[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dayanka
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 04 sty 2009, 12:54

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Dayanka »

hej, czy to co zaznaczyłam na fotce, powinno mieć jakiś korek? coś powinno z tego wychodzić? czy ma być takie "otwarte"?



http://imageshack.us/photo/my-images/52 ... 33460.jpg/
Diabła Wart Ten Mężczyzna, Który Nie Wie Czego Chce!
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: cash »

Dayanka pisze:hej, czy to co zaznaczyłam na fotce, powinno mieć jakiś korek? coś powinno z tego wychodzić? czy ma być takie "otwarte"?



http://imageshack.us/photo/my-images/52 ... 33460.jpg/


Tak, ma być otwarte :)


Wracając do zimnego dolnego węża, to dziś po przejechaniu ok. 15km był ciepły :) Ale na zegarach temp. 90st dość szybko urosła, a na klimatroniku wtedy było 45st, dopiero po jakiś 5km na klimatroniku pojawiło się też 90. Coś nie tak? Bo możliwe, że jak sprawdzałem wcześniej wąż na zegarach było 90, a może tak na prawdę nie było?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

cash pisze:Wracając do zimnego dolnego węża, to dziś po przejechaniu ok. 15km był ciepły :)


Znacznie szybciej byl cieply ;)

cash pisze: Ale na zegarach temp. 90st dość szybko urosła


Jezeli termostat puszczal, a teraz cudownie sie naprawil to silnik szybciej sie nagrzewa.

cash pisze:a na klimatroniku wtedy było 45st, dopiero po jakiś 5km na klimatroniku pojawiło się też 90. Coś nie tak? Bo możliwe, że jak sprawdzałem wcześniej wąż na zegarach było 90, a może tak na prawdę nie było?


Juz kilka osob napisalo, ze klimatronik nie jest wiarygodny, moim zdaniem, za rzadko odswieza wartosc temp., sprawdz vagiem.


Dalej wyrzuca plyn??

ps. dzis logowalem auto i po 7km w miescie vag pokazal 81st., temp. zewn. 14st., dolny waz zimny.
Michal
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: cash »

szymekgd pisze:Znacznie szybciej byl cieply ;)

Jezeli termostat puszczal, a teraz cudownie sie naprawil to silnik szybciej sie nagrzewa.



Tzn. to jest tak. Przejechałem wcześniej 3km i było 90stopni, a dolny wąż był zimny.

szymekgd pisze:
Juz kilka osob napisalo, ze klimatronik nie jest wiarygodny, moim zdaniem, za rzadko odswieza wartosc temp., sprawdz vagiem.



Rozumiem, w niedziele pożyczę laptopa i będę obserwował podczas jazdy :)



szymekgd pisze:Dalej wyrzuca plyn??


Dalej w tych miejscach jest mokro, co dałem na fotkach szczególnie tutaj jak wychodzą przewody paliwowe. Mało jeździłem też od wymiany, a teraz jak wróciłem to było ponad maks (bo też za dużo trochę wlałem), ale to też na ciepłym silniku. Jak silnik ostygnie to pójdę zobaczyć :)

szymekgd pisze:ps. dzis logowalem auto i po 7km w miescie vag pokazal 81st., temp. zewn. 14st., dolny waz zimny.


Czyli u mnie ok :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Tzn. to jest tak. Przejechałem wcześniej 3km i było 90stopni, a dolny wąż był zimny.


U mnie znacznie dluzej dochodzi do 90st. na zegarach ;)

cash pisze:Dalej w tych miejscach jest mokro, co dałem na fotkach szczególnie tutaj jak wychodzą przewody paliwowe.


Jestes pewien, ze to jest plyn chlodn.? U mnie jak wyrzucilo plyn to zostal po nim bialy osad.
Michal
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: cash »

szymekgd pisze:U mnie znacznie dluzej dochodzi do 90st. na zegarach ;)


To coś nie tak u mnie? :)

cash pisze:Jestes pewien, ze to jest plyn chlodn.? U mnie jak wyrzucilo plyn to zostal po nim bialy osad.


To raczej nic innego nie może być, bo to na pewno nie ropa, ani olej. Nie wiem jaki wcześniej był płyn chłodniczy i bardzo czuć nie było, teraz zalałem i może po zapachu da radę dojść :-P
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

To coś nie tak u mnie? :)


Nie :-D

Jak chcesz sie pobawic to w vagu masz test zegarow.
Michal
Awatar użytkownika
Dayanka
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 04 sty 2009, 12:54

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Dayanka »

mi też ubywa płynu i to dużo i już od jakiegoś dłuższego czasu...
zauważyłam, że tam jest mokro (zaznaczyłam strzałkami na zdjęciach) i myślałam, że może tamtą dziurką z poprzedniego zdj. wylatuje bo jak dotknęłam ten "wylot" to był mokry i z niego ciekło troszkę...

http://imageshack.us/photo/my-images/23/dscn1176p.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/267/dscn1179d.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/17/dscn1174n.jpg/
Diabła Wart Ten Mężczyzna, Który Nie Wie Czego Chce!
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Dayanka pisze: i myślałam, że może tamtą dziurką z poprzedniego zdj. wylatuje bo jak dotknęłam ten "wylot" to był mokry i z niego ciekło troszkę...


Ciekawy odplyw, polaczony jest z odpowietrznikiem zbiorn.? Jezeli tak, to moze korek lekko puszcza i plyn splywa do tej rurki, sprawdz czy masz oring w korku.
Michal
Awatar użytkownika
Dayanka
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 04 sty 2009, 12:54

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Dayanka »

chodzi o korek ten od zbiorniczka? ten niebieski? to chyba jest bo korek wymieniłam na new.
Diabła Wart Ten Mężczyzna, Który Nie Wie Czego Chce!
ODPOWIEDZ