[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: byrt »

A jak z kolei mam problem, dużo jest nakombinowane u mnie w aucie.
No to tak: zamki ani w drzwiach kierowcy ani pasażera nie otwierają się kluczykiem, od strony kierowcy otwierają się pilotem a pasażera muszę otwierać od środka klamką. Jak przekręcam w moich drzwiach to ciężko bardzo się obraca i nic się nie dzieje, a w drzwiach pasażera kluczyk nawet nie chce wejść do zamka. Wczoraj rozebrałem drzwi pasażera i jest tam odłączony kabelek, który powinien wchodzić do zamka, ten który odpowiada za centralny, po podłączeniu go nic się nie dzieje. A pamiętam jeszcze, że kiedyś zamek przestał się otwierać pilotem i było trzeba ściągać tylne drzwi, żeby otworzyć przednie bo się zablokowały i nie dało rady otworzyć w żaden sposób, po podłączeniu tego kabelka po jakimś czasie działo się to samo, dlatego jest odłączony, tylko nie wiem czemu nie działa jak podłącze.
Dodam jeszcze, że lampki w drzwiach nie działają, ani u pasażera ani u kierowcy, podsufitka też się nie zapala, działa to tylko po otwarciu tylnych drzwi.
I teraz moje pytanie: czy to, że nie działa centralny w drzwiach pasażera ma jakiś związek z niedziałaniem centralnego z pilota w bagażniku? Po otworzeniu/zamknięciu bagażnika reszta drzwi też się otwiera/zamyka oprócz drzwi pasażera.
Oraz proszę o poradę, co i jak zrobić, co muszę wymienić, żeby zamki działały tak jak należy (otwierały i z kluczyka i z pilota) i żeby ten bagażnik się otwierał pilotem? Oczywiście też chodzi mi o jak najmniejszy koszt ;-)

uf, się rozpisałem, ale mam nadzieję, że będzie ktoś na tyle wytrwały, żeby to przeczytać :-D
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

byrt, odpiszę tak w skrócie, bo nie mam głowy do analizowania całego postu.

Ja na Twoim miejscu:
- rozebrałbym drzwi i sprawdził wkładki zamka (skoro w jednej kluczyk ciężko chodzi, a w drugiej w ogóle to coś jest nie tak)
- powoli szykowałbym się na kupno nowego zamka (oryg. ~500zł zamienik ~100zł) od strony kierowcy (albo wymiana mikrostyku, ew. sprawdzenie czy nie ma zimnych lutów)

Odnośnie bagażnika to sprawdź w jakiej pozycji jest obecnie to kółko w klapie do włożenia kluczyka. Czy pionowo czy poziomo.
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: byrt »

Wiem, że u pasażera na pewno jest coś z tą wkładką. W wolnym czasie rozbiorę to i sprawdzę. A za zamkami rozejrzę się po przypływie gotówki.

a o kółko chodzi Ci to, gdzie się kluczyk wkłada czy to kółko od środka bagażnika po rozebraniu go? jeśli to od kluczyka, to niezależnie czy jest pionowo czy poziomo - pilot nie działa.

dzięki za odpowiedź! :-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

byrt, miałem na myśli to kółko, gdzie się kluczyk wkłada. Ale rozumiem, że z kluczyka normalnie otwiera Ci się bagażnik ? Jeśli nie łapie z centralnego to pewnie musisz sprawdzić siłownik centralnego zamka w bagażniku or something... :roll:
Marcin0116
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2012, 18:16

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Marcin0116 »

w moim tolku jest taki problem z centralnym ze sie po prostu nie zamyka z kluczyka :-/ otwiera sie, lecz po przekreceniu kluczyka zamyka tylko drzwi kierowcy a reszte drzwi trzeba zamykac recznie. Gdzie szukac usterki?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Marcin0116, a z panelu bocznego zamyka Ci wszystkie drzwi ?

Działają Ci światła w drzwiach oraz brzęczyk przypominający o zapalonych światłach ?
Marcin0116
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2012, 18:16

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Marcin0116 »

Sony pisze:Działają Ci światła w drzwiach oraz brzęczyk przypominający o zapalonych światłach ?

tak, po otwarciu drzwi zapalaja sie wenatrz swiatelka i gdy nie zgasze swiatel jest sygnal dzwiekowy

Sony pisze:z panelu bocznego zamyka Ci wszystkie drzwi ?

mozesz troche jasniej :-)
joker18
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 22 paź 2010, 18:18

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: joker18 »

Witam u mnie problem wygląda następująco nie działa zamek od drzwi pasażera z kluczyka obracam czy w lewo czy w prawo nic się nie dzieje kluczyk chodzi lekko bez oporów natomiast zamyka się z pilota u kierowcy problem inny zamyka sie z kluczyka a nie otwiera ten szpindelek od zamka lekko się rusza ale drzwi nie otwiera i tak samo z pilota zamyka sie i otwiera bez problemu po otwarciu drzwi kierowcy nie świeci lampka i nie działa brzęczyk wie ktoś może o co tu chodzi ??
Awatar użytkownika
eRKaZet
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 12 sie 2009, 14:49

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: eRKaZet »

Ja z kolei mam inny problem. Drzwi z zewnątrz nie chcą się otworzyć po naciśnięciu przycisku na kluczyku jak i po przekręceniu kluczyka w zamku (zarówno od strony kierowcy jak i pasażera). Z zewnątrz samochód da się otworzyć tylko poprzez przekręcenie kluczyka w zamku klapy bagażnika.

Zamykając drzwi od środka drzwi zamykają się, jednak prawe przednie drzwi chwilę po tym otwierają się same.

W tym samym czasie, przy włączonym zapłonie/silniku i podniesieniu klapy bagażnika nie świeci się kontrolka informująca o otwartym bagażniku.

Po podłączeniu pod komputer centralny zamek nie chciał połączyć się z komputerem, mechanik stwierdził, że winny jest moduł komfortu, który należy wymienić.
Mało piszę, dużo czytam

Volkswagen Bora Variant 1.9TDI AJM 116PS
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Marcin0116 pisze:mozesz troche jasniej :-)
Marcin0116, dopiero teraz dojrzałem, że masz Tolka pierwszej generacji, więc już nieaktualna sprawa bocznego panelu, bo chyba na drzwiach kierowcy nie masz blokady wszystkich drzwi :P
Spróbuj na wstępie podłączyć auto pod VAGa i zobacz jakie błędy komp wypluje.

joker18, proponuję ogarnąć swój post, bo jak mam czytać takie jedno wielkie zdanie i poświęcić 5 minut na jego zrozumienie drogą dedukcji to podziękuję :/

eRKaZet, elektryka nie jest moją najmocniejszą stroną, ale w tym przypadku chyba na Twoim miejscu podmieniłbym moduł i sprawdził czy wszystko wróci do normy. Po przekręceniu kluczyka w zamku nie ma żadnej reakcji (lekko się kręci) ?
ODPOWIEDZ