Kupujemy Laptop/Netbook

Luźne gadki o wszystkim
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: DzieX »

Napęd zew. ma się nijak do jakości laptopa..
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: dude88pl »

http://www.electro.pl/produkt-Notebook_ ... escription takie cos mi na innym forum polecili
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sznurek
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 10 lip 2011, 21:58

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: Sznurek »

Witajcie :)

Potrzebuje pomoc w wyborze Netbooka który ma służyć do office, internet. odsłuch muzyki. etc.

Czytam i czytam i nie wiem co zakupić
Wypatrzyłem takie oto dwie szt. :

- ASUS Eee PC X101CH-BLK053S : http://allegro.pl/asus-eee-pc-x101ch-2x ... 65724.html
- Asus Eee Pc 1015BX-WHI156 http://allegro.pl/bialy-asus-eee-pc-101 ... 42104.html

Czy może jeszcze coś innego polecicie ?

Jak spisuje się Windows Starter ? :-?
Obrazek
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: marek_igor »

Sznurek, ja używam właśnie asusa, ale 12 cali, model to Eee PC 1101 NA
procek Atom dwurdzeniowy 1.33 (te 1.66 GHz są często jednordzeniowe)
Ram 2GB

ale 10 cali dla mnie za mały, ten co posiadam jak dla mnie ideał.
Jak był młodszy, bateria trzymała mi przy siedzeniu na necie itd, 7 godzin !!!

To jest w tych Asusach super sprawa - bateria i cichy wydajny wentylator.

Nie wiem jak te modele które podałeś w linkach, bo ja spotkałem się z takimi wersjami okrojonymi, np bez Wifii, 1GB ram bez możliwości rozbudowy, oraz jakaś lipna bateria.
Ja kupiłem swojego w Austrii za 170e

A windows 7starter to konkretna lipa. Nie da sie nawet tapety zmienić, więc lepiej kupić bez windowsa taniej i wgrać samemu :)

Dziewczynie kupiłem Netbooka 10 cali SAMSUNG, nie pamietam , jaki model dokładnie z tym że starszy już, procek Atom jednordzeniowy 1.66 GHz, RAMu było 1GB, to dołożyłem mu drugą kość. Standardowo czytnik kart Wifii, bluetooth itd :)
bateria niestety gorsza jak w Asusie, ale wykonanie bardzo solidne i też fajny sprzęcik godny polecenia.
Także ja bym brał pod uwagę te dwie firmy :)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, 21:41 przez marek_igor, łącznie zmieniany 2 razy.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: szymekgd »

A ja do asusa mam awersje, bracki kiedys kupil sobie jakiegos z wyzszej polki, bateria po pol roku juz nie trzymala, do tego poszly porty usb, jedyny atut asusa to pozadna matryca, ale jak wspomnialem tamten kosztowal jakies 6k kilka lat temu, przy sredniej cenie 3k...

Jezeli chcesz uzywac office'a na netbooku to chyba slaby pomysl...
Michal
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: DzieX »

To nie jest kwestia asusów tylko wyświetlaczy ledowych.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: marek_igor »

no tak, faktem są te wyświetlacze Ledowe o których zapomniałem.
Vo do jakości asusa to też kiedyś zwątpiłęm jak dziewczyna 3lata temu kupiła laptopa za ponad 3tys, w ciagu 2 miesiący był 2 razy na gwarancji, oprócze tego ma tragiczny wentylator który non stop chodzi prawie na najwyższych obrotach (od nowości) prawie nigdy się nie wyłącza jego głośność jest wręcz tragiczna, , bateria padła po pół roku...itf
ale jak kupiłem mojego obecnego neetbooka, w sumie miał byc do sprzedania, ale tak mi się spodobał, że sprzedałem dużego laptopa i zostawiłem sobiw 12' Asusa.
Także jestem baaardzo zadowolony i widocznie nie jest to kwestia firmy tylko danego modelu.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: szymekgd »

Ja mialem acera, w zeszlym roku kupilem lenowo i nie jest zle, matryca srednia, klawiatura tez, brakuje hdmi, ale za 1200zl to nie moge narzekac, :mrgreen:
Michal
Awatar użytkownika
Sznurek
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 10 lip 2011, 21:58

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: Sznurek »

No to zrobił mi się mętlik w głowie .

Ogólnie też posiadam lapsa 17` asusa jedynie co mi padło to nagrywarka, znajomy razem ze mną brał i jemu matryca padła pasy etc. ogólnie jestem zadowolony do internetu czy do gier daje rady z grafiką nie ma problemu :)

No w office kobieta prace chce pisać na uczelnie. i internet, wiadomo czasem wyjazdy wakacyjne by to zabrać można a nie z 17` pomykać i do diagnostyki przy aucie przyda mi się ten netbook.
Obrazek
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: DzieX »

Lenovo, Toshiba, Dell - te marki się liczą moim zdaniem. Chyba, że się coś ostatnio pozmieniało.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ODPOWIEDZ