[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: tony »

po dużym mieście to raczej nic dziwnego...
moja małżonka robi w mieście 450 km na zbiorniku - jazda po 5km do pracy
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

po dużym mieście to raczej nic dziwnego...


Wielkosc nie ma znaczenia, bardziej uklad drog, sygnalizacja swietlna i korki, jak sie wiecej stoi niz jedzie to nawet moj potrafi spalic duzo wiecej...
Michal
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: tony »

i temperament sterownika :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: migacz1981 »

szymekgd pisze:migacz1981, :mrgreen:

Wakacje/urlop za mna ;(
No cóż wszystko co dobre kończy się ;-)
szymekgd pisze:Spalanie: Gdynia <- >Zakopane: trasa (w tym A1 i A4) 730kmx2 + ok.250km miejscowki, 2+1/4 os + pelen bagaznik, wyszlo 5.5l/100km, wydaje sie calkiem sporo, ale liczyl sie czas, czyli ok.60-70km/h tylko w terenie zabudowanym (pstryknelo na powrocie przed Czestochowa :-( ), poza nim 130km/h, autostrady min.150km/h, na miejscowkach MFA schodzil do 4.5l...
Ja też przeginam notorycznie na zabudowanych,ale złapali mnie od 2009r tylko raz i to niedaleko Suchej Beskidzkiej.Jakbyś nie przekroczył 110 km/h to i spalanie byłoby inne a uwierz mi wiem z doświadczenia,że na drogach innych niż z dwoma pasami przeznaczonymi do jazdy w jednym kierunku nie opłaca się jeździć więcej niż 100km/h (zwyczajnie zysk czasowy jest niewspółmierny do osiągniętego zużycia paliwa),co do miejscowych wskazań MFA to mi pokazał raz 2,5l na zjeździe do Chabówki w stronę Krk,ale powtórzyć tego nie potrafie ;-) .Ale wynik i tak zacny biorąc pod uwagę teren i obciążenie
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

migacz1981, W Bukowinie MFA pokazal min. 3.5, w Karpaczu 2.5 ;)

migacz1981 pisze:a uwierz mi wiem z doświadczenia,że na drogach innych niż z dwoma pasami przeznaczonymi do jazdy w jednym kierunku nie opłaca się jeździć więcej niż 100km/h (zwyczajnie zysk czasowy jest niewspółmierny do osiągniętego zużycia paliwa)


Przy dluzszych trasach nie zgodze sie z tym twierdzeniem, auto spali 0.5-1l wiecej, ale szybciej dojade do celu, przyklad: A1 ma ok 160km, bez przerw przelecialem ja ponizej 1h, czyli 0.5h szybciej, do tego dodaj A4, pozostale odcinki autostradowe i obwodnice, niby nie duzo, ale przy kilku godzinach jazdy roznica jest zauwazalna...Przy trasach 730km bardziej liczy sie czas i nie ma sensu oszczedzac 5zl/100km, ale jezeli sie ktos uprze to czemu nie, ale wtedy oszczedzamy tez na autostradach (100zl w dwie strony) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 19 lip 2012, 15:51 przez szymekgd, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: lolek »

Jechalem z Wawy do Hamburga. Pojechalem A2. Niby platne ale lecialem non stop rowna predkoscia. Zaplacilem za przejazd 69pln. Nie wiem jakie sa roznice w spalaniu miedzy boczna trasa miedzy miastami gdzie co chwila sa swiatla, skrzyzowania, ronda, remonty, maruder na trasie ale wiem, ze oszczedzilem 3 h. Dla mnie to bylo jednak duzo. Kiedys jechalem wlasnie bocznymi trasami i w obu przypadkach do granicy wyszlo ok polowa zbiornika.
suhhar

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: suhhar »

panowie a powiecie mi jak jest wskaznik poziomu paliwa i sa kreseczki to ile jest litrów od jednej kreseczki do drugiej ? ktoś wie ? czy w dieslach sa te same baki co w benzynie ?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: Sony »

szymekgd pisze:Przy dluzszych trasach nie zgodze sie z tym twierdzeniem
szymekgd, migacz napisał wyraźnie, że ma na myśli jedynie trasy inne niż autostrady i dwupasmówki :idea: :P

migacz1981 pisze:a uwierz mi wiem z doświadczenia,że na drogach innych niż z dwoma pasami przeznaczonymi do jazdy w jednym kierunku
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

Sony, fakt :mrgreen:
Ale lepiej operowac pojeciami autostrada, obwodnica itp., poniewaz dwupasmowki b.czesto, szczegolnie w obrebie obszaru zabudowanego, potrafia miec ograniczenie do 70km/h...
Michal
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: migacz1981 »

szymekgd, Chodzi mi o możliwość bezkolizyjnego wyprzedzania
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
ODPOWIEDZ