[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Roxon40 »

U mnie wydłużę okres do 15 tyś bo za często ten olej wymieniam. Mi już prawie 10 tyś dochodzi więc jeszcze 5 zrobię.

Myślę że do 15 tyś dobij i wtedy wymień.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: bartekmk »

tak zrobie, myśle że poczciwy VP wybaczy wymiane późniejszą o 5kkm;]
konkon
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2012, 14:50

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: konkon »

15 tys.km/1 rok tak zaleca producent. Jak ktoś ma ciężką nogę, jeździ w ciężkich warunkach typu miasto, pałowanie na autobanach, można skrócić do 10-12 tys. km. Jak kogo stać. Druga sprawa to pompowalność oleju. Właściwa i szybkie osiągnięcie ciśnienia jest możliwe tylko przy świeżym oleju, z czasem maleje i nawet olej 0W-40 może zdegradować do 10W30 (wiem na podstawie badań). Tak więc polecam zmieniać olej przed zimą o ile ktoś zmienia raz do roku.
Petrostar -> oleje, części, chemia
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Marios »

Witam,
Potrzebuję waszej pomocy! Zbliża się termin wymiany oleju i filtrów w moim Tolku. Tu pojawia się problem kasy - w moim Tolku został zamontowany filtr filtron PP 960/1 lub Mann WK829/1X jest to jeden z droższych filtrów paliwa. Chciałbym go zamienić na np. wymienną wkładkę (oczywiście kupiłbym na początek całą obudowę). Dodatkową (oprócz kasy) zaletą byłby fakt łątwej kontroli stanu filtra. Kolega ma coś takiego w swoim Leonie II z silnikiem 1.9 TDI PD. Czy może ktoś się pokusił o taką zamianę, widzi jakieś przeciw?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

A co ile zmieniasz filtr paliwa, ze bedzie to tak oplacalne?
Michal
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Marios »

Co jakieś 12tys., tj. zależy ok. co 7 miesięcy.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Razem z filtrem oleju? Jak dla mnie za szybko, ja wymieniam co 3-4 wymiane oleju.
Michal
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Marios »

Czyli ile kilometrów robisz na filtrze paliwa? Jakiej firmy używasz filtru? Ja mam Filtrona, a ostatnio kolega mnie nastraszył, że w dostawczakach w jednym z serwisów zdażyło się już kilka przypadków, że filtr (Filtrona) się rozleciał i zassało go do pompy oraz wtryskiwaczy - efektu nie trzeba opisywać.
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Bartosz_n »

Czyli ile kilometrów robisz na filtrze paliwa?

Nie wiem jak szymekgd, ale ja robię około 30 tyś.km (Bosch)
Marios pisze:a ostatnio kolega mnie nastraszył, że w dostawczakach w jednym z serwisów zdażyło się już kilka przypadków, że filtr (Filtrona) się rozleciał i zassało go do pompy oraz wtryskiwaczy


jakim cudem to możliwe. bo jakoś nie mogę sobie tego wytłumaczyć na chłopski rozum. :?????
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Marios »

Tzn. przepraszam, jeszcze sprostowanie filtry te rozlatują się po "okresie ich przydatności do użytkowania" - słowa mechanika w serwisie. Tylko czy jest gdzieś napisane ile taki filtr może wytrzymać?
ODPOWIEDZ