[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Awatar użytkownika
kuca3
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 cze 2011, 16:54

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: kuca3 »

No tak też myślę... :-/ Będzie trzeba odżałować trochę kasy i zrobić to żeby chodziło tak jak powinno :-)
piterkrp
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2012, 00:07

Wymiana żarówki w panelu sterowania nawiewem

Post autor: piterkrp »

Witam wszystkich, przepraszam jeśli ten temat już jest, ale nie udało mi sie go znaleźć. Mam prośbę chodzi mi o wymianę podświetlenia w panelu gdzie znajdują się pokrętła regulacji nawiewem. Jak dostać się do żarówki żeby nic przy tym nie popsuć. Dziękuje za podpowiedzi i instrukcje.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: remiq »

piterkrp, trzeba wyciągnąć środkowe pokrętło - tam siedzi żarówka, która oświetla cały panel. Tylko uważaj, bo czasem mocno siedzi. Najlepiej kombinerkami przez szmatkę, żeby nie porysować. Żarówka siedzi dość głęboko, więc przydadzą się długie, cienkie szczypce. Żarówka to standardowa T5. Tutaj masz fotki z opisem co i jak. Prosta sprawa.

W 1L jest łatwiej, bo żarówka siedzi w pokrętle :)
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
piterkrp
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2012, 00:07

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: piterkrp »

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i poradę. Żaróweczkę wymieniłem. Pokrętło środkowe sterujące prędkością nadmuchu ustawia się na godz. 12 lub na bieg II. i wyciąga pokrętło. Wewnątrz konsoli siedzi sobie mała żaróweczka. Ciężko ją wydostać. Ja poradziłem sobie przy pomocy gumki zaślepiającej końcówkę przelewową wtryskiwacza w VW Golf II, Jetta itp. Gumka ma mały otworek i jest dosyć długa tak, że sięga do żarówki, gumką "nadziewa" się na żarówkę i wyciąga. Żarówka pięknie wychodzi i siedzi sobie w otworku gumki. Montaż w odwrotnej kolejności.

Wreszcie cieszę się pięknym pomarańczowym podświetleniem po zmierzchu.
skrzysieks
Forumowicz
Posty: 819
Rejestracja: 07 sty 2012, 09:05
Auto: Opel
Model: Insignia
Skąd?: Krosno

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: skrzysieks »

Witam. Też mnie mam podświetlenia panelu jakie tam żaróweczki idą ? I ile sztuk 3 ? Trzeba bd się w sobote do tego dobrać;)
Daro_70
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Słupsk

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: Daro_70 »

Witaj skrzysieks. Nie musisz czekać do soboty, bo zajmie Ci to dosłownie kilka minut. W poście wyżej remiq podał link w którym masz pokazane co i jak. Powodzenia. ;-)
Blade

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: Blade »

Ja wyjmowałem pokrętło w pozycji ''0'' bo tak wyczytałem, ale to nie ma żadnego znaczenia raczej. Nie ma tam co urwać i uszkodzić, więc zanim przejdziesz do kombinerek spróbuj normalnie ręką je siłowo szarpnąć. Jedna żarówka podświetla wszystko.

Patenty na wyciągnięcie żarówki są różne, ja akurat okręciłem ją kawałkiem dętki, pensete również. Plaster też się nada. W zależności co tam będziesz miał pod ręką. Nie denerwuj się i nie strzaskaj żarówki, to podstawa bo do tego trzeba podejść z cierpliwością.

Poza tym sugeruj się linkiem z postu remiq'a. Powodzenia :->
skrzysieks
Forumowicz
Posty: 819
Rejestracja: 07 sty 2012, 09:05
Auto: Opel
Model: Insignia
Skąd?: Krosno

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: skrzysieks »

Dziekuje za poradę ;) Już zrobiłem najwięcej czasu zajęło mi znalezienie sklepu gdzie taka żaróweczkę dostane :O i myślałem że mnie krew zaleje bo nie szło żaróweczki wyciągnąć ;) Ale już świeci.
Awatar użytkownika
ramzeseye77
Forumowicz
Posty: 329
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:48

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: ramzeseye77 »

a jak ja bym chciał pokretła zeby mi na biało a nie na czerwono swieciły to jak to zrobić??

[ Dodano: 2013-01-03, 14:14 ]
wymieniłem zajeło mi to 5 minut ;) pokretła odrazu ożyły ;) dziex :D
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
Polecam !
krzlew
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2013, 15:29

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: krzlew »

Witam, nie mam podświetlenia nawiewu i próbowałem dziś wyciagnąć pokrętło i tak wyciągałem na siłę, że nie wyciągnąłem a na dodatek przestał działać nawiew. Nie potrzebnie kręciłem i przekręciłem ;/
Co robić?? W środku jest jakaś sprężynka? Jeszcze tego pokrętła nie wyciągnąłem i nie wiem co mogłem uszkodzić, że nie działa mi teraz nawiew :(
ODPOWIEDZ