[1M] Kontrolka oleju

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
malark
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 15 maja 2011, 14:36

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: malark »

Panowie a ja mam taki problem:
Przekręcam kluczyk i zapalają się wszystkie kontrolki. Po upływie gdzieś 2-3 sekund gasną wszystkie oprócz kontrolki ładowania. I teraz co mnie nie pokoi: Przecież kontrolka ciśnienia oleju powinna gasnąć po odpaleniu a nie przed????? czy ja jakiś inny jestem...? :-/
Na vagu zero błędów a mechanik twierdzi ze tak ma być :shock: ...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: szymekgd »

malark pisze:Przecież kontrolka ciśnienia oleju powinna gasnąć po odpaleniu a nie przed?????


Zakladajac,ze kontrolka ma cos sygnalizowac (cisnienie, poziom) to dlaczego sadzisz, ze ma gasnac dopiero po odpaleniu, przechodzi test, gasnie i czeka na odczyty z czujek...
Michal
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: Sony »

malark, mechanik dobrze Ci prawi. Przed odpaleniem świeci się jedynie kontrolka akumulatora i nic więcej ;)
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: skaza24 »

szymekgd pisze:
malark pisze:Przecież kontrolka ciśnienia oleju powinna gasnąć po odpaleniu a nie przed?????


Zakladajac,ze kontrolka ma cos sygnalizowac (cisnienie, poziom) to dlaczego sadzisz, ze ma gasnac dopiero po odpaleniu, przechodzi test, gasnie i czeka na odczyty z czujek...


Trochę mnie dziwi twój problem jak posiadasz toledo 1,5 roku dopiero teraz się zastanawiasz nad tak ważną kontrolką :-D

Ja miałem to samo po zakupie toledo tylko zajarzyłem już na drugi dzień po zakupie i jak otrzeźwiałem po opiciu auta .
Po odpaleniu sie zastanawiałem gdzie tu była kontrol ciśnienia oleju . Próbuje jeszcze raz i gaśnie przed odpaleniem .

Mowie ja pierdziu coś tu jest spierdolone no to ładnie sie wpakowałem pewno sie pozbyli a ja kupiłem . (wcześniej jeździłem cordobą tam gasło po osiągnięciu ciśnienia)

Zapierdzielam od razu do sąsiada mechanika ( niedziela ) z problemem a ten buchachacha
tak ma być !!
Nowsze auta z grupy VAG tak mają

I było ufff od razu miałem ochote dalej opijać ;)

A ty dopiero teraz zauważyłeś ta kontrolkę ? ;)
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
malark
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 15 maja 2011, 14:36

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: malark »

Aha... czyli jednak jestem głupi :-(
Dzięki wielkie
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: skaza24 »

malark pisze:Aha... czyli jednak jestem głupi :-(
Dzięki wielkie


Nie no tego żaden nie powiedział tylko myślałem że co dopiero kupiłeś telsława a tu patrze stary użytkownik pyta o taką kontrol i mnie to zdziwiło .

Nie wszyscy zwracają uwagę na wszystko od razu ;)
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
malark
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 15 maja 2011, 14:36

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: malark »

Jak go kupiłem to myślałem ze tak ma być. Ostatnio taki jeden mi tyle nagadał o tej kontrolce...tak mi w głowie namieszał ze już nie wiedziałem co myśleć. Mechanik mówi ze ok ten ''pseudospec '' ze pewnie handlarz odłaczył czujnik bo silnik padniety.
Dzieki wielkie. Już bede spokojnie spał
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: szymekgd »

malark pisze:ze pewnie handlarz odłaczył czujnik bo silnik padniety.


A wtedy kontrolka sygnalizuje blad czujnika, nie ma prostej opcji oszukac kontrolke.
Michal
sylwekw238
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 30 sie 2012, 21:13

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: sylwekw238 »

witam
moj problem polrga na tym ze juz teraz gdy temp. spadla do +5 stopni mam maly problem z odpaleniem tzn. gdy chce go odpalic ma ciezki start dodam jeszcze ze gdy temp spada do -10 stopni to swieci kontrolnka oleju i nie gasnie odpale auto i dopiero po 3-4 min gasnie nie wiem czy sie cos nie stanie i czy mozna jezdzic. i jeszcze jedno pytanie do pracy mam 8km i wskazowka od tepm. chlodzenia nigdy sie nie podnosi jedynie w gorace dni gdy zostawie auto na luzie. czekam na porady
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: szymekgd »

Jaki masz olej i filtr?

sylwekw238 pisze:wskazowka od tepm. chlodzenia nigdy sie nie podnosi jedynie w gorace dni gdy zostawie auto na luzie. czekam na porady


W sumie nie ten temat, ale sprawdzales jak szybko nagrzewa sie dolny waz chlodnicy?
Michal
ODPOWIEDZ