[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

Do tego jeszcze sprawdzenie ciśnienia układu wydajności chłodzenia.
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: lukogi »

Danielek., zrobiłem dziś zworke na wtyczce do tego czujnika tylko nie wiem który pin to 1, ale brałem od lewego 1i2 i zaczeły chodzic wentylatory niezaleznie czy klima włączona 2i3 nic sie nie dzialo. po wpieciu wtyczki klima zaczeła chłodzic przez 10 min i basta a sniezynka swieci caly czas. czy to ten czujnik za to odpowiada?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

lukogi, pin 1 i 2 masz zaznaczone na czujniku, jak dobrze pamiętam to pierwsze dwa od kielicha. Ten czujnik to czujnik wysokiego ciśnienia. Czyli jak panuje za duże ciśnienie to wyłącza kompresor aby nie uszkodzić układu. Widzę że po wypięciu i wpięciu działa więc spróbuj wyczyścić jakimś sprayem do kontaktów wtyczkę.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: bartek »

Siema, przypadek w moim aucie z ostatniego tygodnia.
Klima nabita, szczelna. Po załączeniu klimy(auto stoi na jałowym), chłodzi i po chwili w kabinie słychać narastający rezonans. Przewody od sprężarki aż do wymiennika w kabinie rezonują :shock: . Przyczyna to niedziałający duży wentylator, okazał się być zjarany. Po wymianie na nowy wszystko wróciło do normy.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: lukogi »

kornat, wszystko ładnie ale co mi to da jak zewre poszczególne piny?
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kamko »

Witam. Klima manualna w ABF-ie.
Czy nie działający, bądź brak czujnika temp. zewn. nie załączy wentylatorów i sprężarki klimatyzacji?
I czy któryś z Kolegów byłby tak życzliwy i sprawdziłby u siebie w Tolku 1L czy po rozłączeniu takowego czujnika załączą się wentylatory i sprężarka?
Mechanik nie mógł dojść czemu klima nie działa i zrobił oddzielny układ i boję się, że działa mi bez zabezpieczeń i któregoś dnia wysadzi mi układ albo zatrze się sprężarka.
Niedawno byłem sprawdzić ilość czynnika chłodzącego i okazało się że klima chodziła przy 300 jednostkach z 800 czy to normalne?

Chłopie ogarnij swój język pisany, bo aż żal *upę ściska jak się to czyta...
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 15:11 przez kamko, łącznie zmieniany 1 raz.
Piszę niezdarnie w pośpiechu
czego się bardzo tego wstydzę
proszę o wyrozumiałość
z góry SORKA
juda
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2012, 14:34

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: juda »

witam
mam pytanie czy warto się w to pchać http://www.groupon.pl/oferty/lublin/Car-Hi-Fi/5446074 (59 zł) - czy 100 gram czynnika to dużo czy mało ? to dobra cena? pzd
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

Mi po roku jazdy dobili 110g, więc dopłaciłem 1zł. Wg mnie opłacalna impreza.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mcsurf »

juda, cena dobra sam kupiłem, jednak czas realizacji nieco długi.. Jak dzwoniłem pod koniec kwietnia to miejsce mieli pod koniec maja no chyba że coś się zmieniło, w co szczerze wątpię. Sytuacja oczywiście wygląda nieco inaczej jak bym chciał zapłacić normalnie :P
Ostatnio zmieniony 06 maja 2012, 09:37 przez mcsurf, łącznie zmieniany 1 raz.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Szczepan »

Takie szybkie pytanko bo odgrzybiałem wczoraj klime i zastanawiam się jak włączy się obieg wewnętrzny to w którym miejscu zasysa się powietrze bo przecież gdzieś musi wciągnąć żeby krążyło w koło :?:

[ Dodano: 2012-05-06, 10:26 ]
bartek, U mnie nie działa ten duży wentylator a klima śmiga dobrze (chodzi tylko ten mały po włączeniu klimy) miałem podłączyć bez pośrednio do aku żeby sprawdzić czy spalony ale jakoś brak czasu :-D
ODPOWIEDZ