[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wrobel
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:29

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Wrobel »

Wąż ten co wychodzi od termostatu jest zimny (po przejechaniu 10km)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Czyli czujnik trafiony lub nieprawidlowy, jezeli masz vaga to sprawdzasz i porownujesz przed odpalaniem i po rozgrzaniu silnika do 90st. nastepujace bloki: engine - 007 - temp. z czujnika G62 i paliwa oraz instruments - 003 - temp. z czujnika G2, przed odpaleniem powyzsze temp. powinny byc zblizone do siebie, po rozgrzaniu G62=G2, jezeli beda odchylki to czujnik do wymiany.

ps cos wolno Ci sie nagrzewa...
Michal
Awatar użytkownika
Wrobel
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:29

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Wrobel »

Właśnie to mnie denerwuje... Po tych 10km złapał 82 stopnie, wyżej wskazówka nie chciała drgnąć.
Dziś postaram się podjechać na komputer.
Kurde, za czujnik dawałem aż 70zł miał być już OK.... :roll:
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: bartekmk »

chyba łatwiej weliminowac przegrzewanie niz niedogrzewanie..
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Wrobel pisze:Po tych 10km złapał 82 stopnie, wyżej wskazówka nie chciała drgnąć.


Ciekawe, temp. otwarcia termostatu to 87st. skoro na zegarach jest 82st. i waz jest zimny to termostat nie puszcza plynu na duzy obieg...Zaobserwuj przy jakiej temp. otworzy i sprawdz reakcje na zegarach.
Michal
Awatar użytkownika
golotheone
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 26 gru 2010, 21:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: OPOLE

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: golotheone »

A u mnie jakieś 3-4 miesiące temu, temp.skakała tzn.jechałem sobie,i nagle wskazówka spadała do 60st.i po paru sekundach znowu na 90st. i tak się działo przez 1-2tygodnie i ustało. Ale dzisiaj jadąc do pracy (10km) w tej temperaturze nagrzewa się po 4-6km do 90st.i patrze a wskazówka doszła tylko do 80-85st. i stoi jak zaczarowana.Wracając z pracy to samo,tyle,że stojąc na światłach dłużej z 80st.spadło tak do 75st.,wróciłem,zjadłem i kolejna próba...to samo,więc poczytałem,zszedłem,rozebrałem tylko kostke 4-pin,przeczyściłem i popsikałem preparatem do mikrostyków,jedno i drugie,3 próby i narazie jest spokój,zobaczymy na jak długo.
" Na nic koni kupa,
gdy kierowca dupa "

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=6588
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: DzieX »

Obawiam się że jednak zmiana czujnika temp. Cie nie ominie. Na szczęście jest to prosta usterka.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: siemionek78 »

witam, posiadam wszystkie wyzej wymienione objawy usterki czujnika i termostatu, temp dochodzi do 90 potem spada na 60 wraca do 90 i potrafi spasc do ,,zera'' zatrzymanie samochodu otwarcie maski i grozne spojrzenie na osprzet i silnik pomaga potem nie ma juz tych skokow temperatury. Wiem ze musze wymienic te czesci, moje pytanie jest banalne i pewnie rozsmieszy wiekszosc forumowiczow- jak szybko musze wymienic czujnik i termostat, pytam bo ma kiepska sytuacje z kasa i narazie nawet na takie drobiazgi nie mam funduszy
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

siemionek78, jezeli uszkodzony jest czujnik i nie przeszkadza Ci latanie wskazowki temp. to nie musisz nic robic, dla pewnosci podlacz vaga i sprawdz czujnik G62 w bloku engine 007.
Michal
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: siemionek78 »

dzieki troche sie uspokoilem
ODPOWIEDZ