[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: jakub_bb »

wg mnie brzmi to na kończącą się sprężarkę. Kilka razy słyszałem sprężarkę na wykończeniu dźwięk był podobny
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: bartekmk »

tylko dziwne, że po wymianie napinacza przez dwa dni wszystko chodziło cicho. trza to bedzie ponaprawiac bo w lato nie wytrzymam bez klimy.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: spec »

Ja przerabiałem u siebie urwany jeden tłoczek w sprężarce to stukanie było dosyć głośne. Klima działała ale podczas jazdy było słychać stukanie które rosło lub malało wraz z obrotami silnika. Czasami był spokój czasami stukało.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

jonson22 pisze:Wymieniałeś cały czynnik chłodniczy wraz z olejem ?


A da sie inaczej? :-D
Michal
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: wojtekm »

No a mi się właśnie zje...ła sprężarka i szukam innej. Boje sie troche kupować na allegro ale nie będe miał innej opcji.. ;/
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

lukogi pisze:generalnie jest tak ze jak wlaczasz klime to odrazu wlącza sie 1 bieg klimy a jak wzrosnie cisnienie w układzie klimy do 17-18 bar to załącza sie 2 bieg. poto masz czujniki cisnienia które tez daja sygnal do kompa a on steruje wentylami. u mnie sytuacja wyglada tak ze kompresor stale butuje cisnienie a przy 17 bar zalacza sie wentylator i jak cisnienie spadnie to sie wylącza i tak co 20 sek co daje w upalny dzien niedostatnie chłodzenie na lo


Wszystko zalezy od tego jaki masz prestostat-czujnik cisnienia, w 1L i manualnej klimie siedzi 4-o pinowy o nr 1H0959139, jedna para stykow zalacza sprezarke gdy cisnienie w ukladzie miesci sie miedzy ok. 1,2-32Bary, a druga para zalacza 2bieg wentylatorow gdy cisnienie przekroczy ok. 16Barow. Jezeli cisnienie jest <1,2 Bara to klima i 1bieg wentylatorow nie zalaczy sie, gdy wzrosnie >32barow to rozlaczy klime do momentu spadku cisnienia. Do tego w ukladzie mamy wlacznik ( ;) ), przekaznik 176, bezpieczniki 6 i 19, pokretlo nawiewu (przy pozycji 0 klima nie powinna sie zalaczac-zabezp.oblodzenia parownika), sprezarke z elektromagn. (ma zawor bezp. ktory w ok. 40Barow wywala czynnik w kosmos) oraz przy chlodnicy przelacznik term. klimy i/lub wentylatorow 357 919 369E do tego, wg. schematu (u mnie brak), na podszybiu wystepuje czujnik temp. 1HO 959 625, ktory nie pozwala zalaczyc klimy <5st.C.

Jezeli cos pokrecilem to prosze o naprostowanie, powyzsze wyczytalem i przetestowalem na mojej klimie w ktorej rok po nabiciu ulecial czynnik :evil:

ps Podobno sa uklady, na pewno starsze, ktorych praca steruje prestostat, zalacza i rozlacza cyklicznie klime miedzy cisnieniami granicznymi.

Podlaczalem do klimy zegary i jakby kogos interesowaly cisnienia czynnika to przy temp. otoczenia ok.15st.C wysokie powinno miec wartosc ok. 10 Bar, niskie ok. 2 Bary, przy wyzszej temp. wysokie dojdzie do ok. 15 Bar, oczywiscie sprezarka musi dzialac juz kilka minut i rozprowadzic czynnik w ukladzie.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2012, 20:59 przez szymekgd, łącznie zmieniany 4 razy.
Michal
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: siemionek78 »

Witam, 3-4 tygodnie temu musialem odgrzybic i naladowac klime bylo tez ozonowanie, wszystko przez to ze czuc bylo zapach octu w momencie wlaczania klimy, zapach ten ustawal po jakims czasie ze wzgledu na to ze i tak minal rok od ostatniego nabicia i czyszczenia wymienilem wszystko razem z filtrem kabiny. Teraz znowu jest to samo wlaczam klime i czuje ocet, gdzie jest blad o co chodzi. Mial moze ktos podobnie
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

siemionek78, jezeli byla ozonowana to zaciaga zapach z komory silnika lub masz nieszczelny uklad chlodzacy-nie musisz dolewac plynu?
Michal
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: siemionek78 »

szymekgd pisze:siemionek78, jezeli byla ozonowana to zaciaga zapach z komory silnika lub masz nieszczelny uklad chlodzacy-nie musisz dolewac plynu?

zadnych ubytkow nie ma zadnych widocznych zaciekow, pod maska tez nic nie czuc co by moglo przypominac ten zapach z klimy :(
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Zostaje powtorzyc ozonowanie i jezeli zapach wroci sprawdzic nagrzewnice i parownik.
Michal
ODPOWIEDZ