[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: ilek8822 »

DzieX pisze:Po prostu nie wierzę w takie gadanie, że 2.3 spali w trasie 7l... Nie chodzi o prędkość, tylko o przyspieszanie i zwalnianie, które jest konieczne na naszych pięknych drogach. Choćby z tego powodu taki wynik uważam za ścieme..


Napisze tak ( tylko sie nie obraź ;) ) , trzeba się umieć obchodzic z gazem i sytułacjami na drodze, wtedy są tego wyniki. Ja tam wybitnym kierowcą nie jestem, a są lepsi w tzw Eckodrivingu. To jest poprostu najniższe spalanie jakie osiągąłem, a dokładnie jakieś 7.1-7.2 . A z kolei w swojej Aśce z 2.0 najniższe osiągnięte spalanie miałem przy 82km/h 3.4-3.6l na 100km. Nie jest to dająca radość jazda, chyba że liczyć to, że przy następnym tankowaniu mniej weszło :) .

A wracając do tematu to mimo wszystko uważam że Seaty z tym Silnikiem palą trochę za dużo jak na raptem 150KM i w cyklu mieszanym ta Dyszka paliwka to takie zbędne minimum. Nie chciałbym nim poruszać sie na codzień po mieście.
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: tomektak »

Również nie wierzę w takie spalanie w 2.3 V5, a to spalanie w Astrze GSi to poprostu mnie rozbawiłeś... Dajcie spokój, bo okazuje się że większość kierowców z dużymi silnikami nie potrafi jeździć. Takiego spalania w silniku 2.3 to chyba nawet producent nie przewidział, że może wystąpić, o Twoim GSi Opla nie wspominając.
Może wtryski od benzyny Ci leją i latasz troszku na tym i na tym :-P?
A może masz opony 165...
a może jeździsz z wiatrem...
a może fantazja Cię poniosła... - nie mnie to oceniać. Drażnią mnie tylko takie wypowiedzi, bo potem potencjalny kupiec toledo v5 pomyśli sobie "...że mu duuuużo pali, bo na forum pisali że 7L/100km."
Ja swojego v5 sprzedałem, ale spalanie na trasie nigdy nie było poniżej 9L/100km LPG...a zrobiłem nim naprawdę sporo kkm.
Obecna Altea XL 1.6 z LPG pali tyle samo na trasie, a jechać nie chce (szczególnie na klimie)... miasto za to zamiast 15 wychodzi 11-12L LPG/100km...
...ale to i tak ja nie potrafię ekonomicznie jeździć... i większość kierowców też... my ECOtruciciele... fujjjjj.... :mrgreen:
Było
Obrazek
Jest
Obrazek
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: ilek8822 »

Nie wierzysz zapraszam na jazdę próbną :) . Nie jesteś pierwszym, któremu będe udowadniał ;) . Napisałem o najniższym spalaniu jakie udało się osiągnąć. A nie że jeżdżę tak cały czas. I wyniki podaje w benzynie nie w gazie. Spalanie jest mierzone ile ubywa z baku, nie ile komputer pokazuje. Komputerem się tylko sugeruje przy jakiej prędkości jest najekonomiczniejszy.

Toledo średnie póki co ma 9.9 l i nie licze że zejdzie niżej. A Łopel, no cóż, raz koło 6l, a raz 20l :D .

I pozwole się zacytować bo chyba nie doczytałeś:



ilek8822 pisze:A wracając do tematu to mimo wszystko uważam że Seaty z tym Silnikiem palą trochę za dużo jak na raptem 150KM i w cyklu mieszanym ta Dyszka paliwka to takie zbędne minimum. Nie chciałbym nim poruszać sie na codzień po mieście.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2012, 10:26 przez ilek8822, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: DzieX »

Nie obiecuj bo z Wrocławia mam blisko i się mogę pofatygować i sprawdzić to Twoje 7l..
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: tomektak »

DzieX Ecoterrorysto ;-) - widziałem Twoje spalanie na motostat... Od kiedy założyłeś 17" spalanie jakby skoczyło - gdybyś miał węższe opony (np.165) to napewno zszedłbyś do 7, a może nawet 6 :-P - hehehe
Było
Obrazek
Jest
Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: DzieX »

Opony śmieciowe miałem. Teraz jest normalne.

Na 165 miałbym pewnie -1.5l
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: Sony »

Panowie proponuję zakończyć te zbędne podśmiechujki nie na temat :569: Osoby uparte będę nagradzał.
tomas1911
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 02 sie 2011, 20:28

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: tomas1911 »

Ile sond lambda jest zamontowanych w naszym autku?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: DzieX »

Jedna.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: mariusz88 »

tomas1911, DzieX, nie jestem pewien co do wersji 150 KM ale AQN ma 2 sondy jedna jest 4 a druga 5 przewodowa, wiem bo wymieniałem kilka dni temu, mi auto spala 11-12 lpg (małe miasto i okolica z włączoną klimą przy normalnej jeździe, bez ecodrivingu) więc nie jest źle, jak ktoś chce spalać 6ltr./100 to trzeba kupić diesla :D, najlepiej zajrzeć pod auto w okolice katalizatora albo zdjąć osłonę kostek od sondy (pod pasażerem z przodu, na 4 plastikowe nakrętki, klucz 10) wtedy zobaczysz, 1 kostka-jedna sonda, 2 kostki-2 sondy, no i sprawdzisz ile przewodów oraz jakie kolory kabli, jeżeli macie 5 przewodową to nie dajcie sobie wcisnąć zamiennika, nie będzie działał, wiem bo miałem tak u siebie, zresztą temat do poczytania z tymi sądami 5 przewodowymi w silnikach vr5 i vr6 <- google i sporo tematów z forum VW golf, passat...., jeżeli chodzi o 4 przewodową można spokojnie ładować o połowę tańszy od oryginału zamiennik, ja założyłem uniwersalną bosha i chodzi jak trzeba ;)
ODPOWIEDZ