[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: eko_zgonuś »

igi84 pisze:eko_zgonuś, sprawdź gumy stabilizatora o ile go masz, i czy nie są wybite gniazda amorków, no chyba że coś Ci tarabani o podłogę np tłumik :)
tłumik odpada bo sprawdzałem. Dodam, że to taki trochę metaliczny dźwięk przy 2 osobach w aucie w ogóle go nie ma, a przy 5 na każdym dołku.
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: gimmesomo »

Ja już nie mam pojęcia co się dzieje u mnie, wymieniłem na przodzie:
- swożnie
- tuleje wahacza
- łączniki stabilizatorów
- drążki kierownicze
- końcówki drążków
- gumy stabilizatora
- łożysko po stronie pasażera
Dalej mam stuki puki na nierównościach, głównie przy małych i częstych dołkach dudni, wydaję się, że od strony pasażera.

Amortyzator ? Guma i łożysko amortyzatora ? Na szarpakach to wykaże ?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: igi84 »

eko_zgonuś, hmmm ciekawe zagadnienie a czasem sprężyna Ci się za mocno nie zgniata?? w 5 osób może być tak że dobija jakiś zwój, może coś w niej jest zgięte i tłucze sprawdź czy nie ma żadnych śladów na sprężynach lub silentblock w belce już troszkę wyrobiony.

gimmesomo, sprawdź amorki może już czas na wymianę, a czy opona jest równo zdarta czy są widoczne miejsca gdzie są dołki?? takie jakby nierówno zużyte miejsca.
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Pendzik »

gimmesomo mam to samo i też z prawej strony z przodu wg mnie amory do wymiany
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: gimmesomo »

igi84 pisze:gimmesomo, sprawdź amorki może już czas na wymianę, a czy opona jest równo zdarta czy są widoczne miejsca gdzie są dołki?? takie jakby nierówno zużyte miejsca.

Oponki są w porządku, stukanie wydaję się być zależne od pogody - czasami go nie słychać ;P Mam możliwość kupna amorków z anglika Golfa IV 1.8 20V z przebiegiem 90 tys. mil - 25zł/szt. Chyba się skuszę, chociażby na prawą stronę, nie mam pieniążków na nowe.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: igi84 »

gimmesomo, jak już to wymień oba amorki żeby były po prostu równomierne zużycie, ponieważ Twoje amorki a amorki z anglika mogą być inaczej zużyte :) Obyś nie miał krzywego wózka u kolegi był skrzywiony i czasem mu pukało.
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: gimmesomo »

igi84 pisze:gimmesomo, jak już to wymień oba amorki żeby były po prostu równomierne zużycie, ponieważ Twoje amorki a amorki z anglika mogą być inaczej zużyte :) Obyś nie miał krzywego wózka u kolegi był skrzywiony i czasem mu pukało.


Jak może być równomierne zużycie gdy z prawej strony lecą pierwsze, a rozmawiamy o amorach używanych ? Zakładając, że lewy jest jeszcze działający, a prawy kończy żywota, nie ma mowy o równomiernym zużyciu. Dlatego lewy niewytłuczony chcę zostawić, a prawy kończący żywota wymienić na używany niewytłuczony tak jak zostaje ten po lewej stronie.

Poza tym wolał bym wymienić najpierw tylko prawy i dopiero ocenić sytuację który i jak może być zużyty. Sprężynę pozostawię.

O jakim wózku piszesz ?
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: migacz1981 »

gimmesomo pisze:O jakim wózku piszesz ?
igi84, pewnie ma na myśli sanki do ktorych jest mocowany silnik i zawieszenie
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Kuri22
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 16 mar 2012, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 8V AKL
Skąd?: Piaseczno/Warszawa

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Kuri22 »

gimmesomo pisze:Mam możliwość kupna amorków z anglika Golfa IV 1.8 20V z przebiegiem 90 tys. mil - 25zł/szt. Chyba się skuszę, chociażby na prawą stronę, nie mam pieniążków na nowe.


Jak dla mnie to podcieranie tyłka szkłem ... ;)
gimmesomo pisze:Jak może być równomierne zużycie gdy z prawej strony lecą pierwsze, a rozmawiamy o amorach używanych ? Zakładając, że lewy jest jeszcze działający, a prawy kończy żywota, nie ma mowy o równomiernym zużyciu. Dlatego lewy niewytłuczony chcę zostawić, a prawy kończący żywota wymienić na używany niewytłuczony tak jak zostaje ten po lewej stronie.

Każdy producent zaleca wymianę obu stron ... jeśli wymienisz jedną stronę możesz zapomnieć o jakiejkolwiek reklamacji ... nikt nie da Ci gwarancji na wymianę jednej strony ... :)

a u mnie z kolei pojawia się dziwne pukanie przy skręcie kół na jakiejś nierówności :( obstawiam górne mocowanie amorka :) czy się mylę :?:
“Z jaką maksymalną prędkością można przejechać ten zakręt? Z każdą…” (Sobiesław Zasada)
Obrazek
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: igi84 »

Kuri22 pisze:a u mnie z kolei pojawia się dziwne pukanie przy skręcie kół na jakiejś nierówności :( obstawiam górne mocowanie amorka :) czy się mylę :?:


Mam to samo z lewym amorkiem a dokładnie luzem na łożysku kolumny. Kolega gimmesomo, chce wymienić na używany ale chodziło mi o obydwu lewej jak i z prawej z pojazdu dawcy.

migacz1981 pisze:pewnie ma na myśli sanki do ktorych jest mocowany silnik i zawieszenie


dokładnie o to mi chodzi :)
ODPOWIEDZ