Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Toledo I generacji
zizzfizzix
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2012, 13:50

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: zizzfizzix »

szymekgd pisze:nie sprawdzisz, nabicie to ok.100zl za czynnik, do tego sprawdzenie szczelnosci, ozonowanie i uzupelnienie oleju.

A nie da rady na oko sprawdzić czy pracuje to co ma (jakaś sprężarka czy coś w ten deseń)?

to raczej norma, kumpel chwyta na koncu, ciagnie do gory i pomaga

Heh, wolałbym to naprawić żeby uszczelka nie poszła, bo wtedy przecieki i rdza murowane..

szymekgd pisze:to ciekawostka, jak szukalem to w Polsce to wszystkie srebne byly bez rdzy, a w Niemczech wygladaly najgorzej...

To tu jest zagwozdka, bo samochód w 2006 roku był sprowadzony z Niemiec ;)

szymekgd pisze:Dziwne jest tez to, ze rozrzad wymieniony (ok.550zl) i auto idzie na sprzedaz, ale czasy tez mamy nie najciekawsze...

Właściciel mówi, że kupił go na szybko bo żona rozbiła poprzedni (który swoją drogą też wystawili na allegro), widocznie wymagał wymiany rozrządu. Teraz chce kupić jakiś inny "docelowy" powiedzmy, myślę że mogę mu wierzyć, z resztą przy sprawdzeniu na stacji wszystko się okaże:)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: szymekgd »

zizzfizzix pisze:A nie da rady na oko sprawdzić czy pracuje to co ma (jakaś sprężarka czy coś w ten deseń)?


Na oko to sie lezy w szpitalu, tak uslyszalem dawno temu na fizyce :mrgreen:
Jak zalaczysz klime to powinny wystartowac wentylatory i sprezarka na pasku wieloklinowym, jezeli tak sie stanie to faktycznie moze brakowac czynnika lub byc podlaczona na krotko.

zizzfizzix pisze:Heh, wolałbym to naprawić żeby uszczelka nie poszła, bo wtedy przecieki i rdza murowane..


Nie ma regulacji, drzwi opadaja na zawiasach.

zizzfizzix pisze:To tu jest zagwozdka, bo samochód w 2006 roku był sprowadzony z Niemiec ;)


Wszystkie srebne, w taki kolor poczatkowo celowalem, ktore widzialem byly rude juz z zewnatrz, moze mialem po prostu pecha...

zizzfizzix pisze:z resztą przy sprawdzeniu na stacji wszystko się okaże:)


Nie zapomnij, zeby gosc spuscil 300 za klime :mrgreen:

Powodzonka :-D
Michal
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: Bartosz_n »

zizzfizzix pisze:A nie da rady na oko sprawdzić czy pracuje to co ma (jakaś sprężarka czy coś w ten deseń)?

Sprężarka oczywiście musi być w klimie. :-P
Przy włączeniu klimy słychać wyraźny dźwięk uruchamiania.
zizzfizzix
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2012, 13:50

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: zizzfizzix »

szymekgd pisze:Jak zalaczysz klime to powinny wystartowac wentylatory i sprezarka na pasku wieloklinowym

Jeśli mówisz o tych dwóch wiatrakach przy chłodnicy to nie, nie uruchomiły się :/

Mógłby mi ktoś zaznaczyć na zdjęciu tą sprężarkę? :D

szymekgd pisze:Nie ma regulacji, drzwi opadaja na zawiasach.

czyli zawiasy do wymiany?

szymekgd pisze:Nie zapomnij, zeby gosc spuscil 300 za klime

No raczej ;)

Dzięki szymekgd, mam nadzieję że będzie ok:)

Bartosz_n pisze:
Przy włączeniu klimy słychać wyraźny dźwięk uruchamiania.

Bardziej było coś słychać w stylu pukania cichego, nic takiego co by wskazywało że coś rzeczywiście pracuje :-?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: szymekgd »

Mógłby mi ktoś zaznaczyć na zdjęciu tą sprężarkę? :D


Na pasku wieloklinowym masz od gory: napinacz z rolka, alternator i sprezarke klimatyzacji. Jezeli nie zalaczaja sie wentylatory (sa polaczone paskiem) to klima nie startuje, jezeli jest za malo czynnika to moze jest to winna czujnika niskiego cisnienia.
Michal
dam166
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 04 lip 2012, 21:40

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: dam166 »

witam
chciałbym kopic toledo i trafiłem ze jest do sprzedania toledo I rocznika dokładnie nie znam

silnik 1.9 tdi 110 km
przebieg ma 370 tys właściciel co miesiąc do Austrii jeździł
zawieszenie nie stuka nie puka . Byłem i patrzyłem na to toledo i " rudy zaczął go trochę brać " . tzn drzwi jedne są do wymiany bo zjedzone na wylot i jeszcze jest parę miejsc takich ognisk rdzy . A podłoga powiem zdrowa . przewody hamulcowe ma wymienione bo się świecą miedziane . a i cena 2 tys zł powiedzcie co o tym sądzicie ? zastanawiam sie go kupić ale nie wiem ? doradźcie :-|
green520
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2012, 12:17
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Białystok

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: green520 »

Cześć Panowie


Znalazłem takie oto Toledo co powiecie na jego temat i tego silnika ?
Jak to chodzi w Tolku ?

http://otomoto.pl/seat-toledo-cupra-r-1 ... 30859.html
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: marek_igor »

green520, toledo ARL ze skórą, igiełka i 17900 po oplatach ?? Uhandlujesz na 17, teraz odlicz od ceny 1000zł za opłaty, 1000zł przywóz do PL i 2000zł zarobek handlarza i zostaje 13tys zł..

Czy myślisz,że za granicą ktoś oddaje takie "igiełki" za pół darmo ? za ładnego Seata z tym silnikiem chcą po 5-8 tys euro w zależności od rocznika, więc cudów się nie spodziewaj po tym aucie, tymbardziej że to handlarz. A auto z Holandii, więc obstawiam grubą grubą cofkę, skoro wyłapał go tam za 3tys euro...
Ewentualnie coś mu dolega grubszego (wałek rozrządu, dwumas...)
Ja bym podcodził do niego z ostrożnością, bo z doświadczenia wiem,że poniżej 20tys ciężko kupić dobrego ARLa
Popatrz sobie na autoscout :)

Co do samego silnika - rewelacja, pali tyle co zwykłe inne TDI a wrażenia z jazdy daje niezłe, sam takim jeżdzę ale już trochę wzmocnionym :)
Awatar użytkownika
nikos172
Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: 31 maja 2012, 16:07

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: nikos172 »

green520, tylko wizyta w ASO bądź u na prawdę dobrego i zaufanego mechanika zweryfikuje stan tego auta... Tak jak napisał kolega wcześniej, nie ta cena(na dodatek do neg.), nie ten rok i nie te wyposażenie, a do tego czy na tych zdjęciach da się coś zobaczyć ?? Bo ja na nich nic nie widzę

Opłaty też niby są ale tego co najdrożej kosztuję już nie opłacił, stary chwyt

Dzwoń proś o VIN a potem jak wszystko będzie OK to do ASO
Moja opinia.
[center][you], zapraszam na Mazury[/center]
[center]Odwiedź galerię mojego Toledo[/center]
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: szymekgd »

nikos172 pisze:Opłaty też niby są ale tego co najdrożej kosztuję już nie opłacił, stary chwyt


Najdrozsza jest chyba akcyza? Cos sie zmienilo, ze UC przy akcyzie nie zada papierka o zaplaceniu oplaty recyklingowej?
Michal
ODPOWIEDZ