
“Z jaką maksymalną prędkością można przejechać ten zakręt? Z każdą…” (Sobiesław Zasada)
Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Pierwszy link z googla: http://forum.vw-passat.pl/threads/35426 ... TRON-w-vr6

Astry tez robili w Polsce...
Michal
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Bartosz_n »

Dobra szymekgd, Marios, dzięki za zobrazowanie i wyjaśnienie. Teraz już mogę sobie to wyobrazić. :564:

szymekgd pisze:Astry tez robili w Polsce...

kiedyś badaliśmy geometrię płyty podłogowej w takiej właśnie FSO- skiej Astrze , muszę z przykrością stwierdzić , że pracownicy nie przyłożyli się do tego. Dopuszczalne odchyłki były sporo przekroczone. ( samochód miał przebieg ok 2 tyś km. auto testowe. nigdy nie bite)
Sorki za OT
Awatar użytkownika
ramzes.kris
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 21 mar 2012, 00:37
Auto: 1M
Model: 1.8 20v
Skąd?: Konin

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: ramzes.kris »

Witam. Zbliża się termin wymiany oleju no i filtrów i stąd pytanko :) jaki ? Shell, Castrol magnatec czy coś innego ? Mój Steffcio to 1.6 16V / AUS niby już przebył 190 kkm
Pracuje by żyć , a nie żyje by pracować :)
Było : 1.6 16v
Jest : 1.8 20v

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=6181
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: vwir »

Zastanawiam się tylko nad jednym - ile % tych mannów z allegro to tak naprawde podróby bardzo niskiej jakości (niższej niż filtron). Filtrona pewnie nikt nie podrabia...
suhhar

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: suhhar »

mam pytanko odnosnie oleju do wspomagania bo mam na minimum i musze dolac a 1 litr kosztuje 40 zł czy jakis tanszy zamiennik jest moze potrzebuje dolac 100ml a nie chce kupowac calej butli.
ODPOWIEDZ