[ALL] Szyba przednia / tylnia

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: szymekgd »

A czym sie charakteryzuje, wg. vinu u mnie tez takie siedza?
Michal
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: jakub_bb »

no właśnie szkoda, że w toledo nie ma szyby z filtrem UV, jestem teraz na etapie wymiany szyby i w poniedziałek będę ją wymieniał w ASO Seat Komot. I też bardzo ubolewam, że jak się ma czujnik deszczu to nie mogę mieć dymionego paska z góry :-/ a już miałem nadzieję...
Awatar użytkownika
Maestro_86
Forumowicz
Posty: 574
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:40
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Kielce

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: Maestro_86 »

jakub_bb, Jest jakaś firma w Krk która robi szyby pod zamówienie i jak sie pytałem kiedyś to mi powiedzieli dopłaty 50zł za zielony pasek słoneczny bez względu czy z czujnikiem czy bez. I pytałem właśnie o brązowy reflex jak to jest w Oplu i facetka powiedziała że nie wie ale raczej będzie taka możliwość tylko dłuższy termin oczekiwania.

[ Dodano: 2012-05-26, 11:12 ]
migacz1981 pisze:
CandyCane pisze:Obawiam się tego koloru zielonego.
Kolor zielony to nic innego jak szyba A-termiczna właśnie tak nazywana przez szybiarzy.


A-termiczna to właśnie Z filtrem UV co w Seatach nie szło. Przeważnie są to tylko przednie szyby w autach tej klasy. Piękna sprawa bo jak słońce świeci to odbija i nie grzeje gorącem.
Fuck false, true love, and enjoy life ! ;
Moja Seacina :) http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4758
I Audiczka... http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=7432
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: jakub_bb »

Maestro_86, no tak ale wiesz, wymieniam szybę z ubezpieczenia szyb, a że mam oryginalna to mogę wymienić ją na oryginał więc odstawiam auto do Seata :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: szymekgd »

Maestro_86 pisze:Piękna sprawa bo jak słońce świeci to odbija i nie grzeje gorącem.


Przeciez filtr UV tylko wycina waskie pasmo szkodliwe dla wzroku?
Michal
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: bartekmk »

jakub_bb, a gdzie masz ubezpieczenie? ja mam axe i tam jest 10% wkladu na wymiane przedniej bezgotówkowo w nordglassie. mam wypiaskowana i porysowana i zastanawiam sie czy jakos jej nie dobic i wymienic z ubezpieczenia.. ktos juz probowal tak? jakies rady?
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: jakub_bb »

bartekmk, ja mam dokupione ubezpieczenie szyb do AC 100zl to kosztuje w Allianz, bez żadnych wkładów własnych, miałem właśnie mocno wypiaskowaną szybę i 2 odpryski taki miekro więc je poprawiłem, żeby było pęknięcie i zgłosiłem szkodę. Szybę wycenili z robocizną na 907zł brutto i tyle mi chcieli dać do ręki, ale ponieważ miałem oryginalną szybę to mogłem wymienić na oryginał. W ASO mi powiedzieli, że szyba będzie spokojnie raz droższa więc powiedziałem żeby mi ją wymienili bezgotówkowo i niech się sami z tymi pieniędzmi bawią. Ja oddałem auto podpisałem pełnomocnictwo i na drugi dzień odebrałem auto z nową szybą. Także jestem zadowolony :)

W sumie mogłem zabrać kasę i wymienić na zamiennik bym był kilka zł do przodu, ale tak mam oryginalna :)

Także jak masz ubezpieczone szyby to ją popraw i zgłoś, że kamień poleciał 10% to nie tak dużo a nowa szyba to jest coś pięknego ;-)
Komfort jazdy bez porównania nie mówiąc już o tym, że wycieraczki się znacznie mniej zużywają ;-)
Awatar użytkownika
Maestro_86
Forumowicz
Posty: 574
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:40
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Kielce

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: Maestro_86 »

A przy okazji jak macie z tym styczność to wiecie. Nie będę zakładał nowego tematu. Przy ubezpieczaniu szyb robią jakieś zdjęcia? Bo zastanawiam się nad tym a mam kilka większych odprysków do tego jest wypiaskowana co mnie drażni przeważnie jadąc pod słońce...
Fuck false, true love, and enjoy life ! ;
Moja Seacina :) http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4758
I Audiczka... http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=7432
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: jakub_bb »

Maestro_86, ja przez pierwszy rok kupiłem AC a na drugi rok do AC dokupiłem autoszybe, zdjęć nikt nie robił bo robili jak kupowałem to pierwsze AC, ale już wtedy miałem poniszczoną szybę.
Generalnie zadzwoń powiedz, że chcesz kupić ubezpieczenie szyb, jak będą chcieli oglądać i odmówią to trudno, a jak przejdzie to gitara, byle przy zgłaszaniu szkody było ewidentne uszkodzenie szyby :)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: DzieX »

Robią.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ODPOWIEDZ