[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Witek
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2012, 08:46

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Witek »

szymekgd pisze:Jak wtryski leja to bedzie wiecej palil, moze tez kopcic, bo nie przepala paliwa, mozesz sprobowac wlac stp do czyszczenia wtryskow, nie powinno zaszkodzic.

Jak bedzie problem z odpalaniem to sprobuj odlaczyc czujnik temp. G62 i zobaczyc czy bedzie poprawa, do tego sprawdz termostat, czyli: do momentu osiagniecia 90st. na zegarach kontroluj dolny waz chlodnicy, powinien byc zimny do temp. ok 87st.


Stp ? Co to jest i jak to się dokładnie nazywa, żebym wiedział co mam kupić.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

Michal
Witek
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2012, 08:46

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Witek »

Mam rozumieć, że stp mam wlać do baku z ropą, tak ? A co jeśli mi to nie pomoże, będę zmuszony zająć się wtryskami ? Orientujesz się może jaki to jest koszt tego ?
5 Lipca wyjeżdżam do Belgii i chciałbym mieć zrobiony samochód na czas. :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

Napisalem,ze jest tez jeszcze kilka innych mozliwosci...

Preparat wlewasz do zbiornika i jezdzisz, sa rozne opinie na temat jego dzialania, osobiscie kiedys wlalem i nastapila poprawa spalania i dzwieku silnika, ale nie wiem czy byl to efekt dzialania stp :-D
Michal
Witek
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2012, 08:46

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Witek »

Na początek dostanie tego preparatu tolek i zobaczę co się będzie dziać. Dzięki bardzo za pomoc, miłego dnia życzę :)
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Bartosz_n »

szymekgd pisze:nastapila poprawa spalania i dzwieku silnika, ale nie wiem czy byl to efekt dzialania stp

szymekgd, powiem Ci, że też po tym preparacie zdawało mi się, że silnik lepiej pracował. Ale podkreślę wyraz ZDAWAŁO bo może chciałem żeby pomogło i w psychice się to utwardziło. ;-)

Witek pisze:jaki to jest koszt tego ?

ok.15 -22 zł
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

szymekgd, powiem Ci, że też po tym preparacie zdawało mi się, że silnik lepiej pracował


U mnie zwiekszylo sie spalanie i silnik "inaczej' pracowal, wlalem stp i zgodnie z zaleceniem wymienilem filtr paliwa...
Michal
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: DzieX »

Witek pisze: zatankuje go za 50 zł i parę kilometrów sobie przejadę i muszę znów tankować


Ty no może było sobie kupić rower? Tankowanie za 50zł było dobre jak ropa była po 2,50.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
krystiano_s1
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:41

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: krystiano_s1 »

ja mam kosmiczny problem ze spalaniem opisze co i jak od początku
w kwietniu zmieniałem końcówki wtryskiwaczy (dymił dużo palił i nie miał mocy) regulowałem ciśnienia wtrysku i czyściłem kierownice turbiny po złożeniu spalanie minimalnie spadło ale mocy nadal nie było po podłączeniu do vaga był błąd za wysoki kąt wtrysku po regulacji na ok 53-55 spalanie wróciło do normy ( ok 6l w mieście) było ok do chwili jak padł akumulator.
ostatnio zatankowałem do pełna samochód ma kopa az w fotel wgniata na autostradzie 200 km/h osiąga bez problemu dymek lekki pojawia sie dopiero przy ok 3000-3500 tyś obr/min.
a spalanie to istny wir w baku :cry:na pełnum zbiorniku zrobiłem ledwo 600 km :shock:
podłączyłem sie vagiem błędów brak ,kąt wtrysku 49-52 , przepływomierz ok ,wskazanie regulatora pompy ok.
czy ktoś może mi pomóc w tym temacie co jeszcze może być przyczna tak wysokiego spalania ,co mam jeszcze sprawdzić? mogę podać logi tylko powiedzcie , którą grupę mam sprawdzić jestem laikiem w tym temacie :-(
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Sony »

krystiano_s1, a filtr paliwa oraz filtr powietrza kiedy wymieniałeś ?

Z tego co piszesz wychodzi czarno na białym, że fura paliłaby Ci średnio 9l/100km. Ja u siebie nawet przy ciągłym butowaniu takiego spalania bym raczej nie osiągnął, więc de facto coś musi być nie halo.

Z pewnością wykluczyłbym akumulator, bo zmiana akumulatora wpływ na spalanie ma raczej znikomy i to, że po jego zmianie spalanie Ci wzrosło będzie raczej zbiegiem okoliczności.

Sprawdź przede wszystkim wartości w VAG-COM jakie będziesz miał odnośnie wtryskiwanego paliwa.

Musisz wejść w 01-Engine i sprawdzić wartości w Grupie nr 13. Najlepiej zrób screena i zamieść na forum.
ODPOWIEDZ