[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: migacz1981 »

dort, Zobacz odpowietrzenie zbiornika paliwa
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
MarianTWR
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2012, 18:30

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: MarianTWR »

Witam... pisze tutaj bo to chyba odpowiedni dział.. mam od tygodnia toledo 2,3 i było wszystko ok a po ostatnim odpięciu akumulatora chodzi cały czas elektryczna pompka wody i odpiełem ją by się nie spaliła ale gdy tylko założe kostkę to cały czas chodzi nawet gdy silnik jest zimny. Vag był podpinany i brak błędu i teraz moze mi ktos powiedziec co z tym zrobic? co steruje pompka? jakiś przekaźnik czujnik? z góry dzięki
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: tomektak »

I tak ma być - ta pompka ma chodzić cały czas (oprócz wyłączenia zapłonu).
Ponoć bez pompki ludziska też jeżdżą, ale przy ostrym katowaniu tego silnika lubi pękać głowica/wypalać się uszczelka gdy ta pompka jest wyłączona. (Ciekawe czy to dali d...y konstruktorzy silnika, czy naprawdę nie dało się inaczej zaprojektować głowicy)
Było
Obrazek
Jest
Obrazek
MarianTWR
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2012, 18:30

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: MarianTWR »

właśnie ona CHODZI CALY CZAS jak wyłącze silnik to chodzi nadal.... ostanio całą noc chodziła;/ i teraz odłączyłem kostkę by się nie spaliła więc nadal szukam odpowiedzi na to pytanie
Awatar użytkownika
Jaguar_master
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:24

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: Jaguar_master »

U mnie ta pompka chodzi po wyłączeniu silnika jakiś czas i sama się wyłącza. Pewnie masz zepsuta i czas na wymianę jej . Pozdrawiam
MarianTWR
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2012, 18:30

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: MarianTWR »

jak popsuta jak działa? chyba musi coś ją sterować?
Awatar użytkownika
Jaguar_master
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:24

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: Jaguar_master »

pewnie komp, ale jak pisałeś na kompie nie ma błędów. Ja myślę ze to pompka z***ana jest.
MarianTWR
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2012, 18:30

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: MarianTWR »

jak może byc pompa popsuta jak działa i dochodzą do niej tylko 2 przewody? na pewno nie ma w sobie żadnego czujnika itp.... musi coś ją sterowac jakiś czujnik albo przekaźnik to podobny przykład jak z wiatrakiem w chłodnicy... jak by chodził cały czas to nie jego wina by była... więc ma ktoś lepszy pomysł?
Awatar użytkownika
Jaguar_master
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:24

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: Jaguar_master »

MarianieTeWuEr to gdzie jest ten czujnik od sterowania chlodzeniem postojowym silnika ? Bo chyba takiego nie ma ?
MarianTWR
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2012, 18:30

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: MarianTWR »

chyba? właśnie... chciał bym dostac odpowiedz od kogoś co miał doczynienia z tym a nie piszę chyba... kazde urządzenie jest czymś sterowane..... no to może mi ktoś to wytłumaczy? bo nie wierzę że pompka sama sąba steruje bo żadnego przekaźnika itp... a i ta pomka to oryginał bosh mam fakturę że ma nie całe pół roku to raczej by nie padła a jak by padła to by wcale nie działała a nie że nie chce się wyłączyc... sprawę by rozwiązał schemat elektryczny silnika...

[ Dodano: 2012-09-27, 19:16 ]
Jaguar_master, fachowcu... i tak ja mówiłem znalazłem swój przekaźnik, jest on pod akumulatorem i steruje wentylatorami ( 2 biegi) elektromagnesem włączającym kompresor klimatyzacji i właśnie pompką wody... po rozebraniu widać że jest nadpalony ale ręcznie ruszając kojenie styczniki wszystko działa w najbliższych dniach wymienię przekaźnik i dam znać.. Obrazek[/URL]

Uploaded with ImageShack.us
ODPOWIEDZ