[ALL] Skrzynia biegów

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: Kitaj »

Jezeli kolega ma dwumasa to po pewnym przebiegu to norma...


Bez przesady... Mi koło 300 tyś siadło sprzeglo z dwumasem ale nie miałem aż takich objawów. Owszem czuć było drgania jak sie połozyło ręke ale nie tak żeby drążek się bujał jak łajba podczas sztormu. :-) Dochodziły także metaliczne dźwieki podczas gaszenia i zapalania...

peter174, może to dopiero po 300kkm się objawia or something :D :P


Jakieś aluzje? :lol:
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: szymekgd »

Kitaj pisze:Dochodziły także metaliczne dźwieki podczas gaszenia i zapalania...


Czyli jak stuka przy przyspieszaniu i przy gwaltownej zmianie biegow to nie moga byc wyrobione sprezyny w dwumasie? ;)
Michal
suhhar

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: suhhar »

od kiedy benzyna ma dwumas ?
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: migacz1981 »

suhhar, Według mnie do wymiany poducha na skrzyni ta od strony kierowcy koszt ok.50pln + robocizna,miałem podobnie w poprzednim Toledo
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
suhhar

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: suhhar »

byłem dzisiaj u mechaniora posprawdzał wszystko i niby zawiecha jest ok nic nie puka nie stuka nie ma luzow. W weekend podniose odkrece ta poduche od skrzyni o zobacze co sie bedzie działo a moze to mechanizm zmiany biegow ma luz i zawieszenie przenosi to na drazek ?
profesor1988
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 06 kwie 2011, 00:26

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: profesor1988 »

hejka mój problem polega na tym że wszystkie biegi wchodzą ciężej wsteczny zgrzyta na odpalonym silniku. Sprzęgło wymienione kompletnie (tarcza + docisk), wysprzęglik odpowietrzony, w starym typie skrzyni jest drut przez całą szerokość skrzyni - przedłużyłem go o nie wiele. Mimo tych zabiegów nic nie pomogło. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł a czy oglądać się za skrzynką :(
bociek-87

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: bociek-87 »

Witam może się ktoś już z tym spotkał, bo poczytałem troszkę ale nikt jeszcze nie pisał o tym. Wydaje mi się ze sprzęgło mi pada, zwłaszcza ze autkiem często jeździ zona a potrafi przytrzymać na pół sprzęgle albo w ogóle strzelić ze strzegła aż szarpnie. Ale dokładniej chodzi o to, ze ostatnio nie mogę od czasu do czasu wyrzucić biegu, nawet jeżeli dwa razy wysprzęgle no i przy redukcji potrafi wydobyć się "pisk" mam nadzieje że to nie skrzynia a sprzęgło może ktoś podpowie. Pozdrawiam
suhhar

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: suhhar »

odpisuje na swoj post winna byla poducha od strony kierowcy nowa febi 122 zł wymiana 30 min. Latanie drazka ustało ;) stara była juz sparciała i troche zerwana ;)
Pery
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2012, 14:31

Co to może być?

Post autor: Pery »

Witam. Proszę o pomoc. W moim Toledo II 1999, 1.6 AKL miesiąc temu wymieniałem olej w skrzyni. Przez pewien czas zauważałem małe plamy pod samochodem. Myślałem, że to może leci za skrzyni bo cała mokra była. Ale 2 dni temu plama była już duża, a biegi na włączonym silniku nie wchodziły. Na zgaszonym wchodzą. Sprawdziłem poziom oleju w skrzyni i jest na full. Nie wiem skąd ten wyciek? Czy może on pochodzić z przegubu? I czy przyczyną że biegi nie wchodzą na włączonym silniku to wina uszkodzonego przegubu? Co o tym sądzicie?
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: Szymek08 »

A może poszedł ci simering na wale od strony skrzyni??????????? Jakiś papier pod samochód i zobaczysz skad leci. A poziom oleju w silniku jaki masz?? - zmniejsza się??? Jesli tak to na bank simering
ODPOWIEDZ