Sprzęgło klimatyzacji czy łożysko

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

Sprzęgło klimatyzacji czy łożysko

Post autor: leeon »

Dziś próbowałem włączyć klime na samym zapłonie, mam Cimatronic, który nie chce załączyć klimy ;) Dopiero po odpaleniu. Więc co teraz? ;)
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Sprzęgło klimatyzacji czy łożysko

Post autor: migacz1981 »

leeon pisze:mam Cimatronic, który nie chce załączyć klimy ;) Dopiero po odpaleniu. Więc co teraz? ;)
Na manualnej też bez odpalenia nie zadziała zobacz czy po włączeniu climatronika blokuje Ci elektromagnes koło pasowe ot co a jak nie blokuje to zrób to co pisałeś wcześniej czyli podaj 12V na cewke i tak zablokuj koło
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

Sprzęgło klimatyzacji czy łożysko

Post autor: leeon »

No to mamy problem, zablokowalem cewke 'na kablach' ale wirnik sprezarki sie nie blokuje, nie moge nawet odkrecic spezegla... Jakies pomysly?

EDIT:
Problem rozwiazany, uzylem klucza pneumatycznego, udalo mi się odkręcić sprzegielko. Moim oczom ukazał się obrobiony wałek wieloklinowy oraz obrobione zabki na sprzegielku ;) Niestety dostałem się tam o tydzien za późno, gdy juz sie wsio wyrobilo. (teraz po podkreceniu śruby widze ze wcześniej była ona poluzowana). W efekcie skrecilem, nie tłucze się, klima działa, sprzeglo zachowuje się jak trzeba. Jednak jestem swiadomy przyszłego sporego wydatku ;)

Dziekuję za porady, pozdrawiam Mariusz
joker18
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 22 paź 2010, 18:18

Sprzęgło klimatyzacji czy łożysko

Post autor: joker18 »

Witam ma ktoś może jakieś fotki albo poradzi jak zdiąć to sprzęgło bo śrubę odkręciłem bez problemu ale co dalej ??
Dodam że sprężarka to Delphi ale sprzęgło ktoś założył jakieś nie orginalne nie nie mogłem doczytać się modelu dowiedziałem się że jest Japońskie i wyglądem przypomina to http://allegro.pl/ford-sprzeglo-do-klim ... 51225.html
Jak widać nie ma śrub żeby je zablokować albo założyć ściągacz.
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

Sprzęgło klimatyzacji czy łożysko

Post autor: leeon »

dwoma srubokretami nalezy podwazyc (po przeciwnych stronach), powinno wyskoczyć ;)
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Sprzęgło klimatyzacji czy łożysko

Post autor: migacz1981 »

leeon pisze:Problem rozwiazany, uzylem klucza pneumatycznego, udalo mi się odkręcić sprzegielko.
czyli wychodzi na to,że w tym przypadku zdjęcie koła w 1M jest łatwiejsze niż w 1L,bo u mnie nie sposób dojść pneumatem a o ściągaczu nie wspomne :-|
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

Sprzęgło klimatyzacji czy łożysko

Post autor: leeon »

poluzowalem rure od IC, przygialem mocowanie, i pneumatem w ksztalcie grzechotki podszedłem ;)
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Sprzęgło klimatyzacji czy łożysko

Post autor: migacz1981 »

Ja swoje koło odkręciłem kluczem tylko,że po dobroci nie chciało zejść i trzeba było zdejmować sprężarke
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

Sprzęgło klimatyzacji czy łożysko

Post autor: Koszi »

Koledzy mam pytanie ?
Coś szumi mi z okolicy sprężarki klimy tak więc chciałbym zmienić łożyska w sprężarce klimy i teraz pytanko gdzie znajdują się te łożyska?
Z tego co poczytałem powyżej łożysko znajduję się w też sprzęgle klimatyzacji ma ktoś namiar na takie łożysko?
W samej sprężarce pewnie też są łożyska i czy na takie macie też namiary?
Napiszcie proszę jeśli można jak się do tego zabrać?
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Sprzęgło klimatyzacji czy łożysko

Post autor: bartekmk »

szumi czy postukuje? mi na wlaczonej klime stukalo, tak jakby na silniku lezal jakis przedmiot i stukał.. okazało sie że sprzeglo kompresora bylo uwalone, wymiana pomogła - zamiennik z allegro za 124zł bo nic innego na szybko nie znalazłem. póki co działa:)
ODPOWIEDZ