[ALL] Skrzynia biegów

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: vwir »

Przeguby nie mają w sobie oleju, tylko smar. Tak jak pisze Szymek08, to jest albo olej silnikowy (najczęściej simmering na wale głównym) albo ze skrzyni (najczęściej wyjście z mechanizmu różnicowego na półosie).
Pery
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2012, 14:31

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: Pery »

Olej w silniku jest na poziomie, skrzynia jest cała mokra też od góry. Olej zbiera mi się na skrzyni po lewej stronie od kierowcy przy zielonej zatyczce ze znakiem VW, oraz więcej kapie na samym dole skrzyni przy połączeniu z silnikiem, koło korka spustowego ze skrzyni.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: vwir »

A może to płyn hamulcowy płynie od góry po skrzyni? Albo sprzęgło (nie wiem, czy w AKL jest na lince czy hydrauliczne)?
Pery
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2012, 14:31

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: Pery »

A czy wtedy nie szfankowały by hamulce? Dodam jeszcze, że jak na nie włączonym silniku wrzucę 1 bieg, potem na sprzęgle go odpalę i z wciśniętym sprzęgłem powoli mi rusza, jak by sprzęgło puszczało.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: szymekgd »

Moze wysprzeglik puszcza plyn?
Michal
borsuk2008
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2011, 21:15

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: borsuk2008 »

A może strzelił nit w mechanizmie różnicowym (czy jak tam się to dokładnie nazywa) :D i zrobił dziurę w obudowie skrzyni??

Albo uszczelka pod pokrywą zaworów??
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: remiq »

Ja stawiam, że pompa sprzęgła lub wysprzęglik puszcza na uszczelkach i płyn wybija na zewnątrz. Wtedy zapowietrza się cały układ, bo jest wspólny zbiornik płynu z hamulcami
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Pery
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2012, 14:31

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: Pery »

Temat chyba zamknięty. Po zdjęciu skrzyni okazało się że jest spawana, i puścił spaw oraz była niewielka dziura. Wymieniłem sprzęgło , pospawałem skrzynię i na razie jest ok. Zobaczę po przejechaniu się kilkuset kilometrów czy nic nie leci. Dzięki za info. Pozdrawiam Pery.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: OMEGA »

Nie wie ktoś jakie klucze są potrzebne do korka spustu oleju i do korka poziomu oleju w skrzyni ERF (6 biegów) ?, wiem że do poziomu jest to Spline z otworem (M16 czy M18) ale nie znam rozmiaru na vwforum.pl podawali dwa (chyba w zależności od skrzyni).
Black gold
Awatar użytkownika
NaiLer
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 03 maja 2011, 13:40

skrzynia???

Post autor: NaiLer »

Witam. Dzisiaj mialem dziwną sytuacje. Jadę sobie na stacje zatankować, robie redukcje na 2 bieg i tu nagle nic, dodaje gazu i zero, potem redukcja do 1 i dalej to samo. Zgasiłem silnik odpaliłem ponownie i juz hula. O co biega? Prosze o pomoc co to moze byc? dead skrzyni bliski??
Obrazek
ODPOWIEDZ