[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: kri591 »

OMEGA, Racja :) myślę ze skusze się na nowy pilot w takim razie tylko ze to w przyszłym miesiącu bo w tym trzeba ubezpieczenie opłacić:) jak będę miał go to dam znać czy działa i dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Pawlik5002
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2011, 12:23

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Pawlik5002 »

witam, mam problem najprawdopodobniej w modułem komfortu, tzn. poprzez oświetlenie wewnętrzne (środkowe) zrobiło się spięcie (chciałem wsadzić przesuwak światła, który wypadł i gdzieś musiałem ruszyć tą blaszkę, która zrobiła spięcie) i nie działa centralny zamek z pilota (jak otwieram wewnątrz guzikiem otwieranie drzwi to otwierają się tylko dwoje drzwi przednich, oświetlenie wnętrza, elektryczne szyby. Czy za pomocą VAG-a da radę coś z tym zrobić? Słyszałem o czymś takim jak zablokowany moduł komfortu... Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: OMEGA »

Pawlik5002 pisze:witam, mam problem najprawdopodobniej w modułem komfortu, tzn. poprzez oświetlenie wewnętrzne (środkowe) zrobiło się spięcie (chciałem wsadzić przesuwak światła, który wypadł i gdzieś musiałem ruszyć tą blaszkę, która zrobiła spięcie) i nie działa centralny zamek z pilota (jak otwieram wewnątrz guzikiem otwieranie drzwi to otwierają się tylko dwoje drzwi przednich, oświetlenie wnętrza, elektryczne szyby. Czy za pomocą VAG-a da radę coś z tym zrobić? Słyszałem o czymś takim jak zablokowany moduł komfortu... Proszę o pomoc.

1.Bezpieczniki sprawdzałeś ?!
2.Mogło moduł komfortu podsmażyć.
3.VAG zapewne pokaże błędy, jeżeli są.
Black gold
Pawlik5002
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2011, 12:23

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Pawlik5002 »

bezpieczniki sprawdzałem, wyglądają na ok. Będę musiał podpiąć pod Vag lub zaopatrzyć się w inny moduł....
barthez1184

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: barthez1184 »

Koledzy mam problem z moim ToledoII.Od jakiegos czasu nie zawsze ale zdaza sie ze nie moge otworzyc lub zamknac auta z pilota dodatkowo sam kasuje sie licznik dziennych kilometrów i rozkodowuje radio jak by tego bylo malo wczoraj jak wsadzillem kluczyk i chcialem odpalic to wszystko zaniklo nic sie nie swiecilo co to moze byc czemu tak sie dzieje.Druga sprawa dotyczy klimatyzacji po jej wylaczeniu slysze dziwny odglos z deski rozdzielczej taki jak by rezonans buczenie myslalem ze to wiatrak wiec dobralem sie do schowka rozkrecilem go rozlaczylem kable i wyjalem wiatrak tzn silnik z dmuchawa ale wygladala na sprawna wiec przesmarowalem a buczenie nie ustapila dodatkowo od tego momentu caly czas swieci mi sie airbag który przeciez podlaczylem spowrotem przy skladaniu deski nie mam pojecia co z nim sie dzieje POMÓŻCIE :cry:

[ Dodano: 2012-07-09, 13:16 ]
Lysy to chyba nie modul tylko zamek sterujacy prawdop[odobnie czeka Cie wymiana
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: mcsurf »

barthez1184, jeśli chodzi o problemy z pierwszej części posta to problem miałem taki sam.. Jak się okazało był banalny, poprostu akumulator nie trzymał.. Może masz poluzowany równie dobrze kabel na klemie i gdzieś gubi napięcie..
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Sony »

mcsurf pisze:Jak się okazało był banalny, poprostu akumulator nie trzymał
BINGO! ;)

barthez1184 pisze:dodatkowo od tego momentu caly czas swieci mi sie airbag który przeciez podlaczylem spowrotem przy skladaniu deski nie mam pojecia co z nim sie dzieje POMÓŻCIE
A włączałeś zapłon po odłączeniu poduchy ?

Prawdopodobnie czeka Cię podłączenia auta pod kompa i skasowanie błędu.
barthez1184

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: barthez1184 »

Dzieki wilkie faktycznie klema dodatnia byla poluzowana co od razu wzbudzilo moje podejzenia w dodatku 1en bezpiecznik byl spalony co do poduszki to przy jej odlaczeniu nie odlaczylem akumla wiec pewnie dlatego zapisal sie blad jeszcze raz wam Dziekuje i z serca wszystkim blogoslawie
Awatar użytkownika
Kuri22
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 16 mar 2012, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 8V AKL
Skąd?: Piaseczno/Warszawa

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Kuri22 »

Koledzy mam problem z moim Tolkiem. Mianowicie nie działa brzęczyk od pozostawionych włączonych świateł ... żadnych innych oznak padniętego modułu komfortu ... wewnętrzne podświetlenie zapala się i gaśnie, brzęczyk rezerwy płynu spryskiwaczy i paliwa działa ... test zegarów przechodzi ... nie pokazuje żadnych błędów ... czy można ten brzęczyk jakoś włączyć albo wyłączyć ??
“Z jaką maksymalną prędkością można przejechać ten zakręt? Z każdą…” (Sobiesław Zasada)
Obrazek
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: misiekbig »

Witam dołączam sie do problemu ,,Kuri22,, identyczny problem, w vagu zadnych błędów.
ODPOWIEDZ