[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: szymekgd »

migacz1981 pisze:bo chciałem sprawdzić wczoraj rano jak idzie,bo droga była prosta i pusta a tu masz takie kwiatki :-? normalnie jak spokojnie jeżdżę to nic takiego sie nie dzieje


Eco driving uprawiasz :mrgreen:
Michal
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: migacz1981 »

szymekgd pisze:Eco driving uprawiasz :mrgreen:
Ukształtownie terenu,teren zabudowany,natężenie ruchu skutecznie uniemożliwiają szybszą jazdę a poza tym ja tylko dojezdżam do pracy tym autem ew.zakupy lub wyjazd do rodziny jakieś 800 km/miesiąc.Także jestem skazany na Eco driving aczkolwiek nie hamuje silnikiem z górek,bo mniej pali na luzie,ale silnika już nie gaszę :-P i luzuje się tylko jak warunki są ku temu :-P
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: szymekgd »

migacz1981 pisze:aczkolwiek nie hamuje silnikiem z górek,bo mniej pali na luzie


Na pewno? Ostatnio w drodze do pracy zlogowalem grupe 001 (dawka paliwa) i przy nie wcisnietym pedale gazu do ok. 1300obr. komputer nie dawal paliwa.
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: vwir »

nie hamuje silnikiem z górek,bo mniej pali na luzie

Kompletna bzdura i świetnie to widać, gdy się ma wskaźnik spalania chwilowego. Już od dobrych kilkunastu lat auta przy hamowaniu silnikiem w ogóle nie spalają paliwa (zarówno benzyniaki jak i diesle). Już nawet w maluchach ELX tak było...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: szymekgd »

vwir pisze:Już od dobrych kilkunastu lat auta przy hamowaniu silnikiem w ogóle nie spalają paliwa


Wg. vaga ponizej 1300obr. komputer zaczyna juz podawac paliwo przy hamowaniu silnikiem, na wskazniku tego nie widac?
Michal
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: migacz1981 »

vwir pisze:Kompletna bzdura i świetnie to widać, gdy się ma wskaźnik spalania chwilowego.
nie ma m chwilowego ale mam dzienny i wtedy jest dość znaczna różnica vwir, jakbym nie próbował to bym bzdur nie pisał

[ Dodano: 2012-09-11, 21:08 ]
szymekgd, dzisiaj rano próbowałem czy się ta przypadłość powtórzy i wszystko ok. a odkręciłem mu pod górę na 4 120 i wszystko cacy tylko przepływki nie odpinałem,bo jeszcze ciemno było rano
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: szymekgd »

migacz1981 pisze:dzisiaj rano próbowałem czy się ta przypadłość powtórzy i wszystko ok. a odkręciłem mu pod górę na 4 120 i wszystko cacy tylko przepływki nie odpinałem,bo jeszcze ciemno było rano


Jednak ukl.paliwowy?
Michal
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: migacz1981 »

Wiesz nie ma z tym jak na razie problemu a jakby się nasiliło to wiem od czego zacząć szukanie.Na pierwszy ogień czyszczenie baku i nowy filtr paliwa,bo przypomniało mi się że podobny problem miałem kidyś w T4 2,5 TDI po wirusie i okazało się że właściciel dawno nie zmienił filtra a ja ledwo wróciłem z przysięgi z Radomia przez to,bo auto pożyczyłem od kolegi
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: vwir »

Wg. vaga ponizej 1300obr. komputer zaczyna juz podawac paliwo przy hamowaniu silnikiem, na wskazniku tego nie widac?


Dopóki hamuję silnikiem (noga z gazu a obroty silnika powyżej 900) to mam spalanie chwilowe zero. Nie zauważyłem, żeby poniżej 1300 obrotów to się zmieniało. Może po prostu nie zwróciłem uwagi, bo to już i tak są dość niskie obroty. Tak czy inaczej hamowanie silnikiem jest zalecane właśnie w celu zmniejszenia zużycia paliwa.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: szymekgd »

vwir, nie mam chwilowego w mfa, ale pewne jest, ze zdjecie nogi z gazu odcina do pewnych obrotow paliwo.
Michal
ODPOWIEDZ