[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

marek_igor, niepotrzebnie sie tlumaczysz, sprawa wyglada jak w kazdym sklepie, ktory jest tylko posrednikiem miedzy klientem, a producentem, lub raczej hurtownia...
Michal
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Bartosz_n »

szymekgd, ma w zupełności rację. Przecież nie jest odpowiedzialny za jakość tarcz.
Faktycznie musiała wyjść jakaś tandetna seria.
We wszystkich przypadkach te tarcze są identyczne( ten sam numer serii) ??
Awatar użytkownika
Exotic
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:44

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Exotic »

Myślę, że nikt nie ma pretensji do marek_igor, a taka firma jak TRW powinna dbać o jakość i wizerunek, wymieniać od ręki felerne tarcze. Przecież to nie były najtańsze tarcze. Co do reklamacji, wysłać a auto postawić na klockach nie wiadomo jak długo? hmn... chyba lepiej przetoczyć...
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: marek_igor »

Jak widać wpadki zdarzają się każdej firmie - kolega kupował do Golfa R32 w jakimś sklepie wiercone tarcze ATE i po miesiącu się pokrzywiły. Później załatwiałem mu Zimermanna i ma spokój... właśnie u tego samego kolegi, u którego kupiliście te tarcze TRW
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: DzieX »

Z tym przetaczaniem to sie nie rozpędzajcie. Z tego co wiem wentylowanych tarcz się nie przetacza.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: kuba88w »

DzieX, znajomy w audi przetaczał przednie wentylowane kilka miesięcy temu i do dzisiaj wszystko gitara.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Szymek08 »

Mnie teraz czeka wymiana tarcz z tyłu. Rok temu założyłem tarcze brembo i klocki ferrodo (kupywałem na allegro wię może to jakies podróbki były) ale jakiś czas temu nie odbił mi do końca hamulec ręczny i tarcza się nagrzała jak nie wiem co i chyba ją szlak trafił bo jak ściągnąłem koło i kreciłem tarczą to co chwila dotyka klocka, puszcza dotyka i tak w kółko. Dziś rano to nawet jadąc na pierwszym i drugim biegu przy opuszczonej szybie słyszałem jak ociera. od jakiegoś czasu coś mi piszczało jak hamule się rozgrzły coś piszczało. Teraz wiem co. Tym razem zakupię tarcze i klocki ATE (po zniżkach w Focie tarcze 74zł/szt. klocki 100 zł/kompl.)

[ Dodano: 2012-06-13, 07:07 ]
A mam jeszcze takie pytanie do szanownych kolegów. Tym razem chodzi o hamulce przednie a dokładniej o montaż klocków hamulcowych. Jak w zacisku montujemy klocki przed założeniem to ten zewnętrzny dzięki tym blaszką trzyma się nieruchomo - i tak powinno być ;-) Ale jak wkładałem ten wewnętrzny klocek to jak wcisnołem go w tłoczek to zaraz się odchylał (jakby te blaszki źle trzymały) I tu moje Pytanie czy tak ma być czy powinien też sztywno siedzieć) Pytam bo jak hamulce się rozgrzeją to popiskują (jak na hamulec nacisnę to piszczenie ustaje, dodam że tłoczek chodzi prawidłowo) I wydaje mi się że ta część klocka która odstaje popiskuje. Z góry dzięki za odpowiedzi.

[ Dodano: 2012-06-13, 08:54 ]
W i jeszcze jedno - Jaka jest minimalna grubość okładziny klocka hamulcowego z przodu??? u mnie jest 5mm i tak się zastanawiam czy to już czasem nie jest ich koniec....
invisible9
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:14

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: invisible9 »

Nie wiecie czy klocki na tył były montowane w jednym rozmiarze/rodzaju? Chcę uniknąć złego kupna, żebym potem nie musiał wymieniać. I jeszcze jedno jaki płyn hamulcowy polecacie i w jakiej ilości?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Sony »

invisible9, w Twoim przypadku klocki na tył będą miały zapewne 232mm.

Jaki masz silnik ?

Płyn hamulcowy polecam taki: http://pro-choice.pl/rbf-660-05l-p-31.html <zygi>

Do normalnego użytkowania jednak ten w zupełności wystarczy: http://pro-choice.pl/dot-51-05l-p-32.html ;)
invisible9
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:14

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: invisible9 »

Tak myślałem o Motulu tylko nie wiem czy w moim mieście będą mieli, kupiłbym w necie z klockami ale żeby nie było, że będe musiał wymienić troszkę strach. Czyli 0,5L starczy?

Silnik to 1.9Tdi 81KW AHF
ODPOWIEDZ