[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: marek_igor »

Spalanie u mnie po programie (silnik ARL, 187KM)

Zatankowałem w Krakowie pod korek i pojechałem do dziewczyny, dokładnie 61km, droga w kierunku Oświęcimia przez Alwernię (wioski,lasy).
Tam pokręciłem się trochę po mieście, więc liczę 65km od zatankowania.

Następnego dnia ruszyliśmy w trasę, drogą przez Wadowice, Suchą Beskidzką do Rabki (95km)
W Rabce zatankowałem znowu pod korek (odbiło przy 30zł, ale pod korek weszło dokładnie za 50zł).

Tankowałem po 5.44 więc za 50zł wlałem 9,19l.

Wychodzi więc 160km/9.19l co daje spalanie 5.74l/100km. Na pokładzie ja plus pasażer plus bagaże.
Jazda raczej dynamiczna, dużo wyprzedzania i parę kilometrów dość ostrej jazdy bo jakiś cwaniak z alfy mi siedział na d****
Wynik jak dla mnie świetny tym bardziej, że kto zna okolice to wie jakie drogi (góry, zakręty).


Z Rabki poleciałem przez Słowację do Austrii. Jeden dzień w Bratysławie i tam jazda po mieście, później 2 dni w centrum Wiednia i pobliskich miastach.

Dzisiaj wróciłem, od początku trasy do końca, średnie spalanie wyszło na kompie 5.4, a sama droga powrotna z Wiednia do Krakowa 5.2

Połowa Słowacji to góry i zakręty, potem autostrada. Za granicą jazda raczej przepisowa, a na autostradach stała prędkość w granicach 130-150km max :)

I niech ktoś powie, ża ARL dużo pali :) po programie zauważyłem więc spadek spalania o ok 0.4l/100km na tych samych oponach 225/45/17 :)
Pozdrawiam benzyniaków :) :lol:
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: bartekmk »

no poprostu magia. zeby zwiekszyc moc trzeba zwiekszyc dawke paliwa. skad tu sie bierze te nizsze spalanie? czy ja jestem jedyny ktoremu spalanie po programie nie zmalało? nie mowie ze pali duzo wiecej, ale na pewno nie mniej.
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: rafrut6 »

bartekmk pisze:no poprostu magia

zgadzam sie z Toba Bartekmk bo to jakies cuda ;-) U mnie napewno spalanie nie spadło a raczej wzrosło
http://www.rbauto.eu
POLECAM
:)
Było Toledo ALH 165/350NM
Było S1 -180/400 NM
Jest Toledo 2.3 AGZ 150
szklasz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2010, 19:33

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szklasz »

Zrobiłem test spalania w moim Tolku 19TDI 110KM na oponach 205/50 R17
Testy na całym zbiorniku zatankowanym z tego samego dystrybutora do pierwszego odcięcia.

Normalnie jeżdżąc nie zwracają uwagi na ekonomiczna jazdę, 40%miasto 60%trasy.
Wychodzi mi spalanie 6-6,2l na 100km

Poświeciłem się i jeden zbiornik wyjeździłem w stylu PSJ.
wyszło mi spalanie 5,1l na 100km

Zaoszczędziłem jakieś 40zl na zbiorniku.

Jak wiadomo PSJ powoduje zacieranie kierownic w suszarkach, wiec żeby nazbierać na czyszczenie trzeba by było ekonomicznie jeździć z jakieś 10tys km.

Eco-drivie jak dla mnie ściema.
Pedał w podłogę i banan na ryju :-D
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: marek_igor »

bartekmk pisze:no poprostu magia

rafrut6 pisze:zgadzam sie z Toba Bartekmk bo to jakies cuda ;-)



Wierzcie albo nie... jest mi to obojętne. Nie mam żadnego powodu żeby opowiadać tu bajki na jakikolwiek temat.
Niech będzie nawet, że ściemniam, ale jak ktoś gada, że ARL pali średnio 8 albo 9l to proponowałbym sprawdzić jak bardzo leją pompki.

A wskazania z mojego kompa, są zawsze do wglądu :)
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: dominik »

i poprę marka w tej kwestii. Kolega w golfie IV wgrał program i spalanie spadło... z 95 KM ( hamownia) wyszło 119KM. Drugi przykład: szef ma outlandera z boxem 2.0 tdi . w serii wyszło 144 a po boxie 166. Spalanie też spadło....

A że jest to to samo towarzystwo i program i box są z v-tech'u :) i we wrześniu ja się tam zjawię :P
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

marek_igor pisze:
bartekmk pisze:no poprostu magia

rafrut6 pisze:zgadzam sie z Toba Bartekmk bo to jakies cuda ;-)



Wierzcie albo nie... jest mi to obojętne. Nie mam żadnego powodu żeby opowiadać tu bajki na jakikolwiek temat.
Niech będzie nawet, że ściemniam, ale jak ktoś gada, że ARL pali średnio 8 albo 9l to proponowałbym sprawdzić jak bardzo leją pompki.

A wskazania z mojego kompa, są zawsze do wglądu :)


Czemu tu sie dziwic? Najwiecej auto pali przy max wcisnieciu gazu=ruszaniu, po programie szybciej "nabiera" predkosci, wiec nizsze spalanie jest oczywiste, mozna to zauwazyc nawet bez programu...Chyba, ze program to rezystorek i podlewanie paliwa :mrgreen:
Michal
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: migacz1981 »

marek_igor pisze:Jazda raczej dynamiczna, dużo wyprzedzania i parę kilometrów dość ostrej jazdy bo jakiś cwaniak z alfy mi siedział na d****
Małe OT mi w tych okolicach dwóch cwaniaków w Alfie zabrało 100zł i dało nic nie warte 4pkt.znaki szczególne-mieli białe czapki ;-) :-P
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

migacz1981, :mrgreen:

Wakacje/urlop za mna ;(

Spalanie: Gdynia <->Zakopane: trasa (w tym A1 i A4) 730kmx2 + ok.250km miejscowki, 2+1/4 os + pelen bagaznik, wyszlo 5.5l/100km, wydaje sie calkiem sporo, ale liczyl sie czas, czyli ok.60-70km/h tylko w terenie zabudowanym (pstryknelo na powrocie przed Czestochowa :-( ), poza nim 130km/h, autostrady min.150km/h, na miejscowkach MFA schodzil do 4.5l...

ps czyzbym w 2009r nie zauwazyl, ze za (jadac na poludnie) Czestochowa i Krakowem mamy autostrady, czy tylko limity predkosci zwiekszyli przez znaki?? :-D

ps klimy brak bo dzien przed wyjazdem skraplacz powiedzial papa :evil:
Michal
suhhar

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: suhhar »

panowie wy tu gadu gadu a ja zatankowalem kobiecie 16 litrow i przejechala ok 130 km ;) spalanie TRAGEDIA !!! czy ten typ tak musi miec czy da sie mniej ?
ODPOWIEDZ