Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
przemek24
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 22 lut 2012, 18:54

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: przemek24 »

Tak ostatnio dałem sprawdzić zarówno na stacji diagnostycznej jak i u mechanika stan zawiechy + stan poduszek skrzyni i silnika i jest ok , hmmm a skąd metaliczny dźwięk chwilę po rozruchu ? to też dwumas ? bo różne są opinie na ten temat ...
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

sprzegło dwumasowe regenerowane

Post autor: dude88pl »

panowie tu zakładam temat gdyż nie dotyczy toledo a peugeota mojego brata.
otóż ma do wymiany sprzęgło z dwumasą w PEUGEOT 307 2.0HDi 110km i najtańszą cenę za nowy komplet zaoferował nasz forumowy dostawca części :mrgreen:
znalazłem jednak sprzęgła regenerowane przez wyspacejelizowaną firmę w cenie 1200zł za sprzęgło kompletne + dwumasa (trzeba dokupić tylko łożysko oporowe żeby było nowe)

I MOJE PYTANIE BRZMI: CZY KTOŚ MIAŁ DOCZYNIENIA Z SPRZĘGŁEM REGENEROWANYM I DWUMASĄ??? JAK TO DZIAŁA, JAKA WYTRZYMAŁOŚĆ?? NIE INTERESUJĄ MNIE ODPOWIEDZI TYPU SŁYSZAŁEM ŻE.....

z góry dzięki
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: szymekgd »

Moze to byc dwumas, odpalasz na wcisnietym sprzegle?

Nie jestem mechanikiem, ale tak sobie mysle, ze jezeli znajdziesz kogos kto Ci auto odpali, to uzbrojony w drewniany kij od miotly, ew. stetoskop, przykladajac je go do skrzyni/bloku znajdziesz przyczyne stukow.
Michal
przemek24
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 22 lut 2012, 18:54

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: przemek24 »

Na wciśniętym sprzęgle stuków brak , jak puszczam sprzęgło to się zaczynają ( niby książkowe objawy padniętej dwumasy ... ) ale martwią mnie tez metaliczne dźwięki ... hmmm może koło ma takie drgania , że rezonuje na inna część, która wydaje metaliczny dźwięk , sam nie wiem, mechanik stwierdził, że dwumasa pada ... ale wolałem się upewnić ;)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: szymekgd »

Na wciśniętym sprzęgle stuków brak , jak puszczam sprzęgło to się zaczynają


A moze tarcza sprzegla sie konczy lub docisk krzywo idzie, dwumas powinien walic niezaleznie, nie slizga Ci sie sprzeglo?
Michal
przemek24
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 22 lut 2012, 18:54

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: przemek24 »

Przed chwilą byłem się przejechać autem i faktycznie jak wcisnę nagle pedał gazu to czuć szarpnięcie ... sprzęgło się nie ślizga, bierze w tym samym momencie co zwykle, biegi wchodzą dobrze - ale już nie tak idealnie jak np rok temu ( jest jak masełko :) ) , po uruchomieniu silnika teraz nie było słychać metalicznych dźwięków ale było słychać wycie ( niezbyt głośne ale słyszalne w kabinie , dosyć denerwujące ... )
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: Kitaj »

Sproboj się jeszcze rozpędzić tak do 60-65 na 4 biegu po czym wrzuc 3 i pusc sprzęgło. Jak uslyszysz pisk albo łomot to na bank dwumas. Miałem identyczne objawy jak u ciebie, pod koniec to auto podczas gaszenia i zapalania trzęsło sie jakby padaczki dostalo ;-)
przemek24
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 22 lut 2012, 18:54

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: przemek24 »

A miałeś czasem niezawsze jakieś dziwne metaliczne odgłosy lub wycie ? ( może wyć łożysko dociskowe sprzęgła ... )
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: Kitaj »

Były metaliczne odgłosy w sporym stopniu :-)
przemek24
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 22 lut 2012, 18:54

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: przemek24 »

Oki , troche mnie uspokoiłeś :P ok , jakiej firmy kupiłeś zestaw ?
ODPOWIEDZ