[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: jakub_bb »

jak ja naleje pod korek i dobrze odpowietrze to po 400km mi drgnie wskazówka :P
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: migacz1981 »

Wszyscy chwalą Kitaj, to i ja się pochwalę a co ;-) .Na pełnym zbiorniku zalanym po szyjke odpowietrzonym magicznym guzikiem ;-) trasa Wałbrzych-Rdzawka 389km w 4 osoby plus ciężkie bagaże i włączona klima,do tego ok.150km po Nowym Targu i okolicach (a tam jak wiadomo jest stromo i to mocno odwiedziłem Bukowine i Białkę tatrzańską dalej prawie na Łysą polane i zjazd do Zakopanego i powrót do Rdzawki na drugi dzień do Niedzicy i z powrotem do Rdzawki),Rdzawka-Wałbrzych 390km3osoby i lekki bagaż klima.W sumie licznik mi pokazał 954km dolałem ok.43 litrów,spalanie według MFA 4,5l koszt przejechania tylko 231,77 zł(ropa 5,39).Dodam tylko że od Katowic zrezygnowałem z A4 i jechałem przez Oświęcim,Zator,Wadowice,Suchą Beskidzką,czyli też po górkach.Co wy na to?
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

migacz1981 pisze:Co wy na to?


Ladnie, tylko, ze przez to odpowietrzanie i "dolalem ok.43l" malo wiarygodnie...
Michal
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: Kitaj »

bartekmk pisze:Kitaj, lane pod korek czy do odbicia?


Powiem ci tak że jak juz mam bardzo mało bajury w baku to zajezdzam. Zawsze na tej samej stacji i ten sam dystrybutor. Leje zawsze za 300 no chyba ze tyle nie mam ;-)

Z wielokrotnych tankowań z tego co zauwazylem to naleje tak za 29x zł do odbicia a później dolewa do 300 wiec ten troche ponad litr upycha :-)

Oczywiscie zalezy też jak się waha cena ropy.

Nie zapomne jak kiedys za 200zł zawsze miałem pełny zbiornik i jak zwykle powiedzialem do pełna a tu cena ropy skoczyła i zrobilo sie chyba 225 zł czy jakos tak i musialem leciec do bankomatu bo mi brakło 10 zeta :lol:

Kiedyś za 200zl było do pełna teraz za 300 tylko czekać na 400... :573:
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, 10:29 przez Kitaj, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: migacz1981 »

szymekgd pisze:Ladnie, tylko, ze przez to odpowietrzanie i "dolalem ok.43l" malo wiarygodnie...
Dlatego podaje wynik z MFA czyli 4,5l
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

migacz1981 pisze:Dlatego podaje wynik z MFA czyli 4,5l


Moj zaniza o 0.2-0.3l ;) Ale i tak wynik ponizej 5l jest zacny, ale przeciez w 1L to norma :mrgreen:
Michal
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: migacz1981 »

szymekgd pisze:Moj zaniza o 0.2-0.3l
mój póki co wydaje się wiarygodny.Jadę za tydzień znowu tylko bez wycieczek po tatrach i ciężkich bagaży i zobaczymy wtedy jak wyjdzie tylko czy na bliskiej utrzyma się cena 5,24l ON :?:
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

migacz1981 pisze:mój póki co wydaje się wiarygodny


Przeliczajac Twoje spalanie, wystarczy, ze byla roznica rzedu 2l w tankowaniu i masz juz pomylke 0,2l w spalaniu...
Michal
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: migacz1981 »

szymekgd pisze:Przeliczajac Twoje spalanie, wystarczy, ze byla roznica rzedu 2l w tankowaniu i masz juz pomylke 0,2l w spalaniu...
Tak ale jak liczysz ręcznie a specyfika stacji na której tankuje jest taka że prawa strona zawsze jest wyżej niż lewa i to daje efekt zbliżony do tego jakbym najechał na klocek tylnym kołem i po prostu łatwiej zatankować więcej.A ja faktycznie jak piszesz zalałem więcej niż 43l,bo 44,5 a dlatego piszę,że 43 bo jak jechałem tam to za mną stał dziad który mnie wzrokiem poganiał a to mała stacja z jednym dystrybutorem podwójnym a na powrocie już mi się nie spieszyło lałem bardzo powoli i paliwo mniej się pieniło,ale tak czy owak pali zgodnie z moimi oczekiwaniami i nie ma co się spierać o dziesiąte części litra.W drodze powrotnej dzienny licznik pokazywał średnio 4,2l/100km a raz na samym początku w okolicach Chabówki 2,5l,ale to było z dużej góry ;-)
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Barthez

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: Barthez »

sory za offtopa.
Ale spytam z czystej ciekawości czy silnik 1.8 8V powinien spalać 13L/gazu na 100km? czy to jest za dużo?
Mój tyle pali i się zaczynam obawiać że coś jest nie tak z instalacją.
ODPOWIEDZ