[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kornat »

jacekruf, światełko Ci w tych drzwiach świeci? Jak nie to krańcówa (inaczej mikrostyk)
jacekruf
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2012, 15:38

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jacekruf »

Światełka są ok, pilot jest ok chociaż jak nacisne zamykanie raz to auto się zamyka, po 2s wcisne jeszcze raz to centralny stuka i otwieraja sie drzwi pasażera, po wcisnieciu jeszcze raz w odstepie 2s jeszcze raz siś zamyka centralny za trzecim razem pilot przestaje dzialac na 10s. Sprawidziłem vag-iem i mam takie błędy:
- 1038 Ochrona terminczna centralnego zamka
- 943 ogrzewanie lusterka strona kierowcy
- 944 ogrzewanie lusterka strona pasażera
- 912 włącznik elektryczny szyby przód ledy E40
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

jacekruf, Co do nie działania centralnego z zamka kierowce to możliwe że padł mikroprzełącznik w zamku odpowiadający za zamykanie przy pomocy centralnego lub tylko zimne luty.
Na samym dole druga fotka od końca
Z drzwiami pasażera za pewne będzie podobnie, gdzieś na innym forum był taki temat.
A co do błędów
- 1038 Ochrona terminczna centralnego zamka - zapewne za długo dusiłeś tego pilota :D
- 943 ogrzewanie lusterka strona kierowcy
- 944 ogrzewanie lusterka strona pasażera -- przepalone wkłady ? (sprawdzałeś czy grzeją ?)
Black gold
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kornat »

OMEGA, albo ich nie ma wcale :P
jacekruf
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2012, 15:38

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jacekruf »

Update:
Wczoraj wziolem sie za drzwi, ale w wersji z UK blacha pod tapicerka jest przynitowana, ale co tam mysle duzo wiercenia a potem blachowkrety. Rozebralem drzwi dobralem sie do zamka i zgadnijcie.... zamek zgrzany na goraco.... (duzo brzydkich slow) kupilem nowy, zamontowalem i jest cacy. Co do lusterek to nie sprawdzalem jeszcze bo klima padla (climatronic blad 22.1- wymiana czujnikia wysokiego cisnienia F118) i chlodzenie tylkow mojej rodziny jest wazniejsze niz ogrzewanie lusterek gdy na dworze jest 30 stopni.
Takze podsumowujac jezeli chodzi o naprawy we wlasnym zakresie to wersja auta UK sucks i jest robiona tylko pod katem ASO.
Sorki za brak pl zakow ale windows w pracy jest tez UK :)
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

jacekruf, Yyyy to dziwne, raczej ktoś wcześnie się dobierał do tych drzwi, blacha powinna być na śrubach nawet w uk a zamek jest do niej przymocowany na uchwycie przy blasze na bolcach (chyba zgrzane do blachy) uchwyt do zamka przymocowany nitem.
Black gold
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: DzieX »

Tak sie składa, że mam takie auto (UK) i nie mogę potwierdzić tych rewelacji..
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
jacekruf
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2012, 15:38

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jacekruf »

w poniedziek rozbieram tylne drzwi to porobie fotki, nie wiem czemu tak mam ale przednie drzwi byly zanitowane a zamki nierozbieralne. Za to klima chodzi i jest dobrze, drzwi nie uciekna a z pilota sie zamykaja.
:-D
polomaski
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2011, 17:12

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: polomaski »

Archarius pisze:@Kornat
Sprawdziłem dziś sposób, który zasugerowałeś, niestety nie działa - jutro może znajdę chwilę, żeby zdjąć plastiki i zobaczyć na kable.


Mam taki sam problem, jakieś postępy? Czegoś się dowiedziałeś o tej usterce?
pozdrawiam
Polomaski
stachu1804
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2011, 11:07

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: stachu1804 »

mam takie pytanie mam toledo 94rok z centralnym zamkiem...chcialem podlaczyc do niego pilota ktory kupilem na allegro, jesli chodzi o elektryke to jestem zupelnie blady:/...moze ktos by mi pomogl jak to podlaczyc.....pod tylniimi siedzeniami znalazlem skrzynke na ktorej ktos flamastrem napisal toledo e 12/1995 ....z tego co zauwazylem to jest tam sterowanie centralnego zamka i elektrycznymi szybami
prosze o pomoc
ODPOWIEDZ