[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: marek_igor »

Blade, w temacie o moim toledo jest na temat wymiany oświetlenia wnętrza, załączyłem fotki jak to wygląda w nocy i również zdjęcia tych Ledów.
Ze względu że u jednego świecą długo a u innych tydzień, to dodam, że kupowałem wszystkie diody w hurtowni LedLabs w Krakowie. Niedługo będzie rok i wszystko świeci, z postojówkami włącznie :)

Link masz u mnie w opisie, a info znajdziesz na stronach 5-7.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: spec »

Wypróbowałem H7 osram cool blue hyper. Są to najbielsze żarówki jakie miałem. Mam postojówki ledowe od tommika z forum passata i te żarówki świecą praktycznie na identyczny kolor. W nocy też jest dobrze. Świecą na biało a nie na niebiesko.
Blade

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Blade »

Właśnie co do żarówki która miała iść na podsufitke to chciałem brać tego Osrama ponieważ zamierzałem zrobić większe zakupy u jednego sprzedawcy i tak się napatoczyły, teraz to już mam mętlik w głowie marek_igor. Może zrezygnuje z tego jednak i wezmę u tych z Krakowa te Led'y.

Ogólnie poza tym Osramem C5W - miałem właśnie brać H1, H7 Night Breaker plus, i postojówki Cool Blue Intense. Myślę, że to będzie w miarę dobry zestaw.

[ Dodano: 2012-08-30, 11:05 ]
marek_igor - idąc za radą kupiłem tam te żarówki, w podsufitce coś jest nie tak na tym ledzie bo lubi działać w cały świat.
Do rejestracji dałem takie: http://modi.pl/led/w5w_7led/02.jpg - dziś je wymontuje bo są przesadnie mocne i zamontuje jednak te: http://modi.pl/led/w5w/02.jpg
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: piotrek148 »

Po jakimś pół roku (może ciut więcej) Osram Night Breaker + zrobił kaput. Trochę krótko....
Szkoda bo w nocy nawet fajnie świeciły.

Przyznam szczerze że najchętniej kupił bym ksenony 4300 K ale nie chciałbym stracić dowodu.

A powiedzcie jak z trwałością Tungsram Megalight +90 ??
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Bartosz_n »

piotrek148,
na H1 Tungsrama przejechałem już prawie rok.
są bardzo wytrzymałe przynajmniej w moim przypadku.
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: piotrek148 »

A mając wybór miedzy megalight a sportlight które lepsiejsze (czytaj: bilesze światło, żywotniejsze :) ??
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: marek_igor »

Nightbreaker + zrobił postęp bo te bez plusa wytrzymywały 3miesiące.
Tungsram megalight u mnie wytrzymały równe pół roku, ale duużo jeżdżę. Kupiłem je ponownie bo za cenę 1 kompletu Osram mam 2 komplety Tuingsram :)
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: spec »

Nightbreakery świecą wg mnie najlepiej z żarówek dostępnych na rynku. Niestety ich trwałość to dalej porażka. Miałem zarówno zwykłe jak i plus i żadne roku nie wytrzymały. Zawsze najpierw jedna się paliła a za dwa trzy dni druga.
Swoją drogą raz spaliła mi się żarówka w zimie w nocy i ja tego nawet nie zauważyłem - jedna świeciła jak dwie (na pewno śnieg też coś pomagał).
Miałem kilka jak nie kilkanaście różnych kompletów żarówek i obecnie używam Osram Cool Blue Hyper - najbielsze żarówki dostępne na rynku. Kolor prawie taki sam jak postojówek led (ciepły biały). Na arzie wytrzymały ponad pół roku więc jestem zadowolony.
PIOTREK52125
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 31 sie 2012, 17:25

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: PIOTREK52125 »

u mnie osram higtbreaker odpada krótko świeca ale fajnie u mnie wytrzymały może rok sam mam w tej chwili boscha h7 a h1 hella i nie narzekam
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: piotrek148 »

A czy ktoś z Was używał Osram Cool Blue?

Jak wyglądają na tle NightBreaker-ów ?
ODPOWIEDZ