[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

kamko pisze:a potem napisałeś że pod filtrem powietrza gdzieś jest :-D


Prawy blotnik, pod filtrem powietrza, ale faktycznie to w TDI, u Ciebie po tej samej stronie, czujnik jest pojedynczy i rzuca sie w oczy :mrgreen:

vwir, mozliwe, jezeli jest to w poblizu parownika, patrzac na zupelnie inaczej rozwiazane elektr. szyby to z klima moze byc podobnie...

Informacji warto poszukac na forach golfa 2 i 3, o samodzielnym zrobieniu sterowania klimy na 2-3 przekaznikach, czytalem na forum, chyba, ibizy.
Michal
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kamko »

U mnie działa ta klima od 3 Dni, ale typ który zajmował sie elektryką oprzedł jakimiś przekaźnikamii chodziła nawet przy 300 Jednostkach z 800 tego czynnika chłodzącego :evil:
Czyli jak bym się sam nie zoriętował to miałbym po spręrzarce

Posiadam trochę manuala w swoich dłoniach więc z Waszą pomocą zrobimy tą klimę jak się należy :-)
Piszę niezdarnie w pośpiechu
czego się bardzo tego wstydzę
proszę o wyrozumiałość
z góry SORKA
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: jakub_bb »

w A3 nawet jak nie ma FISa ani wskaźnika temp zewnętrznej to mimo wszystko czujnik w dokładce jest, przynajmniej w wersjach z climatronikiem.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

No to jeszcze zostaje czujnik na osuszaczu. Generalnie to on zabezpiecza przed zbyt wysokim/zbyt niskim ciśnieniem w układzie.
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: ProFFessor »

Mam pytanie panowie.

Otorz jak kupowalem swojego Tolka to klima dzialala <tak mis ei zdaje > gdyz wlaczalem ja na chwile i byl to pażdziernik.

W Kwietniu gdy zrobilo sie cieplo zaowazylem ze klima slabo chlodzi.
Pojechalem do serwisu gosc po podpieciu wężyków powiedzial ze klima nie dziala. Sprawdzali napiecie i odrazu powiedzieli ze to modul wentylatorów. gdyz moj tolek po wylaczeniu silnika kreci wentylatorami jeszcze dobre 15 min i nie wazne czy jest -10 czy +20 . Mechanik nie mial modulu na wymiane wiec kupilem go sam z allegro . Modul ma oznaczenie "G" Podlaczylem i nic sie nie poprawilo.

Wiem ze nikt nie jest wrózko ale moze naprowadzicie mnie co moze jeszcze byc przyczyna?

Spreżarka >?
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: dziubek6 »

Czy wy też czujecie drżenie na kierownicy jak działa klima?
1.9 AHF
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

dziubek6, ja u siebie odczuwam taki objaw i uważam, że to jest normalna sprawa. Oczywiście drżenie jest stosunkowo delikatne i czuć je na biegu jałowym najbardziej ;)
Kielu
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:07

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Kielu »

Mam szybkie pytanie czy silnik jest tak samo obciążony przez klimatyzacje bez względu na ustawioną temperature? Chodzi mi np ustawienie na LO a np. 22st na klimatroniku.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: spec »

Na pewno im mniej czynnika tym sprężarka chodzi ciężej dla silnika.
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Szczepan »

Takie szybkie pytanie bo widzę że w komputerze też można sprawdzić błąd klimatyzacji ale w którym ''dziale'' :?:
Ostatnio zmieniony 03 maja 2012, 07:34 przez Szczepan, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ