Rozrząd - wymiana, części

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: DzieX »

Zadzwoń do ASO i zapytaj jak chcesz na oryginalnych.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Pendzik »

Wymiana kompletnego rozrządu na oryginalnych gratach kosztowała mnie coś kolo 1000 zł (graty ok. 800 zł)
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: SebaR »

Dzięki za info. Do ASO dzwoniłem, zaśpiewali 1450 zł za całość. Ale wiadomo jak to w ASO, chciałem sprawdzić wiarygodność mojego mechanik. Wymiana wyszła mnie 1030 zł (oryginalne seatowskie części) + płyny.
Także jest spoko
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: DzieX »

Tylko jaki sens? Seat sam z siebie części nie robi. Lepiej poskładać na markowych i taniej wyjdzie. Robić w ASO rozumiem - zawsze to jakaś tam gwarancja, ale robić u pana Mietka na oryginałach z ASO - tego nie rozumiem.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: SebaR »

Sens ma ogromny.
Co znaczy dla ciebie markowy?
Marka to marka każdy element jest jakieś tam marki. Lepszej lub gorszej.
Nazwy nic ci nie powiedzą.
Dla mnie ważne jest iż rekomendowany przez Seata - producenta.
A robocizna. No cóż bardziej ufam tzw mojemu panu Mietkowi niż panom w ASO.
A co to gwarancji.... hmm.
To nie Europa tylko Polska kolego.
Jak ci pierdylnie to możesz się poskarżyć co najwyżej w programie TURBO KAMERA.
ASO znajdzie ci tyle wytłumaczeń że nie podskoczysz i co najwyżej polubownie ci go naprawią za połowę ceny.
No chyba że wejdziesz na drogę sądową, i zatrudnisz armie rzeczoznawców, jeśli masz chęć, czas i siły na to.
Nie wierze w Polskie gwarancje. Za dziki to kraj.
A poza tym jak się mechanik zatrudnia w ASO to jest od razu ekspertem nieomylnym?
Pan Mietek się zna i ja go dobrze znam wiec jego gwarancja jest dla mnie bardziej wiarygodna niż ta dawana w ASO.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: migacz1981 »

SebaR pisze:Nie wierze w Polskie gwarancje. Za dziki to kraj.
A mnie ASO mercedesa wymieniło oba przednie wachacze drażki kierownicze gumy i łączniki stabilizatora za darmo i to przy przebiegu 140k.Także nie pisz że w polsce gwarancja jest wirtualna,bo jak zmieniasz wszystko zgodnie z zaleceniami producenta to serwis nie może wykręcić się sianem a jak raz naprawiasz w ASO a raz u Zdzicha w garażu bo serwis ma drogo to później możesz miec pretensje do całego świata i pokazywać się w szukających taniej sensacji programach
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: SebaR »

Tak na marginesie to z tego co w tych tanich programach widzę to raczej zawsze jest klient kontra ASO lub producent, a nie klient kontra pan "Zdzichu", ale nie w tym rzecz.

Nie przekonasz mnie do wiarygodności polskich serwisów na postawie twojego zdarzenia.
Za dużo osobiście z tą tematyką (wszelakich serwisów PL) miałem do czynienia i wyrobiłem sobie zdanie.

A że tobie wymienili za free, cieszę się bardzo.
Tylko pytanie dlaczego te elementy tak szybko się zużyły. Ale w sumie się nie znam i mnie to zbytnio nie obchodzi.

A co do cen w ASO to masz rację. Liczą sobie bardzo dużo, a usługa jest dokładnie taka sama jak w innych warsztatach, tu i tam też pracują mechanicy.

Wymiana rozrządu czy to u Zdzicha czy w ASO wygląda chyba tak samo więc pytam dlaczego w ASO mają droższą roboczogodzinę? To wynika z doświadczenia ?

Kupując nowy samochód lub biorąc w leasing jesteś skazany na ASO i uiszczanie corocznego myta w postaci "przeglądów" bo inaczej gwarancję stracisz. Ale to gwarancja producenta.
Przy starszych furach masz wybór, ale to już nie gwarancja producenta tylko serwisu ASO.

Wiec za co się płaci więcej?
Chyba za komfort psychiczny i tą "ASO-gwarancję".
A z drugiej strony 1L też serwisujesz w ASO, no cóż jeśli tak to podziwiam.

Reasumując:
Moja decyzja, mój wybór, moja kasa i moje Toledo.
Auto śmiga na oryginalnych częściach, że aż serce cieszy.
Pan "Zdzichu" wymienił i zarobił. Zrobił to dobrze.
ASO nie zarobiło bo oferta była wręcz lichwą. Pewnie też zrobili by to dobrze, tyle że dużo drożej. I jak to z reklamy wynika, skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: migacz1981 »

SebaR pisze:A z drugiej strony 1L też serwisujesz w ASO, no cóż jeśli tak to podziwiam.
Poniekąd,bo kupuje częście w ofercie STOCK za śmieszne pieniądze,
SebaR pisze:ASO nie zarobiło bo oferta była wręcz lichwą. Pewnie też zrobili by to dobrze, tyle że dużo drożej. I jak to z reklamy wynika, skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.
Różnica jest taka że ASO też pracują mechanicy tylko oni byli szkoleni albo w fabryce albo przez człowieka który w tej fabryce pracował poza tym ASO ma dostep od razu do wszelkich nowinek jeżeli chodzi o obsługe danego modelu i niestety ale musi słono za to płacić oddając do nich auto masz pewnośc że zastosowane części są zgodne z ich technologią o ile zgodziłeś się na ich sposób naprawy ;-) ,bo jak wszędzie możesz przuyoszczędzić.Ja do tej pory miałem do czynienia z ASO merca i subaru,oba warsztaty mają b.dużą renome i to nie tylko w swojej okolicy do Mercedesa M Wróbel i MTS Subaru Dzierżoniów przyjeżdżają ludzie nawet z Warminsko Mazurskiego
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: DzieX »

SebaR pisze:Auto śmiga na oryginalnych częściach, że aż serce cieszy.


Efekt placebo. Tak samo śmigałoby na innych częściach, które nie są z dolnej półki.
Nie wiem, ale ja uznaje kupowanie części w ASO, gdy są albo tańsze niż gdzie indziej ( :lol: ), albo nie są dostępne gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 22:36 przez DzieX, łącznie zmieniany 1 raz.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Sony »

Panowie apeluję o zakończenie dyskusji nie na temat, w przeciwnym wypadku czekają nagrody niespodzianki :569:
ODPOWIEDZ