[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: dziubek6 »

No i niestety mechanicy oglądali i ruszali, bujali i mają się do czego przyczepić...
1.9 AHF
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: migacz1981 »

sumo, oni tam mają całą stacje kontroli pojazdów a sprawdzają kolesie którzy mają naprawde doświadczenie i nie chodzi mi tu o diagnostów tylko o mechaników konkretnie dwóch Marcina i Andrzeja ;-)
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: igi84 »

dziubek6, kolego a sprawdź łożysko kolumny mcpherson-a podnieś samochód na podnośnik i poruszaj góra dół, jeżeli jest luz to znaczy że łożysko do wymiany, mi tak dudni ma np kocich łbach lub nierównej drodze :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

igi84, bardziej guma stabilzatora, lozysko odzywa sie przy skrecaniu. Po poniesieniu auta bedzie cala kolumna chodzila, wiec to malo wiarygodny sposob, vwir kiedys napisal, ze podnosimy za wahacz i wtedy, w pozycji jego pracy, sprawdzamy luzy.
Michal
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: regii.kr »

dziubek6 pewnie masz wywalony drążek kierowniczy ja tak miałem jak wymieniłem jest cisza a był bardzo mały luz podnieś auto i ruszaj kołem na boki a druga osoba niech łapie za drążek i sprawdza luz to powinno wyjść ;-)
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: eko_zgonuś »

igi84 pisze: mi tak dudni ma np kocich łbach lub nierównej drodze
a mi tylko z tyłu, co to może być?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: igi84 »

szymekgd, no właśnie nie do końca słychać bo tylko z lewej strony gumy sztywne a na nierównościach jadąc wolniej tego nie ma a sprawdzałem i jest luz na łożysku z lewej strony z prawej brak i jak koło podskakuje będzie dudnić :D.

eko_zgonuś, sprawdź gumy stabilizatora o ile go masz, i czy nie są wybite gniazda amorków, no chyba że coś Ci tarabani o podłogę np tłumik :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

igi84, no nie wiem :) Jak ruszalem podniesionym kolem to cala kolumna "chodzila" i nie slyszalem roznic przed/po wymianie na nowe gumy /lozyska, a przy jezdzie zapanowala cisza ;)

igi84 pisze:eko_zgonuś, sprawdź gumy stabilizatora o ile go masz, i czy nie są wybite gniazda amorków, no chyba że coś Ci tarabani o podłogę np tłumik :)


U mnie wyrobila sie dolna guma i na wertepach bylo slychac, ale w 1M jest chyba inna budowa kolumny.
Michal
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: igi84 »

szymekgd pisze:U mnie wyrobila sie dolna guma i na wertepach bylo slychac, ale w 1M jest chyba inna budowa kolumny.


tzn mu chodziło o tył nie ma tam kolumny :P nie ma tam kielichów jak w 1L tylko (że tak powiem) uchwyt na amortyzator, a z drugiej strony normalna tuleja gumowo-metalowa. :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

igi84, zle sie wyrazilem, nie ma kolumny, ale np. u Mnie sa gumy od dolu i od gory ;)
Michal
ODPOWIEDZ