[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: byrt »

Kompletnie nie wiedziałem do czego to, więc dopisałem to wcześniejszego przy okazji. Dzięki.

Chodzi mi o ten element: Link orientujecie się w cenach? allegro czy sklep?
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

byrt pisze:na środku w tej największej wnęce blachy ten czarny plastikowy po lewej, ze śrubką taką zieloną :D


i od razu jeśli ktoś może mi powiedzieć, do czego jest ten element? dodam, że to na górze się wciska, jest na sprężynce, ale to pewnie wiecie :P --->

TUTAJ JEDNA STRONA
TUTAJ DRUGA STRONA

Taa..
To ponoć siłownik, więc bez tego nie dziw się że ci nie działa centralny 8-)
Black gold
Mexicana17
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 19 sty 2012, 20:34

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mexicana17 »

Witam mam problem z mikrostykiem podejrzewam przy zamykaniu auta centralnym zamkiem włącza mi sie alarm fabryczny i migaja awaryjne wyłączyłem trombke od alarmu i nie hałasuje już tak ale migaja dalej awaryjne czy ktos wie jak wyłączyć ten objaw czy to trzeba komputerem czy moze jest bezpiecznik od alarmu fabrycznego jakis ??????//
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: byrt »

Powiedzcie mi koledzy, czy jeżeli mam centralny zamek z pilota, to jest oczywiste, że bagażnik też? Nie wiem czy jak założę siłownik centralnego klapy bagażnika to czy będę miał go do czego podpiąć. Ostatnio jak rozbierałem bagażnik to nie przypominam sobie, żebym miał tam luźny jakiś kabel.

[ Dodano: 2012-08-16, 10:50 ]
sprawdziłem, nie mam tam żadnego wolnego kabla, więc teraz pytanie, do czego miałbym podłączyć siłownik jak już bym go założył?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: igi84 »

Nie wiem jak to możliwe ze nie masz siłownika w klapie ale ok podaje Ci schemat jakie przewody idą do siłownika.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a2 ... 6286a.html
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

Jak masz ori centralny to musi być siłownik, chyba że ktoś go "wyebał".
Black gold
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: byrt »

igi84, niestety mało mi mówi ten schemat.
Teraz proste pytanie, do czego mogę podpiąć siłownik, skoro żadnego wolnego kabla nie mam pod klapą? Do centralnego jest jeden kabel, żeby mi otwierało drzwi jak przekręcę kluczyk w bagażniku, jedno do zamka zatrzasku, prawdopodobnie czujnik otwarcia bagażnika i tyle.
Myślicie, że jest możliwość, żebym ten kabel który wymieniłem jako pierwszy podpiął do siłownika a tamten odpiął? Żeby tylko pilot działał a drzwi nie otwierało jak przekręcę? Jeśli nie to jak to zrobić? Help. :roll:
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: igi84 »

byrt, no to podaję Ci foto przewodów w kostce brązowej po lewej stronie klapy przewody zielony i niebieski, jeżeli ich tam nie ma to szukaj dalej po wiązce to środka auta.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d75 ... 62076.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b60 ... fdd6a.html
Mexicana17
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 19 sty 2012, 20:34

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mexicana17 »

Witam mam problem z mikrostykiem podejrzewam przy zamykaniu auta centralnym zamkiem włącza mi sie alarm fabryczny i migaja awaryjne wyłączyłem trombke od alarmu i nie hałasuje już tak ale migaja dalej awaryjne czy ktos wie jak wyłączyć ten objaw czy to trzeba komputerem czy moze jest bezpiecznik od alarmu fabrycznego jakis
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

Pod vag`iem da się sprawdzić co aktywowało alarm czy micro w zamku czy czujniki ultradźwiękowe....
Jak znajdziesz co uaktywnia alarm to będzie z górki..
Black gold
ODPOWIEDZ