[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Pan_Samochodzik
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:28

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Pan_Samochodzik »

kolego bicie na kierownicy nie oznacza krzywej tarczy.Jeżeli chcesz to sprawdzic to podjedz do warsztatu niech sprawdzą czujnikiem zegarowym.Koszt 20 zl a wiesz czy to tarcza czy nie.
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: jonson22 »

Pan_Samochodzik, Jeśli jesteś pewien reszty to pierwsze objawy są takie jak opisałem :P
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: rafrut6 »

Panowie jak dla mnie to TRW to dno :-/ i nie warto tego kupować lepiej dolożyc i kupic cos lepszego
http://www.rbauto.eu
POLECAM
:)
Było Toledo ALH 165/350NM
Było S1 -180/400 NM
Jest Toledo 2.3 AGZ 150
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Sony »

Koledzy zapewne przez kolegę marek_igor, jednak on nie ma wpływu na to jakie tarcze producent TRW dostarcza do jego znajomka co prowadzi sklep.

Jednak z lekka odbiegamy od dyskusji.

Ja TRW nie używałem, bo używam ATE, lecz widać po opiniach, że albo trafiliście na chusteczkową partię (szła seria w fabryce taka i tyle) albo po prostu TRW podupada jakościowo.
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: kuba88w »

Exotic, Pan mi powiedział, żebym wysłał swoje tarcze i wtedy gdzieś tam będą rozpatrywać czy tarcza jest krzywa czy nie, czas oczekiwania tak jak pisałem od 2 tyg do 3 mies. a w tym czasie powinienem kupić sobie nowe.... :roll: oczywiście nie mam pretensji do kolegi marek_igor wkurza mnie tylko fakt, że wywaliłem trochę kasy i wałek...

Sorry za OT.

[ Dodano: 2012-05-08, 10:18 ]
A za przetoczenie z tego co wiem u mnie biorą 30 zł od tarczy, z tym, że i tak pewnie po niedługim czasie zacznie się to samo.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

kuba88w pisze:A za przetoczenie z tego co wiem u mnie biorą 30 zł od tarczy, z tym, że i tak pewnie po niedługim czasie zacznie się to samo.


Dlaczego? Teoretycznie tarcza jest 'dotarta" i po przetoczeniu nie powinna sie juz odksztalcic, oczywiscie zakladajac, ze spowodowane bylo to nagla roznica temperatur, a nie np. zle wywazonym kolem, luzem na piascie itp. Ja trw mialem oryginalnie na kolach i b.dlugo wytrzymaly.
Michal
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: kuba88w »

Jak by było koło źle wyważone albo luz na piaście to biło by mi zarówno przed wymianą jak i teraz, na starych tarczach biło ale one były w stanie agonalnym, po zmianie było miodzio do ostatnich dni.

[ Dodano: 2012-05-08, 14:36 ]
aha koła mi wyważali jeszcze przy starych tarczach jak zmieniłem na letnie ;-)
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: lukogi »

ja wymienilem na tarcze brembo i niestety któraś mi bije.chyba dam do przetoczenia bo szkoda kasy. z drugiej strony myslalem ze im takie zgrzanie nie grozi.
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: kuba88w »

Z tymi tarczami to nigdy nie wiadomo, kumpel do A4 kupował renomowanych firm i mu biły, wkurzył się kupił jakieś najtańsze z klockami za 200 zł z przesyłką, zrobił na nich kilka tys. i jedyne co to mu klocki za***iście piszczą ale przynajmniej nie biją.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: marek_igor »

witam, wróciłem na krótko do kraju i widzę dość obszerną dyskusję, która dotyczy chyba mnie. Jedyne co mogę napisać, to to co Sony, że nie mam wpływu na to co dostarcza producent, ani kumpel który to sprzedaje.
Mogę jedynie Wam zagwarantować, że wszystkie części pochodzą z legalnych i pewnych źródeł a nie są to jakieś odpady z Niemiec które nie przeszły testu jakości. Większość części dostarczana jest bezpośrednio od producenta bez pośredników stąd konkurencyjne ceny.
Jest mi bardzo przykro, że wyszła taka sytuacja, widzę że niektórzy się już kontaktowali z kolegą, który prowadzi sprzedaż...niestety sprawa reklamacji wygląda jak w przypadku każdej innej rzeczy. Czy to komórka czy telewizor...trzeba odesłać do producenta i czekać na decyzję..

Możliwe że TRW wypuściło jakąś wadliwą partię tarcz albo coś, bo nikt więcej nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń do nich, a dla forum tarcz i klocków TRW poszło bardzo dużo.
Oprócz forum, prowadzona jest sprzedaż na całą Polskę i przez 5 lat nigdy nie było reklamacji na tarcze TRW.
Jeszcze raz sorry za taką sytuację i dawajcie znać co wynikło w sprawie ew. reklamacji
ODPOWIEDZ