[1M] Brak odpowiedzi z auta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: vwir »

W niektórych autach trzeba zostawić tylko linię K lub tylko linię L. Jeśli podepniesz obydwie linie (K+L) to nie chce się łączyć. Problem taki występował tylko we wczesnych wersjach OBD I.
robert922a
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwie 2011, 20:00

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: robert922a »

czyli nie wiem co mam zrobić, bo ogólnie to mam samochód toledo 1L 1,6 101KM wersja Magnus z roku 1998 więc jest tam wejście obd1, a możliwe że przy przejściówce ktoś kable źle zrobił, i jeszcze jedna sprawa, bo widziałem że od białej wtyczki idą kabelki zółty i niebieski, a jak zobaczyłem pod spodem to tam dalej z tej wiążki wychodzą takie same kolory kabelków tylko że idą do jakiejś wtyczki niżej, czy to zabezpieczenie przed złodziejami?? takie obejście??

Edit:
Problem rozwiązany, nie mogłem się połączyć ponieważ wtyczka od kabla byłą źle zrobiona, i tam gdzie powinien być + to był - dlatego nie mogłem połączyć się z komputerem w samochodzie. Teraz ładnie wszystko chodzi. Pozdrawiam.
Toledo I 1,6i 1998r.
profesor1988
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 06 kwie 2011, 00:26

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: profesor1988 »

a czy możecie coś mi doradzić w związku z moją sprawą mianowicie mam tolka z 99r. jak go kupiłem podłączałem go pod kabelek i wszystko było ok. Niedawno musiałem wymienić czujnik halla bo wyświetliło mi błąd. po tej wymianie nie mogę się połączyć w ogóle. Dodam że kumpel ma tolka II z 2000r i tan kabelek śmiga. A czy ta wymiana ma coś do rzeczy czy nie. Ma ktoś jakieś pomysł
pszem
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2012, 14:51
Auto: Toledo 5P
Model: 1.6 MPI
Skąd?: Katowice

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: pszem »

Witam, mam pytanie w kwestii vag kkl, mianowicie mam problemy z komunikacją z moim tolkiem 1.6 2006r. Polski VAG 4.9 łączy się bez problemów z silnikiem jednak nie jestem w stanie połączyć się z jaką kolwiek inną funkcją. Zakupiłem dokładnie ten kabelek [url=vag kkl]http://allegro.pl/kabel-diagnostyczny-vag-com-usb-obd-vw-audi-seat-i2414339174.html[/url] i przyznam że po fakcie doczytałem się dopiero w opisie SEAT wszystkie modele od 1993 do 2004 roku, czy to jest możliwe, po 2004 roku wykorzystywany jest inny sposób transmisji i tyminterfejsem nic nie zdziałam? Proszę o rozwianie moich wątpliwości bo nie wiem czy problem tkwi w interfejsie czy może w moim złączu obd ( czytałem o zamienia pinów w celu zabezpieczenia auta itd, od poprzedniego właściciela nie otrzymałem żadnych informacji o takowej modyfikacji)


pozdrawiam
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: szymekgd »

Sprawdz vag comem, powinienes polaczyc sie jeszcze z modulem ABSu, poduszkami i immo, jezeli wystepuja w Twoim aucie.
Michal
pszem
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2012, 14:51
Auto: Toledo 5P
Model: 1.6 MPI
Skąd?: Katowice

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: pszem »

sprawdzę jeszcze vag com choć szczerze wątpię aby coś to zmieniło auto mam dość dobrze wyposażone wiec teoria mówi że jest co czytać a polski vag nie potrafi się podłączyć ani do absu ani do modułu komfortu. Jak tylko znajdę "sprawną" wersję vag coma to wykonam testy i podzielę się wynikami. Zastanawia mnie jednak ciągle ten opis w aukcji dot rocznika czy faktycznie nie będę w stanie obsłużyć aut młodszych niz 2004?
Bundy
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:58

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: Bundy »

Ja dziś sprawdziłem 3 kable i mam to samo - połączenie tylko z modułem silnika :/
edit:
Doczytałem, że mój interfejs obsługuje samochody do 2004r :/ Napiszę do viakena, który powinien działać z naszym modelem.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: szymekgd »

Mam ten kabelek i laczylem sie vag comem z modulami min. silnika, komfortu i absu w fabii z 2007r., ale teoretycznie czesc modulow ma juz lacznosc po szynie CAN'ie i wymaga kabla obslugujacego CAN.
Michal
Bundy
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:58

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: Bundy »

Dostałem odpowiedź:

Viaken - dział handlowy biuro@viaken.pl


do seba2k
witam,

jakiego Pan używa oprogramowania?

tak zmieniło się auta po 2004 roku z grupy VAG mają diagnozę po szynie can a po 2008 po szynie uds
pszem
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2012, 14:51
Auto: Toledo 5P
Model: 1.6 MPI
Skąd?: Katowice

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: pszem »

no cuz zamowilem ten 2gi interfejsik dzisiaj :) jakby ktos chcial nowiutkiego kkl to chetnie odsprzedam :)
ODPOWIEDZ