[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: maniekmc »

Witam, w wigilię zrobiłem mojemu Tolkowi mały kapitalny.....
Mianowicie, wymieniłem Swiece ze zwykłych już przelatanych (45tysi), na nówki "platyny BERU", dosyć że w ch....j kasy kosztowały, to jeszzce zwiekszyło mi się drastycznie spalanie o ok 1.2L na 100km, wymieniłem również przewody na Beru. Zaznaczam że ciepłta świec została zachowana- takie samę parametry co z oryginałach, istnieje równiez fakt że po tej wymianie mój Tolo stał sie bardziej żywszy spod swiateł, ale bez przesady.
Moje pytanie brzmi- k....a dlaczego aż o tyle skoczyło??????
Ostatnio zmieniony 09 mar 2011, 20:47 przez Ahrefs [Bot], łącznie zmieniany 2 razy.
[center]Obrazek[/center]
SAGAL

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: SAGAL »

odwieczne prawa natury ;] a tak serio podłacz pod komputer i zobacz co się dzieję :)
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: kristof »

to ile Ci pali teraz a ile palił?
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: gurszczak »

kristof, cos ostatnio pisał ze 12,2L/100km hehehehe :D to teraz ma niezle spalanie dopiero. :D :D :D
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: kristof »

Iberia dla silnika 1.8 20V podaje srednie spalanie w cyklu miejskim 11,5 wiec 12-14 w korkach moze sie zdarzyc na luzaku
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: maniekmc »

No w korkach to nie liczę spalania, bo musiałbym go sprzedać jak bym sobie to uświadomił, ale w trasie jarał mi ok 6.7, a teraz 8, prędkości zbliżone, no teraz może ciut większe, ale max o 20km/h
[center]Obrazek[/center]
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: DENEBO »

maniekmc
Jaki masz silnik ??
Ja też miałem małe cyrki z silnikiem po zmianie świeć zapłonowych ! Mianowicie - nierówne falujące obroty, ogólnie niestabilna praca silnika... I świece kupiłem dobre zgodne ze specyfikacją. Lecz w silniku 1.6 AKL jest jeden zasadniczy problem.
Aby wymienić wszystkie świece trzeba zdemontować kolektor ssący :571: masakra.
Prawdę powiedziawszy sądziłem że mechanik dał d..y i źle mi coś złożył i gdzieś ciągnie lewe powietrze... :572:
Parę dni temu sprawdzałem poziom płynów, oleju itp pierdołków i zauważyłem że jeden wężyk podciśnieniowy ( przy przepustnicy ) jest nie podłączony i wisi luźno.
Po założeniu przewodu, silniczek pracuje jak pszczółeczka :mrgreen:

To sie nazywa przypadek hihihi :570:

Pozdrowionka

Co do zużycia paliwa to sie nie zwiększyło ani nie zmniejszyło, ale za to jakoś lepiej sie jeździ ( a jutro wyjazd do Poznania )
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: maniekmc »

Ja mam silnik 1.8 20V AGN, u mnie do wymiany świec zdejmuje się tylko osłonę silnika i nic więcej, bardzo dobry jest dostęp, do przewodów również, dlatego ja niczego więcej nie rozbierałem- a fakt faktem chodzi ładnie i równo i ciszej i żywiej.
Dzisiaj pytałem kumpla z Saba, który też założył platyny i też mu spalanie wzrosło, może gdybym założył zwykłe....?? Ale co mi tam, benzyna tanieje :lol:
[center]Obrazek[/center]
korsarz717
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2009, 18:54

Wysokie spalanie,co moze byc przyczyna???

Post autor: korsarz717 »

Witam.Jestem nowy na waszym forum.Prosze o pomoc i odpowiedz co moze byc przyczyna wysokiego spalania w Toledo 1.8 monowtrysk 93r.Auto jest w pdstawowej wersji bez klimatyzacji.W jezdzie miejskiej spala mi 14-15 litrow benzyny i to przy bardzo delikatnej jezdzie, w trasie okolo12l.Sprawdzilem juz wszystkie czujniki,wyczyscilem wszystkie styki,nic nie pomaga.Myslalem nad podlaczeniem do komputera ale nie moge nigdzie znalezc zlacza diagnostycznego.Nadmienie tylko ze zostal zdemontowany katalizator,i zalozono Strumienice-czy to moze byc powodem takiego spalania?Prosze o pomoc,bo nie wyrabiam juz na benzyne. : :566:
mario 78
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 21 paź 2009, 06:24

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: mario 78 »

a sonda przy okazji nie została usunięta/ uszkodzona ??
-----------------------------------------------------------
www.vaglublin.pl
ODPOWIEDZ