[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kri591 »

Hmm ogólnie dzwoniłem do mojego mechanika i mówi ze kat wtrysku ustawiał ta śruba co jest na pompie na 12 st. ? i właśnie bylem w samochodzie i jest dość sporo wyprzedzony bo wynosi aż ok. 85 . Teraz trochę głupie pytanie kat początkowy a statyczny wtrysku to to samo? Może rozrusznik do regeneracji? Tylko wydaje mi się ze on normalnie kreci. Dodaj screena z vaga .

Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Kat w trybie Basic Settings sprawdz, ma byc ok. 50-60st.
Michal
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kri591 »

wiedziałem ze o czym zapomniałem ale w basic settings jest tak samo

Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Sporo przyspieszony, ale wplywu na odpalanie nie ma, wrecz powinno byc lepsze w zimie, taki kat jest niekorzystny dla sinika, no i dzwiek klekota jest paskudny, mialem podobny i mnie draznil, wg. mechanik powinien go w ramach gwarancji przestawic na prawidlowy dla tego silnika, czyli ok.51st., lub przyspieszyc do ok. 60st. ;)

Jak chcesz podrazyc temat to zloguj stat. i dynam. grupy: 001-dawka paliwa, 004-kat wtrysku, podane wczesniej odpowiedzialne za temp., 005-dawka startowa paliwa oraz 012-czas grzania swiec. Problemy zaczely sie od wymiany czujnika temp. czy po regeneracji pompy/wtryskow? Jezeli wtryski robiles po ustawieniu kata to mogl sie zmienic.

kri591 pisze:mówi ze kat wtrysku ustawiał ta śruba co jest na pompie na 12 st. ?


Jezeli db rozumiem to ta sruba, pomiedzy wyjsciami na wtryski w tloko rozdzielaczu, ustawil pompe w pozycje 0, do ustawienia kata trzeba ustawic ja na rozrzadzie,
Ostatnio zmieniony 15 cze 2012, 18:28 przez szymekgd, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kri591 »

No jest właśnie ten dźwięk trochę paskudny:) z ustawieniem nie będzie problemu bo to akurat mechanika u którego dość długo wszystko robię . Postaram sie te logi dzisiaj wieczorem porobić albo jutro z rana bo zaraz do roboty trzeba spadac;) a co do tego odpalania to zaczęło sie po wymianie czujnika tylko z tym ze wcześniej nie miałem odpowiedniego do swojego modelu (zamontowany kolor niebieski) i grzało mi swiece nawet jak silnik był nagrzany to wtedy nawet dobrze odpalał.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: vwir »

Podejrzewam, że problemem jest nie tyle grzanie świec ile dawka paliwa. Odepnij bezpiecznik od grzania świec (o ile się nie mylę to jeden z tych które masz na klemie akumulatora) albo po prostu odepnij świece żarowe. Wtedy zobacz, czy nadal przy odpiętym czujniku będzie dobrze odpalał. Jeśli tak to problemem jest układ wtryskowy. Przy odpiętym czujniku podawana jest znacznie większa dawka paliwa, niż z podpiętym czujnikiem. Remont pompy robiłeś u kogoś, kto się w tym specjalizuje? Co dokładnie zostało zrobione?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

vwir, log 001 pokaze jaka jest ustawiona dawka, do tego zawsze mozna adaptacje kanalu 05 zrobic, maly zakres, ale pomoze to pewnie tylko przy odpalaniu na cieplym silniku, co ciekawsze po regeneracji pompy nie powinno miec to miejsca...


ps. Mozna sprobowac zrobic tak: przed rozruchem silnika, zimnego i pozniej cieplego, wlacz logowanie grupy 005 i 001 tak zeby w logu zapisywala sie caly czas aktualna wartosc dawki paliwa i zapamietaj w ktorym momencie auto odpali, jezeli db rozumuje, to na podst. dawki startowej w 005 bedzie mozna zobaczyc od jakiej wartosci obrotow i jaka ilosc paliwa daje pompa podczas rozruchu silnika...Ale to tylko moje gdybanie :-D
Michal
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kri591 »

Mam nadzieje ze dobrze to zrobilem :)

Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/kri591_88531.html
Grupy: 003,003 - http://vaglog.rtnet.pl/kri591_88521.html
Grupy: 004,004,004 - http://vaglog.rtnet.pl/kri591_88522.html
Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/kri591_88523.html
Grupy: 005,005 - http://vaglog.rtnet.pl/kri591_88524.html
Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/kri591_88525.html

Ogolnie to normalne ze jak wchodzę w basic settings to miga mi kontrolka od swiec?

vwir, tak u mnie w mieście sa 2 zaklady i wybralem lepszy zresztą ten mój mechanik mi go polecił bo mowi ze zawsze u niego robi i nigdy nic sie nie dzialo.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

kri591 pisze:Ogolnie to normalne ze jak wchodzę w basic settings to miga mi kontrolka od swiec?


Normalne.


W logch jest niezly misz-masz :-D Wartosci w dynam 003 nie podobaja mi sie, widac, ze przeplywka tnie juz od 3000, oczywiscie z odpalaniem nie ma to nic wspolnego, ale na wszelki wypadek sprawdz filtr powietrza i wszystkie wezyki podcisnienia lacznie z klapa gaszaca-sprawdz czy sie otwiera. Jezeli chcesz podrazyc temat przeplywki to zrob log dynam 003+011, czyli auto toczy sie, 3 bieg i od 1500obrotow pedal w podloge do 3500tys.

Popraw log 007, lacznie, tak jak napisalem wczesniej, maja byc 4y logi: 1. silnik po nocy 007 + instrumenty 003 2. silnik rozgrzany 007 + instrimenty 003. Teraz logowales grupe engine, wychodzisz z niej i wchodzisz do intrumentow.

Do tego zrob log 005 + 001 tak jak napisalem post wczesniej.
Michal
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kri591 »

To moj pierwszy raz z logami:) wlasnie w tym problem ze nie moge zrobić grupy 001 i 005 bo jak wlacze basic settings i wejde w te bloki to nic tam nie mam. dlatego robilem wszystko co sie dalem:P

I od razu jutro spróbuje z tym Twoim gdybaniem :)
ODPOWIEDZ