Zawieszenie dziwne dźwięki.

Tematy ogólno-techniczne
Bambusek
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:33

Dziwny dzwiek w okolicach przedniego kola...

Post autor: Bambusek »

Witam serdecznie,
Mam (mam nadzieje) maly i niezbyt powazny problem z autem - Toledo 1M, 2000 r. 1.9 TDI 110.

Mianowicie chodzi mi o bardzo dziwny dzwiek wydobywajacy sie z lewego przedniego kola podczas skretu w prawo - nie jest to huczenie charakterystyczne dla lozyska tylko takie bardziej tarcie, piszczenie.
Pojawia sie po przejechaniu dluzszego odcinka np50km natomiast nie ma go zaraz po ruszeniu czy tez przejechaniu 2 km.
W czwartek wracajac do domu nawet podczas jazdy na wprot przy wykonywaniu lekkich korekt kierownica w prawa strone bylo to slyszalne.
Macie jakies sugestie?!

pozdrawiam
PIOTREK52125
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 31 sie 2012, 17:25

Zawieszenie dziwne dźwięki.

Post autor: PIOTREK52125 »

Ja jak kupiłem toledo miałem podobny problem
mianowicie przy skrecaniu kierownica w lewo też słychać było coś w rodzaju zgrzytu tarcia
w warsztacie suupr mechanicy powiedzieli ze na 80% przegób homokinetycny lub łożysko przednie z prawej strony
ok wymienili mi łożysko auto odebrałem i po przejechaniu około 20 km to samo
to troszke mnie zagotowało
wróciłem do nich od nowa jazda testowa tym razem we trzy osoby na pokladzie i okazało sie ze sa zużyte tarczei klocki z tyłu po wymianie Cisza do dziś
zacznij od tego
powodzenie
Bambusek
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:33

Zawieszenie dziwne dźwięki.

Post autor: Bambusek »

Dzieki za sugestie :) Trzeba bedzie sprawdzic...
PIOTREK52125 pisze:okazało sie ze sa zużyte tarczei klocki z tyłu po wymianie Cisza do dziś

Hmmm... co maja tylne tarcze do glosu wydobywajacego sie z przedniego lewego kola?! :) MOze czegos nie rozumiem :)
PIOTREK52125
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 31 sie 2012, 17:25

Zawieszenie dziwne dźwięki.

Post autor: PIOTREK52125 »

dzwięki w aucie sa w przedziwny sposób przenoszone przez nadwozie i zawieszenie dlatego napisałem o swoim przypadku sam osobiście myslałem ze to cos u mnie z przodu nie tak zreszta tak tez powiedział mechanik a tu zoonk to tylne hamulce byly winowajcą hałasu tych dziwnych zgrztów i piszczenia
kikan82

coś trze w okolicach prawego przedniego koła

Post autor: kikan82 »

Witam.
Mam problem takiego typu że od kiedy spadł pierwszy śnieg z przodu coś zaczęło mi trzeć z tego co posłucham to tarcie jest jakoś przy przednim prawym kole ale pewny nie jestem i jak się jedzie prosto to tak łagodnie słychać ale przy skręcie w prawo czy lekkim nawet skręceniu zaczyna jeszcze gorzej pytałem się parę osób ale jedni mówią że to łożysko drudzy że to klocki i już nie wiem może ktoś miał podobną sytuacje?
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Zawieszenie dziwne dźwięki.

Post autor: marek_igor »

kikan82, często bywa tak, że jak nadkole nie jest dokręcone na dole to pęd powietrzy wygina go i trze o oponę podczas jazdy. Do kabiny dochodzi wtedy taki dziwny dzwięk. Może założyłeś zimówki z większym balonem i teraz ociera :)
kikan82

Zawieszenie dziwne dźwięki.

Post autor: kikan82 »

ale mam letnie jeszcze i nie wiem...
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Zawieszenie dziwne dźwięki.

Post autor: Kitaj »

ja także proponuje sprawdzić czy wszystkie śruby od nadkola są na miejscu :)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Zawieszenie dziwne dźwięki.

Post autor: jonson22 »

kikan82, A grzebałeś coś przy kole ze strony która obciera? Może przez kamien blachy osłaniające tarcze ci się pogieły i coś obciera. Albo masz brudne zaciski, podjedź na myjnie i umyj je.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Zawieszenie dziwne dźwięki.

Post autor: Kitaj »

mi się też z tylu kiedyś odczepiła blaszka która jest przyklejona do klocka i wpadła między tarcze a osłonę i też tłukło jakby mi ktoś z tylu puszki powiesił :D
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ODPOWIEDZ