zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: OMEGA »

bart111 Bo jak wiadomo: nie po smarujesz nie pojedziesz!
Np. ori gumy stabilizatora są pokryte jakim smarem (biały?) lub silikonem (smar silikonowy). Poliuretana też można by czymś takim posmarować i będzie cicho.
Black gold
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: dziubek6 »

OMEGA pisze:bart111 Poliuretana też można by czymś takim posmarować i będzie cicho.


Nie można tylko trzeba, ja u siebie musiałem na grubo nawalić i dopiero teraz jest cisza
1.9 AHF
dawid41333
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2012, 19:52

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: dawid41333 »

witam koledzy!jestem tu nowy i nie chciałem otwierac nowego tematu. Kupiłem toledziaka disela 110 kM. Auto jest z 99 roku i niestety pekła mi sprezyna w lewy kole na amortyzatorze. Chciałbym aby mi ktos wyjasnił jakie rodzej zawieszenia były tam monotwane bo moj toledziak jest bardzo niski (niby wersja sport)po czym ja poznac?we wnetrzu mam sportowe fotele zawieszenie twarde, sprezyny czarne ale maja 4-5 kropek zótych i jedna podchodzaca pod kolor fioletowy(chyba oznaczaja twardośc) halogeny w zderzaku. mam problem z zakupem nowych sprezyn bo nie wiadomo co to jest. po wstepnym wyciagnieciu jednej z nich ma ona mierzona miara od dołu do góry 31 cm. pozdr
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: tony »

dawid41333, regulamin :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
golotheone
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 26 gru 2010, 21:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: OPOLE

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: golotheone »

witam.
od początku.byłem na badaniach okresowych w ASO i pan stwierdził,żę odbojniki tylniego zawieszenia mam już do wymiany.ok,zakupiłem te odboje,skorzystałem z opisu demontażu tylniego zawieszenia i szok!nigdy nie były one wymieniane,ponieważ wszystkie części jeszcze miały wyryty rok produkcji :) ale chcąc odkręcić górne śruby,tak się zapiekły,że odrdzewiacz i inne wynalazki nie chciały wspomóc mnie i ktoś kiedyś próbował już chyba to robić,bo na jednym zdjęciu jest urwany ten cyngiel u góry.ktoś ma pomysły jak to odkręcić i zamontować nowe odboje?
Załączniki
DSC00996.JPG
DSC00999.JPG
DSC01001.JPG
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: szymekgd »

golotheone pisze:ktoś ma pomysły jak to odkręcić


Pneumatem :)

Pan sie wykazal, ale odboje to bardziej element dekoracyjny...
Michal
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: Roxon40 »

szymekgd pisze:ale odboje to bardziej element dekoracyjny...


Jak byłby elementem dekoracyjnym to każdy by to później wyrzucił.

Co do odkręcenia może naciąć w połowie górę żeby tam złapać jakiś śrubokrętem lub czymś twardym płaskim a potem odkręcić tą nakrętką, potem nagwintować i założyć nową nakrętkę
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: vwir »

Odboje to bardzo ważny element. Trzymają osłone amortyzatora. Jeśli odboje masz już do wyrzucenia, to porozwalaj je i złap kluczem zaciskowym bezpośrednio za amortyzator. Tam gdzie złapiesz zniszczysz nieco amortyzator, ale jeśli zrobisz to wysoko, to amortyzator nigdy tam nie pracuje, więc nic złego się nie stanie. Przed odkręceniem nakrętki możesz ją potraktować palnikiem, ale uważaj, żeby nie zagrzać za mocno i nie zniszczyć samego amortyzatora.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: migacz1981 »

vwir pisze:Przed odkręceniem nakrętki możesz ją potraktować palnikiem, ale uważaj, żeby nie zagrzać za mocno i nie zniszczyć samego amortyzatora.
Alternatywą dla grzania jest chłodzenie a wykorzystać możesz do tego chłodziwo w spreju dostępne w Castoramie
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
golotheone
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 26 gru 2010, 21:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: OPOLE

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: golotheone »

kurcze dzięki ludziska,zrobiłem jak Roxon40, napisał,tzn.troszku gwintu pilnikiem potraktowałem i faktycznie złapałem w imadło i odrdzewiaczem psikałem i śruby luzować tzn.odkręcać,zakręcać,odkręcać i zakręcać i tak małymi kroczkami odkręciłem :) tak jak piszevwir, muszą być te odboje bo faktycznie wszystko lata,a druga sprawa auto by siadło strasznie na glebe,a sam mam odziwo wsadzone zawieszenie supersport wraz z czerwonymi sprężynami supersport i siedzi nisko,no i po wymianie tych odboji,autko może z 5mm poszło w góre czego nie widać na 1-szy rzut oka,a odboje od nowości w nim siedziały (12.2001).
Dzięki za poray ;-)
" Na nic koni kupa,
gdy kierowca dupa "

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=6588
ODPOWIEDZ