Kopcenie w dieslu

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
czarneckil
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2012, 20:02

Kopcenie w dieslu

Post autor: czarneckil »

U Witka pierwszy termin wolny to końcówka czerwca, znajomy mi polecił gościa w okolicach Płocka, zadzwoniłem , pojechałem i zrobił od ręki. Zajmuje się tym na co dzień wcześniej pracował jako elektronik w skodzie, jeżeli ktoś by chciał to polecam jego usługi w przeciwieństwie do tej ekipy z Mińska Maz. kontakt mogę podać na priv.


Przez ostatni czas zrobiłem kilku dziesięciokilometrowe testy spalania, oto moje obserwacje:

Teraz na trasie :
- przy 80 km/h spalanie 3,4l
- przy 90 km/h spalanie 3,8l
- przy 110 km/h - spalanie 4,4 l
- przy 120 km/h - spalanie 4,7l
- w mieście (warszawa, korki) z klimą - spalanie 5,5l/100km

Wszędzie jazda była spokojna bez zbędnego pedałowania. W końcu jestem zadowolony z seata.
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

Kopcenie w dieslu

Post autor: bart111 »

Dobrze że ogarnąłeś temat ;-)
Niestety u Witka terminy napięte, ale myślałem że z taka poprawką to Cię jakoś w grafik wciśnie.
Pamiętaj żeby takie tematy ogarniać w pewnych miejscach, a coś takiego jak w Mińsku To omijać szerokim łukiem, bo pomimo pozornych oszczędności może się to skończyć dużo większymi wydatkami.
Mówiłem że jeszcze z Tolka będziesz zadowolony ;-)
Obrazek
damian9o
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2012, 14:21

Kopcenie w dieslu

Post autor: damian9o »

Koledzy zauważyłem że teraz gdy jest dosc gorąco mój Tolek zaczą puszczac czarna chmure dymu podczas gwałtownego wciskania pedału , wczesniej tego nie zaobserwowałem. Samochód jest po programie od 3 miesięcy. czy to wina tego ze IC jest nie zmieniony ? mam sie czum martwic?
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

Kopcenie w dieslu

Post autor: bart111 »

Na pewno w takich temperaturach będzie się gotował i nie masz się co przejmować. Musiałbyś zmienić IC na większy i problem zniknie. Chociaż nawet u mnie z BPX'em przy takich temperaturach zdarza się czarną chmurę zobaczyć ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Kopcenie w dieslu

Post autor: vwir »

Wygląda na to, że kopcenie na zimnym silniku w moim AHF zostało opanowane. Jak go kupiłem to miał problem z paleniem na ciepłym silniku i ktoś to próbował naprawić zmieniając soft. Tylko nie wiem czemu wgrał sterownik od silnika ALH... Wgranie oryginalnego sterownika z AHF (i przy okazji delikatny chip) rozwiązało problem. Jeszcze muszę trochę potestować (dymienie było tylko na zimnym silniku) ale wygląda na to, że już jest ok :D
bialy23
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2014, 18:41

Kopcenie w dieslu

Post autor: bialy23 »

Witam,ostatnio zauwazyłem znaczne ubytki oleju w swoim tolku,dolalem 1l w ciagu 2 miesiecy. Co to moze byc bo martwi mnie to cholernie,dodam,ze przy wcisnieciu gazu mam czarną chmure za soba przez ok.3s.
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

Kopcenie w dieslu

Post autor: Bartosz_n »

bialy23, post trochę nie w tym miejscu ;-)
1litr na 2 miesiące hmmm dużo to nie mówi . nie którzy przez taki okres robią 20 tyś km więc litr dolewki na tyle km to nic .
Nie masz wycieków ? Dymi na niebiesko ? Brakuje mocy ?
nionio9449
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 07 gru 2014, 19:05

Kopcenie w dieslu

Post autor: nionio9449 »

Witam, może podpowiecie co warto byłoby sprawdzić bądź ustawić w moim 1.9 TDI AFN 110, silnik ogólnie odpala dobrze (bez względu zimy czy ciepły), lecz gdy jest zimny mam wrażenie jakby falował i przerywał (po obrotomierzu tego nie widać), gdy nagrzeje się zaczyna klepać trochę, przy przyspieszaniu z pełnym butem zostawia mega czarną chmurę za sobą(ciągnie bardzo dobrze) i wyczuwalne są mnimalne drgania-szarpnięcia na 4 i 5 biegu przy pełnym bucie. :-/
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kopcenie w dieslu

Post autor: szymekgd »

nionio9449, zloguj 003, 001 i 011
Michal
nionio9449
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 07 gru 2014, 19:05

Kopcenie w dieslu

Post autor: nionio9449 »

Znalazłem chwilke czasu właśnie i zlogowałem to o co prosiłeś szymekgd,

Obrazek
ODPOWIEDZ