[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
maciekbed25
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:29

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: maciekbed25 »

Witam

Widzę że trwa dyskusja o olejach do skrzyni, też niedawno się próbowałem orientować w tym temacie, jednak niestety nie mogę znaleźć info jak często wymieniać olej, z tego co się dowiedziałem to wchodzi 2 litry tak? wybrałem olej motula gear 300 75w90 może być taki? Skrzynia manual 5 do przodu 1 wsteczny, oznaczenia nie wiem jak jest konieczne to pójdę szukać.

Pozdrawiam
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

maciekbed25 pisze:jednak niestety nie mogę znaleźć info jak często wymieniać olej



Teoretycznie przy dobrze dzialajacej skrzyni nie wymienia sie tylko sprawdza poziom...
Michal
maciekbed25
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:29

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: maciekbed25 »

Właśnie u mnie ciężko wchodzą szczególnie 2-gi bieg i szczególnie jak jest zimno i właśnie dlatego chce wymienić ostatnia wymiana była w lipcu 2009r., na tym oleju przejechałem ponad 60tkm, z tego co wiem przy moich objawach czyli jak ciężko wchodzą biegi to pierwsze należy wymienić olej a jak nie pomoże to dopiero szukać dalej.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Z tego co ja wiem, to syntetykow (75w90)w skrzyni sie nie wymienia, atf'y tak, przy tych drugich jest duzo lepiej w zimie, ale teoretycznie specyfikacja skrzyni manualnej ich nie dopuszcza, ale mam znajomow ktorzy leja i sa zadowoleni.

Co do 2ki, wymienilem olej we wrzesniu, ostatnio sprawdzalem poziom i w chlodniejsze dni tez mi ciut ciezej wchodzi, wiec moze to sprawa sprzegla/skrzyni?
Michal
agamiarz

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: agamiarz »

Ja zalewam mobilem 5W30 syntetyk. Wymiana co 15 tys. Przebiegu aktualnie około 212 000. A między wymianami hmmm dolewam gdzies tak 1/2 szklaneczki :mrgreen: . Dosłownie symbolicznie,żeby poziom był na górnej kresce po prostu.
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: piotrek148 »

Mam pytanie odnośnie zużycia oleju ;)
Jakie jest prawidłowe (mieszczące się w normie) zużycie oleju w 1.9TDI?
Czy wiecie może ile 1 kreska na bagnecie odpowiada mililitrom oleju w silniku?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sony »

piotrek148, o ile dobrze pamiętam jedna kreska to 0,5 litra. Zużycie natomiast do litra max to wg mnie jeszcze norma :P
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: migacz1981 »

Sony pisze:Zużycie natomiast do litra max to wg mnie jeszcze norma :P
A widzisz a według VW w bardziej wysilonych TDI'kach (np.ARL) dopuszczalne zużycie oleju może wynosić do 1,5l/1000km :shock: .Wiem to od kolegi,który pracował w ASO VW w Świdnicy i to im kazali mówić klientom którym drastycznie olej ubywał na szkoleniach w centrali.Utkwiło mi to w pamięci choć rozmawialiśmy na ten temat około 2005r.
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Kitaj »

Może to tak jak z vtec w hondach :-) Jak kręcisz to żłopie olej na potęge :-)
agamiarz

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: agamiarz »

Producenci samochodów zabezpieczają się przed ewentualnymi reklamacjami (nawet wymiana silnika) pisząc w instrukcji lub DTR, że silniki mogą zużywać do 1L oleju na 1000 km!!! A to wszystko po to,żeby mieć święty spokój w razie jakiś awarii nygusy jedne
ODPOWIEDZ