[ALL] Skrzynia biegów

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: OMEGA »

Kitaj pisze:Chłopaki zepsuło sie :-P

Gdy drązek stoi w pozycji luz i ruszam nim w prawo to wraca na srodek a jak go ciagne w lewo tak jak np sie robi ruch do wrzucenia jedynki to drązek mi nie wraca. Pierwsza myśl spreżyna pękła ale po zdjeciu mieszka okazało sie ze wszystko git. Po grubszych oględzinach znalazłem usterkę jest ona oznaczona...

Obrazek

Po psiknięciu tego czegoś smarowidłem odrobinke sie poprawilo wiec podejrzewam ze wina leży w tej częsci. Idzie coś takiego kupic ? Albo cały mechanizm? Podejrzewam ze w tym plastiku sie wytarły jakies zadziory przez co sie zacina i nie wraca na miejsce oraz juz ogolnie są luzy...

Liczę na waszą pomoc :-)

Wybierak
Może wystarczy wymienić samą tuleje ok 4zł w IC nr. 1j0 711 124

Obrazek
Black gold
borsuk2008
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2011, 21:15

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: borsuk2008 »

Witam!!!!

Od jakiegoś czasu zacząłem zauważać że TOLDESŁAW zostawia jakieś "olejopodobne" plamy. Podjechałem na kanał i znalazłem przeciekający simering. Padła decyzja - wymiana (60 z robocizną w plecy :-( )

Ale już następnego dnia znalazłem kolejną plamę pod autem. :evil: Wracam do mechaniora, a ten że wyciągamy skrzynię. Już po chwili oświadczył mi że ktoś przy tym już grzebał. Znalazł miejsce klejenia jakąś dziwną substancją.

Majster mówił że pęknięcie wcześniejsze powstało przez urwany nit, ktoś to zakleił i teraz przepuszcza. Zaproponował też że zamieni nity na śruby. I tu moje pytanie. Czy któryś z kolegów już to robił? Co to za nity? I czy to uleczy mi Toledo?
nanek4
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:18

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: nanek4 »

Silniki 1.6 Sr miały wadliwe skrzynie biegów. Mechanizm różnicowy jest zamontowany za pomocą nitów ktore z czasem sie urywaja. Producent zalecał po czasie wymienić te nity na jakieś tam sruby i wtedy było po problemie. Czytałem o ludzich ktorzy przy 200tys juz trzecia skrzynie mieli, bo zakładali używane na nitach.
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: wojtekm »

Hej Panowie, w 1.8 20V jest jedna poduszka na skrzyni czy dwie? bo akurat nie mam jak sprawdzić. I czy wiele moze kosztowac?? ;-)
borsuk2008
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2011, 21:15

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: borsuk2008 »

A więc jak wcześniej pisałem
Witam!!!!

Od jakiegoś czasu zacząłem zauważać że TOLDESŁAW zostawia jakieś "olejopodobne" plamy. Podjechałem na kanał i znalazłem przeciekający simering. Padła decyzja - wymiana (60 z robocizną w plecy :-( )

Ale już następnego dnia znalazłem kolejną plamę pod autem. :evil: Wracam do mechaniora, a ten że wyciągamy skrzynię. Już po chwili oświadczył mi że ktoś przy tym już grzebał. Znalazł miejsce klejenia jakąś dziwną substancją.

Majster mówił że pęknięcie wcześniejsze powstało przez urwany nit, ktoś to zakleił i teraz przepuszcza. Zaproponował też że zamieni nity na śruby. I tu moje pytanie. Czy któryś z kolegów już to robił? Co to za nity? I czy to uleczy mi Toledo?


Zamieniłem nity na śruby i przystąpiliśmy do regeneracji obudowy.
Obudowa 2 razy spawana niestety bezskutecznie. Jednak mechanior zachował się honorowo i "nową" obudowę założył na własny koszt. Jednak już po powrocie do domu zauważyłem kilka kropel świeżego oleju pod autem.

Skąd? Macie jakiś pomysł??
Mechanik już się poddał. Wszystkie możliwe simeringi zostały zmienione, a wyciek nie ustaje.

Zapomniałem dodać że wyciek pojawia się tylko gdy silnik jest ciepły. Kiedy ostygnie wszystko wraca do normy.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: szymekgd »

borsuk2008 pisze:Zapomniałem dodać że wyciek pojawia się tylko gdy silnik jest ciepły. Kiedy ostygnie wszystko wraca do normy


To akurat normalne, na cieplym olej jest rzadszy...
Michal
borsuk2008
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2011, 21:15

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: borsuk2008 »

Oj z kolegi to ale żartowniś :D.
Pytam tylko o to skąd może pojawiać się owy wyciek :
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: szymekgd »

borsuk2008, fotka jakas?
Michal
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: Pendzik »

Panowie pytanko, haczą biegi 1, czasem 2 i 5. Jakieś propozycje jaka najprawdopodobniej usterka występuje bo wiadomo że przyczyn może byc kilka. Czekam na sugestie :?:
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: szymekgd »

W 1L jest regulacja..
Michal
ODPOWIEDZ