[1M] Wymiana dźwigni hamulca ręcznego

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[1M] Wymiana dźwigni hamulca ręcznego

Post autor: carol »

Witam, postaram się ładnie opisać jak zabrać się za wymianę dźwigni hamulca ręcznego, niestety bez zdjęć, bo najpierw to zrobiłem a później pomyślałem że może się taka informacja tutaj przydać

Krok 1. Wyciągamy tylnią popielniczkę i odkręcamy śrubki (typu torx) mocujące tunel do podłogi w naszym tolku. 2 sztuki.
odciągamy plastikowe zaślepki po 2 sztuki na stronę/ od pasażera i kierowcy tam z kolei znajduję się przy samym siedzeniu- torx, a pod konsolą -mała śrubka nasadowa.

Krok 2. Zdejmujemy gałkę i mieszek. Podnosimy lekko panel do góry by odkręcić podłokietnik.
Ten z kolei trzyma się na 2 śrubach i nakrętce, Potrzebny płaski klucz 13.

Krok 3. wypinamy elektrykę, wszystkie kostki. a jest ich dokładnie 4.
vag - pod radiem, wlew paliwa, hamulec ręczny, słuchawki dla pasażerów z tyłu


Krok 4. Wyciągamy tunel z podłokietnikiem z samochodu (tak moim zdaniem łatwiej bo nie chciałem się bawić w rozbieranie podłokietnika na części) i mamy pełny dostęp do dźwigni.
Do odkręcenia hamulca ręcznego od podłoża również potrzebujemy płaski, lub nasadowy klucz 13. Dźwignia trzyma się na 3 śrubach.


Krok 5. Luzujemy linki, odciągając je delikatnie na zewnątrz zaczepu, przytwierdzamy nową dźwignię i zakładamy linki do zaczepu. Podkręcamy linki sprawdzając co jakiś czas czy nie są zbyt luźne.


Procedura składania jest odwrotna do montażu.

Jak mamy już nową dźwignię na miejscu podpinamy ją od razu do elektryki, (ważne by o tym nie zapomnieć, bo później znów bedzie trzeba wszystko demontować. Pasujemy tunel na swoje miejsce, podpinamy resztę włączników. Ważne jest by po włożeniu tunelu nie przykręcać go od razu bo musimy przeciez mieć dostęp do śrub od podłokietnika.

Dopiero po przykręceniu podłokietnika przykręcamy tunel. Montujemy wszystkie śrubki i zaślepki na swoje miejsca. Zakładamy gałkę i mieszek i gotowe.
Cieszymy się nowym ręcznym hamulcem :)

Warto przy okazji odkurzyć i wyczyścić tapicerę pod tunelem bo na codzień ciężko tam odkurzaczem się dostać

Jeszcze raz sory, że bez zdjęć. Ale mam nadzieję że komuś choć ciut to pomoże.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 21:23 przez carol, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ