Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Kontrolka ABS

Wszystko o elektryce w aucie
lajcik28
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2009, 20:23

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: lajcik28 »

Witam i pozdrawiam wszystkich klubowiczów.Mam pytanko ostatnio spadło dużo śniegu(jak na Wyspy)i podczas ruszania pod gore zadziałał mi ESP chyba ? Po dwóch ruszeniach i poślizgu kol włączyła się kontrolka ABS.Przeczytałem w instrukcji ze jest to tez kontrolka ESP.Teraz ESP nie działa(nie słychać Stukana)i kontrolka ABS świeci się cały czas.Czy ktoś możne pomoc jak to draństwo wyłączyć(zrobić żeby było tak jak przed awaria :lol: )strasznie mnie to irytuje :evil: .Posiadam Tolka 2.3v5 z 99 roku.Przepraszam ze się rozpisałem :oops: i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 09:11 przez lajcik28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: Tomas »

Jak kontrolka pali się, to znaczy, że wywaliło błąd. Najszybsza naprawa tego, to podpiąć furę pod VAGa, sprawdzić jaki błąd wyskoczył (najprawdopodobniej któryś z czujników). Wykasować błąd i śmigać dalej. Jeżeli to się będzie powtarzało, to wymienić, to co VAG pokazuje jako błąd.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
lajcik28
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2009, 20:23

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: lajcik28 »

dzieki za pomoc tylko ze problem jest tego typu ze jak jest cieplej i such ze auto sie nie slizga to kontrolka gasnie i sie nie zapala :566:
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: CYRULIK »

sprawdz czujniki przy kołach pewnie robi sioe zwarcie jak jest mokro, albo coś zaśniedziało przeczyść je. lub podepnij pod vaga i sprawdz co sie dzieje
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
tytus777
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2009, 22:56

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: tytus777 »

Kolego miałem to samo w Astrze kiedyś. Okazało się że akumulator kończy żywot i nie jest w stanie zapewnić potrzebnego napięcia ABS. Auto odpalało mozolnie a kontrolka gasła po odpaleniu po czym dalej świeciła.Najgorsze w tym wszystkim że wydałem pół wartości nowego akumulatora na diagnostykę ABS-u w serwisie.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: Tomas »

u mnie kiedyś takie objawy (ABS szalał jak było wilgotno na dworze) były wynikiem przebicia na czujniku. Kiedy było sucho wszystko działało OK, ale wystarczyło trochę deszczy i ABS już szalał. Po wymianie czujnika problem zniknął. Tak czy siak, musisz podpiąć furę pod kompa (VAG) i sprawdzić w którym kole czujnik szaleje (żeby nie wymieniać na chybił trafił)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: WOLF69 »

lajcik28, Hetnie bym ci pomogl z tym VAG-iem ale chyba taniej ci wyjdzie kupic kabel OBD2 i zsiagnac program z neta. Chociarz jestesmy w tym samym bagnie (UK)
Pozdrawiam
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

czujka TCS i ABS się świecą - help

Post autor: Myrcek »

Witam! Jak w temacie, pod vaga jeszcze nie podpinałem... przypuszczam że to, któryś czujnik bo ABS działa... może jakieś inne pomysły? z góry dzięki

Pozdrawiam...
Załączniki
Image00001.jpg
"I wtedy Bóg stworzył Toledo i uznał że było piękne"
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: OMEGA »

Myrcek, Skoro świeci kontrolka to raczej nie powinien działać..

Obrazek
Black gold
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: Sony »

Może masz mało płynu hamulcowego albo kończą Ci się klocki (o ile masz z czujnikiem) ??
ODPOWIEDZ