[1M] Głośniki - pytania/problemy

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
barthez1184

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: barthez1184 »

Panowie mam problem cewka mi padla w twitterze w moim tolku skad wziac glosniczek Blaupunk3B0 035 411B patrzylem na allegro ale nic nie znalazlem a zalezy mi zeby miec takie same wszystkie jak ktos by mial sprzedac to prosze o odpowiedz ewentualnie jak cos to dam numer tel i sie dogadamy Pozdrawiam
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: OMEGA »

Black gold
agamiarz

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: agamiarz »

U mnie też już pojawia się problem z charczeniem głośników. Czy mocniejszym basie przy około 20 (poziom głośności na oryginalnym radiu AURA) charczą niemiłosiernie. Dokładnie charczą plastiki w drzwiach ale myślę, że jest to wywołane przez głośniki (jak się mylę proszę mnie poprawić bo wątpię w to, że nagle plastiki zaczęły w drzwiach skrzypieć). Też myślę nad wymianą głośników w wakacje i przy okazji wygłuszenie drzwi.
Zauważyłem jednak,że przy oryginalnych głośnikach tych dolnych jest złącze/gniazdo zarówno do głośników wysoko i niskotonowych (odłączenie niskotonowych/basowych powoduje, że nie działają te górne wysoko-tonowe). Czy jak kupi się nowe głośniki to idzie jakoś zakombinować, żeby te górne też działały?
Jestem w tym trochę zielony wiec proszę o wyrozumiałość. Nigdy audio u siebie nie zmieniałem :-P
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: ilek8822 »

Proponuje wygłuszyć drzwi. U mnie w obywdwóch Toledach trzeszczało od kierowcy i lusterko trzeszczy. Co do nie działania wysokotonowego to dzieje się tak dlatego że główne zasilanie idzie do woofera a jak go odłączysz to automatycznie się gwizdek odłącza.

W każdym razie proponuje wygłuszenie drzwi i zobaczenie jak będzie po tym. Jak będziesz zmieniał głośniki to wpierw radio zmień bo audio gra jak jego najsłabsze ogniwo.
agamiarz

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: agamiarz »

No właśnie mówiąc szczerze to nie chciałbym radyjka zmieniać z seryjnego. Odpowiada mi taki wygląd deski rozdzielczej jak mam teraz. Zauważyłem też, że zaczęło się to wszystko nasilać (to całe trzeszczenie) po tym jak jeden głośnik (średnio-tonowy z przodu od strony pasażera ) przestał działać. Najpierw strasznie trzeszczał a później odmówił współpracy. Możliwe teraz daje więcej mocy na pozostałe głośniki. Sam nie wiem. Za wygłuszenie drzwi na pewno się wezmę w wakacje bo wtedy planuje zrobić uszczelki w drzwiach po powoli zaczyna się znany problem cieknięcia przez drzwi
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: DzieX »

Lepiej rób to jak najszybciej (uszczelnienie).
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
agamiarz

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: agamiarz »

A ja mam pytanie z innej beczki. Przy rozkręcaniu drzwi/boczków znalazłem takie gumowe ringi. Nakłada się je na głośniki i po założeniu boczków przylegają do nich żeby dźwięk szedł do maskownicy a nie rozchodził się po całym boczku. I takie pytanie jak to się może fachowo nazywać :-) bo chciałbym sobie takie coś dokupić (może ktoś z forum zechciałby mi odsprzedać).
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: ilek8822 »

Guma na głośnik, gumowy dystans na głośnik. Gdzieś się u mnie to walało jutro poszukam i dam Ci znać na PW .
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: kri591 »

Witam:) co myślicie o takim zestawie do tolka? http://www.portel.pl/ogloszenia.php?id_ogl=378937
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: ilek8822 »

Jeśli wylądują pod seryjnym radiem nie oczekuj rewelacji. Ogólnie uważam że seria w Tolkach jest niezła. Najbardziej zalecałbym wpierw wygłuszenie drzwi i zmiane seryjnego radia. A jeśli będzie niezadowalająco wtedy udeżyłbym w inne głośniki.
ODPOWIEDZ