[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
masis
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2011, 03:57
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: GDAŃSK

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: masis »

Mógłby ktoś polecić jakiś warsztat gdzie napełniają/odgrzybiają klimę w trójmieście?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

masis, w Gdyni najlepszy serwis klimy jest podobno na ul.Tatrzanskiej.



Spawal ktos aluminiowa chlodnice klimatyzacji (skraplacz)? Wiem, ze rurki sa cienkie, cisnienie w ukladzie b.duze, ale zal mi wyrzucac kilka stowek na nowa...
Michal
mistrzu2003
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 08 lip 2010, 22:29

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mistrzu2003 »

Witam,
po włączeniu klimy wszystko w moim tolku zaczyna skrzypieć. Trochę mnie to irytuje. Po wyłączeniu klimy muszę trochę pojeździć bez żeby przestało. Miał ktoś taki problem. Czy to wina temperatury i plastiki zaczynają skrzypieć i to ostro. Cały samochód zaczyna skrzypieć hehe
Maro
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: marek_igor »

Problem dotyczy samochodu kolegi, a chodzi o Leona - żadna różnica...
Załączamy climatronic przyciskiem, jest charakterystyczne pstryknięcie i ruszenie sprężarki.
Po kilkunastu sekundach sprężarka sama przestaje pracować (kręci się tylko koło z paskiem, a sprzęgło stoi), pomimo że nikt jej nie wyłącza i gwiazdka na wyświetlaczu się świeci.

Po wyłączeniu przyciskiem i włączeniu ponownie jest taka sama sytuacja, ale już trochę szybciej niż kilkanaście sekund... Sprzęgiełko zaczyna zwalniać jakby go coś hamowało i nagle się zatrzymuje.

Obserwując pracę sprężarki zauważyłem, że sprzęgiełko dostaje jakiś opór (jakby się zacierało), a napinacz paska zaczyna lekko drgać, tak jakby pasek nagle dostałdużego obciążenia.

Zrobiliśmy może 3 próby uruchomienia i zrezygnowaliśmy, bo przy każdej kolejnej sprzęgło zatrzymywało się co raz wcześniej (tak jakby się co raz bardziej zacierało)

Klima wcześniej działała ok, dziś kumpel stwierdził, że nie chłodzi i pojechał na uzupełnianie czynnika.
Teraz nie wiadomo czy usterka faktycznie powstała wcześniej i dlatego nie chłodziło, czy dziś gość zapomniał nabić oleju i sprężarka chodzi na sucho??

Co o tym myślicie?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

marek_igor pisze:czy dziś gość zapomniał nabić oleju i sprężarka chodzi na sucho??


Raczej nie ma takiej mozliwosci, gdzies czytalem o podobnym przypadku, przyczyna byla za duza ilosc czynnika, jezeli masz mozliwosc to sprawdz cisnienie w ukladzie...
Michal
Marcin0116
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2012, 18:16

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Marcin0116 »

w moim Tolku klima została nabita jakiś miesiąc temu lecz nie chłodzi tak jak powinna, tzn włącza się(silnik po wlaczeniu traci na chwile obroty i włączają sie wiatraczki) ale nie dmucha az takim zimnym powietrzem jak powinna. czego to moze byc wina?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Marcin0116, malej ilosci czynnika?
Michal
Awatar użytkownika
Wrobel
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:29

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Wrobel »

- Zatarta sprężarka
- opiłki w układzie

Ile kosztuje przywrócenie klimatyzacji do świata żywych? :lol:
Marcin0116
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2012, 18:16

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Marcin0116 »

szymekgd pisze:malej ilosci czynnika?

Przecież nie dawno była nabijana... czyzby zakład nabił minimalną ilość czynnika?
Awatar użytkownika
Wrobel
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:29

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Wrobel »

Marcin0116 pisze:
szymekgd pisze:malej ilosci czynnika?

Przecież nie dawno była nabijana... czyzby zakład nabił minimalną ilość czynnika?


U mnie były takie objawy jak u Ciebie - odgrzybiłem, uszczelniłem, nabiłem... sprężarka tak jakby się załączała (obroty na chwilę spadały), wiatraki chodziły ale nic nie chłodziło. Okazało się że zatarta sprężarka + w układzie opiłki. ALE TO JEST NAJGORSZY SCENARIUSZ, który u Ciebie miejmy nadzieję się nie sprawdzi! :-)

Sprawdź ciśnienie czy jest.
ODPOWIEDZ