[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: szymekgd »

Jezeli caly czas piszczy to mozna osluchac silnik stetoskopem i zlokalizowac zrodlo, moze to malo profesjonalnie, ale skuteczne.
Michal
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: Szymek08 »

Co prawda to prawda - sam tak robiłem w Audi A3 kolegi ;-)
havi03
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2011, 11:27

Dziwne wycie, huczenie, co to??

Post autor: havi03 »

Witam mam problem w swoim toledo dosyć uciążliwy. Zacznę od tego że stało się to najprawdopodobniej podczas wjechania w zaspę śniegu. Od tego czasu słyszę jakieś dziwne wycie gdy tylko troszkę ruszę kierownicą w prawo. Słyszalne jest to powyżej 70km/h i lekko ustaje powyżej 100km/h. Dodam że byłem na przeglądzie i diagnosta wykluczył łożyska. Mój mechanik także je wykluczył przy wymianie zawieszenia przedniego. Czy ktoś spotkał się z czymś takim. Bo jesteśmy wszyscy z tego zieloni a za niedługo ruszam w podróż. Dzięki z góry.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: remiq »

havi03 pisze:Dodam że byłem na przeglądzie i diagnosta wykluczył łożyska

może łożysko w skrzyni biegów? Kolega miał tak we Fiacie Palio. Wymieniliśmy oba łożyska kół, a huczało dalej. Może coś z oponą? Albo jakiś plastik rezonuje (np. nadkole).
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
havi03
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2011, 11:27

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: havi03 »

no właśnie plastiki wykluczam, nadkole ok. Jeśli to łożysko w skrzyni jakie będą koszty napraw?orientuje się ktoś?
Awatar użytkownika
alopol
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 14 cze 2012, 12:18
Auto: Seat Toledo 5P
Model: 1.9 TDI BJB
Skąd?: Siechnice

stukająca przekładnia

Post autor: alopol »

Witam, map problem od kąd założyłem do mojego tolka III 5P 1,9 tdi 2005 , pierwsz rej 06,2006 z małym udokumentowanym i sprawdzonym w bazie przebiegiem 65 tyś( auto pochodzi z belgii) alusy 17" na oponach 225/45/17 po kilku miechach zaczęło stukac w zawieszeniu, z doświadczenia wymieniłem łączniki stabilizatora i drążki kier, stuki nie ucichły , na postoju ale przy zapalonym silniku zauważyłem ( usłyszałem ) że jak ruszam kierownicą lewo-prawo to stuka, sprawdziłem i okazało się że stuka przekładnia, po dokręceniu śruby centralnej na jakiś czas przestało stukac ale spadła moc wspomagania(pompa jest w pełni sprawna), obecnie wali przekładnia na poprzecznych nierównościach jak bym kamienie pod maską woził , poradzono mi abym sprawdził czy na wózku silnika nie na właśnie kamieni ale nie ma , pozostaje przekładnia do wymiany . Nowa 900 regenerowana 650 zł brutto. Ale chodzi mi konkretnie o info czy ktoś miał taki przypadek po zmianie oryginalnych 16" na 17"
Ostatnio zmieniony 08 lip 2012, 09:50 przez alopol, łącznie zmieniany 1 raz.
alo
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: tony »

alopol pisze:zauważyłam ( usłyszałem )
:D
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: bartekmk »

w związku z tym, ze klima po włączeniu daje dziwne odgłosy, wymienilem kompletny napinacz i pasek, jednak okazało sie ze nie to jest przyczyną tego stukania. zauważyłem, że ten amortyzatorek jest podczas pracy taki gorący że nie da sie go palcem dotknąć na dłużej niż sekunde. nie wiem czy to związane z dzisiejszym upałem (ponad 30) czy coś go jeszcze boli.. dodam, że nie słychać żadnych stuków przy normalnej pracy, tylko czasami po włączeniu auta na wolnych obrotach słychać takie dziwne jęczenie (gdzies czytałem że to może być sprzęgiełko alternatora). czy ktoś może zweryfikować czy takie grzanie sie tego amortyzatora to norma? mechanior powiedzial ze niby te sprzęgiełko jeszcze jest dobre ale podobno za jakis czas tez trzeba bedzie wymienic. miałem to zrobic ale jakos mi to umknęło.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: koti »

bartekmk pisze:amortyzatorek jest podczas pracy taki gorący że nie da sie go palcem dotknąć na dłużej niż sekunde

Miałem to samo. Wymieniłem cały napinacz i sprzęgło alternatora i pomogło.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: bartekmk »

kurde, mam nadzieje ze to wytrzyma jeszcze 2,5kkm bo jutro jade na urlop..
ODPOWIEDZ