[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

kamko, dzieki.
Michal
Awatar użytkownika
krotki1269
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:09
Auto: 1M
Model: 1.8 20v AGN
Skąd?: nowy dwór mazowiecki

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: krotki1269 »

eko_zgonuś pisze:a takie buczenie jest? takie wstrząsy bardzo delikatne?


Jeżeli to pytanie jest do mnie, to nie, wszystko jest normalnie tylko na biegu jałowym słychać ten tak jakby pisk, oczywiście gdy klima jest włączona (jak tylko wyłączę dźwięk znika)...
suhhar

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: suhhar »

Siema panowie mam problem. Byłem dzisiaj nabic klime i mam nieszczelność na polaczeniu przewodu z osuszaczem powietrza. Widac jak wycieka. Kurde dostac sie tam masakra ;/ ktoś coś takiego robił ? jak najszybciej sie do tego zabrac, moze ktos ma jakis schemat ? za wszelkie porady z gory dzieki.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

suhhar, nie wiem czy jest sens, musisz odessać czynnik a po naprawie ponownie nabić więc chyba lepiej dać komuś trochę więcej a od razu wymieni uszczelkę.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

suhhar pisze:mam nieszczelność na polaczeniu przewodu z osuszaczem powietrza


Probowales dokrecic? Tak jak napisal kornat trzeba wymienic oring, powinien byc zielony, tj. cisnieniowy (?), zeby sie dostac to pewnie musisz przod rozebrac...
Michal
suhhar

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: suhhar »

ale to robił moj znajomy odessał mi czynnik powiedział ze wlasnie na tym oringu najprawdopodobnie jest nieszczelność i najlepiej z kanału sie do tego dostać. Jutro poszukam osuszacza i oringu pozniej u znajomego na kanale bede walczył z wymianą.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Jutro poszukam osuszacza


Tylko nie kupuj uzywki :-D
Michal
suhhar

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: suhhar »

nie nie kupuje takich czesci uzywanych, z tego co wyczytalem to jest jeden typ do wszystkich silnikow z tych rocznikow.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Mozliwe, chociaz mnie czeka wymiana skraplacza i znalazlem zestaw z osuszaczem ktory ma inny ksztalt niz oryginal, ale pewnie jego pojemnosc i wydajnosc jest taka sama. Nie wiem jak dzialaja maszyny do serwisu klimy, ale po rozszczelnieniu ukladu (wilgoc) i wymianie osuszczacza powinno sie wytworzyc proznie i dopiero uklad nabic czynnikiem i olejem.
Michal
suhhar

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: suhhar »

i tak tez mi ten ziomek robił odessał co było wytworzył próżnię a poźniej nabił i sie okazalo ze gdzies uciekło czynnika bo na wejsciu bylo 800 a na wyjsciu 780 czy jakos tak.
ODPOWIEDZ